Légiósok: Szoboszlai Dominik további gólokat vár önmagától

2021.08.09. 08:04
null
Szoboszlai Dominik (szemben) már a hétvégi, Mainz elleni Bundesliga-mérkőzésre készül (Fotó: Getty Images)
A vasárnapi kétszer harmincperces edzőmérkőzést végigjátszotta az Izland elleni Eb-pótselejtező hőse, Szoboszlai Dominik, aki szombaton gólt szerzett a Német Kupában.

 

Több hónap megpróbáltatás után remekül sikerült a bemutatkozás. Szoboszlai Dominik érkezését tavaly decemberben jelentette be az RB Leipzig, ám elhúzódó szeméremcsont-gyulladása miatt a tavaszi szezont teljes egészében kihagyta.

Szerencsére a sérülés már a múlté, így a szombati, Sandhausen elleni Német Kupa-meccsen Jesse Marsch vezetőedző a 78. percben pályára küldte, s a húszéves középpályás két perccel utána máris betalált, kialakítva a 4–0-s végeredményt.

„Nagy megkönnyebbülést jelentett, hogy nyolc hónap után ismét tétmeccset játszottam, a gól ehhez képest csak bónusz    – mondta a Nemzeti Sportnak Szoboszlai Dominik, aki a vasárnapi, Viktoria Berlin elleni kétszer harmincperces felkészülési mérkőzést is végigjátszotta. –  De akárcsak a sérülésem, már a hétvégi gólom is a múlt, már az első fordulóra, a Mainz elleni meccsre összpontosítunk. A fizikumom és az állóképességem nagyjából olyan, mint a sérülés előtti időszakban, a korábbi formámat pedig akkor tudom visszaszerezni, ha minél többször pályára lépek. Bízom benne, hogy a Mainz ellen is segíthetek a csapatnak. Ami a hétköznapokat illeti, remek közegbe kerültem, Jesse Marsch vezetőedzőt pedig jól ismerem Salzburgból, nem sokat változott tavaly december óta. A pozícióm a felállástól is függ, de vélhetően ugyanaz lesz a szerepem, mint Salzburgban. A célok? A bajnokságban szeretnénk az első négyben végezni, saját magamtól pedig – ha megkapom a lehetőséget – gólokat és gólpasszokat várok.”

Legfrissebb hírek

Légióskörkép: gól és gólpassz Schäfertől, két assziszt Szoboszlaitól – videók

Légiósok
4 órája

Liverpooli lábnyomok: újabb pofon – meglesz a BL-indulás az utolsó fordulóban?

Angol labdarúgás
6 órája

„Az apám megtanította, hogy az első öt perc a legfontosabb” – egy munkanap Szoboszlai Dominikkal

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:58

Győzelmével osztályozós helyen zárt a Wolfsburg; Schäfer góllal és gólpasszal fejezte be a Bundesliga-idényt

Német labdarúgás
2026.05.16. 17:34

Szoboszlai Dominik úgy csúszott el, mint annak idején példaképe, Steven Gerrard

Légiósok
2026.05.16. 09:50

Szoboszlai két gólpassza ellenére a Liverpool kikapott, az Aston Villa biztosította be a BL-indulását

Angol labdarúgás
2026.05.15. 22:58

Szoboszlaival tárgyal a Liverpool, Mac Allisterrel nem – elengedhetik a világbajnokot

Angol labdarúgás
2026.05.12. 10:04

Liverpooli lábnyomok: Arne Slot a Chelsea ellen megérezte az Anfield haragját

Angol labdarúgás
2026.05.11. 17:01
Ezek is érdekelhetik