Sepp Maier szerint hiba volt Jürgen Klinsmann kinevezése

Vágólapra másolva!
2008.01.26. 15:23
A Bayern München kapusedzője, Sepp Maier nem ért egyet azzal a döntéssel, miszerint a nyáron Jürgen Klinsmann veszi át Ottmar Hitzfeld helyét a bajorok kispadján. A kapuslegenda úgy véli, vissza fog ütni előbb-utóbb, hogy a német válogatott korábbi szövetségi kapitányának semmilyen tapasztalata sincsen klubcsapatnál, és képtelen lesz sikereket elérni a német rekordbajnoknál.
Nem Klinsmann a megfelelő ember a Bayern kispadjára, legalábbis Maier szerint
Nem Klinsmann a megfelelő ember a Bayern kispadjára, legalábbis Maier szerint
Nem Klinsmann a megfelelő ember a Bayern kispadjára, legalábbis Maier szerint
Nem Klinsmann a megfelelő ember a Bayern kispadjára, legalábbis Maier szerint

A 43 éves Jürgen Klinsmann júliusban váltja Ottmar Hitzfeldet a Bayern vezetőedzői székében, a szakember ugyanis nyártól átveszi a svájci nemzeti tizenegy irányítását.

A pályafutását 1965-ben a „bőrnadrágosoknál” kezdő Sepp Maier azonban úgy véli, az új szakvezetőre túl nagy nyomás nehezül majd a bajoroknál, mivel egy ilyen múltú és népszerűségű csapatnál azonnal eredményeket kell felmutatni, ez pedig nem megy egyik percről a másikra.

Mindemellett a volt kapus azon a véleményen van, hogy a Bayern kispadjára bármiféle klubcsapatnál szerzett tapasztalat nélkül leülni nem vezet túl sok jóhoz.

Márpedig Münchenben a következő szezonban már azt várják a vezetők, hogy minden sorozatban, ahol a csapat elindul, eséllyel fog pályázni a végső győzelemre.

„Itt senki sem nézi jó szemmel, ha az együttes elbukik egy, esetleg két összecsapást. Mindjárt megszólalnak a klub „erős emberei”, emellett pedig jó kapcsolatban kell lennie Klinsmann-nak a játékosokkal is” – vázolta fel a Bayernen belül uralkodó erőviszonyokat Sepp Maier.

„Másokat is meglepetésként ért érkezésének bejelentése a Bayern kispadjára, talán csak a klub ügyvezetői tudták, miért ez a döntés született.”

Idén nyáron a sikeres szereplés érdekében már mélyen a zsebükbe nyúltak a klub elöljárói, összesen 69 millió eurót költöttek új játékosokra, érkezett többek között Miroslav Klose, Luca Toni és Franck Ribéry is.
Legfrissebb hírek

Hétfőtől a Beckenbauer téren áll a Bayern München stadionja

Német labdarúgás
3 perce

Thomas Müller: Guardiola óta egyik edző-csapat kapcsolat sem működött igazán

Német labdarúgás
10 perce

Micsoda egybeesés: Kompany utolsó Bundesliga-meccsén debütált a Bayernben 500 bajnokiig jutó Thomas Müller

Német labdarúgás
2025.04.28. 11:24

Kompany csípős választ adott a bajnoki címét elfelejtő újságírónak

Német labdarúgás
2025.04.25. 15:20

Szombaton megtörhet Harry Kane „átka”

Német labdarúgás
2025.04.25. 12:32

Gulácsi megsérült, odahaza botlott a ligautolsóval meccselő RB Leipzig

Német labdarúgás
2025.04.19. 17:41

A Real Madrid „lesimázta” a Bayernt, teljes az Euroliga rájátszásmezőnye

Kosárlabda
2025.04.18. 23:27

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40
Ezek is érdekelhetik