Bundesliga: Sallai a hajrában döntött, simán nyert a Dortmund – videó

T. Z.T. Z.
2024.01.20. 17:45
Sallai Roland, Freiburg, Bundesliga
Sallai Roland a hajrában döntött (Fotó: Getty Images)
Öt mérkőzést rendeztek a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának szombat délutáni programjában. A Dortmund simán nyert Kölnben, a Frankfurt ikszelt a Darmstadt vendégeként, nem bírt egymással a Heidenheim és a Wolfsburg sem, míg a Freiburg Sallai Roland hajrában szerzett találatával ötgólos meccsen legyőzte a Hoffenheimet.

A nemzetközi kupás helyekért is hajtó, Sallai Rolandot is foglalkoztató Freiburg a Hoffenheimet látta vendégül, és mint kiderült, igen jól tette, aki ezt a találkozót választotta a délutáni menüből. Öt gólt is láthatott ugyanis a közönség, emellett igazán élvezetes játékot mindkét csapattól. Sokáig úgy tűnt, döntetlenre végeznek a csapatok, másképp gondolkodott azonban Sallai Roland. Az ekkor már tíz emberrel játszó Freiburg magyar válogatott kiválósága a 85. percben fejjel kísérletezett egy beadás után, de ezt a próbálkozást még hárította Oliver Baumann, Sallai azonban azonnal reagált, rástartolt a kipattanó labdára, amelyet aztán közelről a kapuba is bombázott. Ezzel 3–2-re nyert a Freiburg, amivel négy pontra megközelítette a hatodik helyezett Frankfurtot a tabellán.

Sallai győztes gólja

Dortmundi (gól)gála, rendbontás Bochumban

A többi délutáni mérkőzésen a Dortmund gálázott Kölnben, és négy rúgott gólig meg sem állt – a fekete-sárgáknál remekelt Donyell Malen, aki kétszer is eredményes volt. A Frankfurt már két góllal is vezetett a Darmstadt otthonában, a második félidőben viszont a semmiből feltámadtak a hazaiak, és Christoph Klarer 95. percben szerzett találatával döntetlenre mentették a meccset. A Hoffenheim három gólt szerzett a Wolfsburg ellen, ám ebből csak az egyiket adta meg a játékvezető, így ott be kellett érnie a döntetlennel a hazai csapatnak.

A Bochum–Stuttgart találkozó hosszúra nyúlt, mert szurkolói zavargások miatt csak jó pár perces késéssel kezdődött a második félidő; így az amúgy rendben, délután fél négykor kezdődő meccs jócskán hat után ért véget. A lefújáskor a Bochum ünnepelhetett, köszönhetően Matus Berónak, aki az 50. percben döntött a három pont sorsáról.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Darmstadt–Eintracht Frankfurt 2–2 (Justvan 61., Klarer 90+5., ill. Nkounkou 33., Knauff 51.)
Freiburg–Hoffenheim 3–2 (Höler 37., Grifo 55., Sallai 85., ill. Weghorst 57., Beier 77.)
Kiállítva: Guide (Freiburg, 82.)
Heidenheim–Wolfsburg 1–1 (Jenz 45+2. – öngól, ill. Cerny 7.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 0–4 (Malen 12., 61., Füllkrug 58., Moukoko 90+2.)
Bochum–VfB Stuttgart 1–0 (Bero 50.)