Dortmund: kölcsönjátékosok távoztak a BL-döntőstől

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.06.06. 09:07
Ketten is elhagyták a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Borussia Dortmundot. A 22 esztendős Julian Koch a Szalai Ádámot is foglalkoztató Mainzhoz, míg az ugyancsak 22 éves Daniel Ginczek a Nürnberghez kötelezte el magát négy évre.

Julian Koch a mögöttünk hagyott idényben a német másodosztályban érdekelt Duisburgban futballozott, amelynek színeiben 22 bajnokin lépett pályára, gólt nem szerzett. A védelemben bevethető játékos átigazolási díjáról nem számoltak be a felek, azt azonban a közvélemény tudtára adták, hogy Koch négyéves szerződést kötött a Mainzcal, és a Dortmundnak visszavásárlási opciója van a játékjogára.Julian Koch a mögöttünk hagyott idényben a német másodosztályban érdekelt Duisburgban futballozott, amelynek színeiben 22 bajnokin lépett pályára, gólt nem szerzett. A védelemben bevethető játékos átigazolási díjáról nem számoltak be a felek, azt azonban a közvélemény tudtára adták, hogy Koch négyéves szerződést kötött a Mainzcal, és a Dortmundnak visszavásárlási opciója van a játékjogára.

Daniel Ginczek idénye már jobban sikerült. A St. Paulinak kölcsönadott támadó 31 meccsen szerepelt a Bundesliga 2.-ben a 2012–2013-as szezonban, és 18-szor vette be az ellenfelek kapuját, valamint kiosztott három gólpasszt is. A korábban a Bochumnak is kölcsönadott – és ott is termékeny – Ginczek négyéves szerződést írt alá a Nürnberghez, az átigazolási díj ez esetben sem ismert.

Legfrissebb hírek

Visszavonul a Borussia Dortmund magyar származású védője

Német labdarúgás
2026.05.07. 10:08

A Dortmund érdeklődik a Real Madrid fiatal támadója iránt – sajtóhír

Német labdarúgás
2026.05.01. 10:49

Háromgólos hátrányból állt talpra, győzelemmel hangolt a PSG elleni BL-elődöntőre a Bayern München

Német labdarúgás
2026.04.25. 17:29

Videó: a szögletzászlóval ünnepelt a csatár a vendégtábor előtt – dulakodás lett belőle

Európa-konferencialiga
2026.04.17. 12:05

Varga Barnabásék felálltak a háromgólos hátrányból, de a Rayo Vallecano jutott a Kl elődöntőjébe

Európa-konferencialiga
2026.04.16. 23:00

Ousmane Dembélé és a PSG egyelőre nem akar szerződéshosszabbításról tárgyalni

Francia labdarúgás
2026.04.13. 14:59

Rangadót nyert Dortmundban a Leverkusen; kiharcolta a győzelmet az RB Leipzig

Német labdarúgás
2026.04.11. 17:48

A Palace, a Mainz és a Sahtar is kapott gól nélkül nyert pályaválasztóként a Kl-ben

Európa-konferencialiga
2026.04.09. 23:08
Ezek is érdekelhetik