Schalke: két bajnokira eltiltották a szülinapos piros lapost
A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) két bajnoki mérkőzésre eltiltotta Julian Draxlert, a Schalke támadóját, akit a szombati Frankfurt elleni bajnoki mérkőzésen állított ki Markus Schmidt játékvezető.
A 21. születésnapját a három piros lapot hozó találkozó napján ünneplő Draxler az 50. percben még egyenlített a kétgólos hátrányból visszakapaszkodó Schalkénak (2–2), majd a 71. percben azonnali piros lappal kiállították, tíz perccel Kevin-Prince Boateng öltözőbe küldése után. A 85. percben a Frankfurt is tíz emberre fogyatkozott.
Draxler egy Schalke-támadás végén, a földön ülve rúgta meg frankfurti ellenfelét, a játékvezető pedig piros lapot mutatott fel. A DFB fegyelmi bizottsága hétfői ülésén kétmérkőzéses eltiltásról rendelkezett.
Legfrissebb hírek

Íme, a korábbi nyitómeccses kiállítások
Foci vb 2026
2026.06.12. 01:41

Kis piros lapos vb-történelem
Foci vb 2026
2026.06.12. 00:40

Már három piros lapnál járunk!
Foci vb 2026
2026.06.11. 23:05

Megint villant a piros a dél-afrikaiaknál
Foci vb 2026
2026.06.11. 22:53

Máris megvan a világbajnokság első piros lapja
Foci vb 2026
2026.06.11. 22:23
Ezek is érdekelhetik


