RB Leipzig: Ha jó edző akarsz lenni, nézzél Liverpool-meccseket – Nagelsmann

Vágólapra másolva!
2020.02.14. 14:28
null
Nagelsmann szerint a Liverpool a követendő példa (Fotó: AFP)
A Bundesliga történetének legfiatalabb vezetőedzőjeként nagy hangsúlyt fektet a tanulásra az RB Leipziget irányító Julian Nagelsmann, aki elárulta, honnan merít ihletet.

 

„Sokat nézem a Liverpool és a Manchester City mérkőzéseit. Az előző idényben a City rendkívül rugalmas volt, többféleképpen, különböző taktikával tudta elkezdeni a meccseket. Mindig lenyűgöző figyelemmel követni Pep Guardiola csapatait.”

„A Liverpool rengeteget fejlődött, különösen labdabirtoklásban és változatosságban. Jürgen Klopp első két évében inkább a kontrák jellemezték a játékot, jelenleg nálunk is ez a folyamat megy végbe az RB Leipzignél, igyekszünk arra törekedni, hogy ne kizárólag erre hagyatkozzunk.”

A 32 éves szakember kitért arra, manapság hogyan lehet a legjobban fejleszteni a szakmai tudást.

„Ha jó edző akarsz lenni, nézzél Liverpool-meccseket. Hihetetlen, mit csinálnak. Ezekből a teljesítményekből lehet tanulni, de még fontosabb, hogy átvegyük az őket jellemző mentalitást. Döbbenetes, huszonkét ponttal vezetik a bajnokságot, de még többet akarnak, és sorra nyerik a mérkőzéseket. Ez fontos üzenet a játékosoknak, különösen a fiataloknak. Ezt a sikeréhséget kell megtanulniuk, nem számít, hogy már majdnem bajnok vagy, továbbra is csak nyersz, nyersz és nyersz.”

Legfrissebb hírek

Először bajnok magyar játékos a Premier League-ben – íme, az eddig győztes nemzetek

Angol labdarúgás
2025.04.27. 19:30

Lőw Zsolt: Nagy terveink voltak, egészen másképp akartunk játszani

Német labdarúgás
2025.04.27. 14:20

Vasárnap este bajnoki aranyérmet ünnepelhet Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
2025.04.27. 08:55

Oda Lőw Zsolt bajnoki veretlensége, a Frankfurt nyerte meg a rangadót

Német labdarúgás
2025.04.26. 20:28

Nyáron távozik a német válogatott másodedzője

Német labdarúgás
2025.04.25. 14:46

Birminghamből dobhatnak mentőövet a Man. City belga sztárjának – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.04.24. 15:22

„Új energiát hozott” – Lőw Zsoltot dicsérte Gulácsi a Kickerben

Német labdarúgás
2025.04.24. 14:09

Lőw Zsolt: Nem voltam felkészülve a vezetőedzői felkérésre, de élvezem a szerepkört

Német labdarúgás
2025.04.24. 07:52
Ezek is érdekelhetik