Német Kupa: a Freiburg a 119. percben szerzett góllal nyert

R. P.R. P.
2022.10.19. 20:40
A Dortmund 2–0-ra legyőzte a Hannovert (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupa legjobb 16 közé jutásért vívott fordulójában a Borussia Dortmund 2–0-ra legyőzte idegenben a Hannovert, míg a Freiburg a vártnál sokkal nehezebben, de 2–1-re nyert a St. Pauli ellen.

A Borussia Dortmund már a 11. percben megszerezte a vezetést a Hannover otthonában Youssoufa Moukoko szemfüles találatával, de utána nehéz pillanatokat kellett megélnie.

Moukoko gólja

A Hannover nagy elánnal támadott, és minden esélye megvolt az egyenlítésre, de a második gólt is a Borussia szerezte: Jude Bellingham büntetőből talált be a 71. percben. A hajrában Karim Adeyemit kiállították a Dortmundból, de ez már nem változtatott semmin, 0–2-vel zárult a meccs.

Sallai Roland csapata, a Freiburg – a magyar támadó még a szemsérüléséből gyógyul, így nem tagja a meccskeretnek – kemény csatát vívott hazai pályán a másodosztályú St. Paulival. Sokáig a vendégek vezettek, de Matthias Ginter a 93. percben szerzett fejes góllal hosszabbításra mentette a párharcot. A kétszer 15 perces ráadás legvégén, a 119. percben Michael Gregoritsch megszerezte az élvonalbeli csapat győztes gólját.

A másodosztályú Paderborn tizenegyesekkel búcsúztatta az első osztályban szereplő Werder Brement.

A késő esti mérkőzésekről ide kattintva olvashat!

NÉMET KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Hannover 96 (II.)–Borussia Dortmund 0–2 (Moukoko 11., Bellingham 71. – 11-esből)
Freiburg–St. Pauli (II.) 2–1 – hosszabbítás után
(Ginter 90+3., Gregoritsch 119., ill. Daschner 42.)
Paderborn (II.)–Werder Bremen 2–2 – 11-esekkel: 5–4 (Platte 22., Conteh 43., ill. Bittencourt 65., Weiser 84.)
Sandhausen (II.)–Karlsruher SC (II.) 2–2 – 11-esekkel: 8–7 (Ambrosius 8. – öngól, Zsirov 44., ill. Wanitzek 58. – 11-esből, Breithaupt 73.)

Augsburg–Bayern München 2–5 (Pedersen 9., Upamecano 65. – öngól, ill. Choupo-Moting 27., 59., Kimmich 53., Musiala 74., Davies 90+1.)
Jahn Regensburg (II.)–Fortuna Düsseldorf (II.) 0–3 (Peterson 5., Kownacki 16., Iyoha 45+1.)
Union Berlin–Heidenheim (II.) 2–0 (Puchacz 7., Michel 52.)
VfB Stuttgart–Arminia Bielefeld (II.) 6–0 (Stenzel 20., Ebdo 24., Pfeiffer 29., 52., Silas 39., Guirassy 67.)