Nem ismertek pardont, legázolták ellenfelüket Kevin Kurányiék

2007.07.24. 22:45
A német Ligakupa első elődöntőjében a Nürnberg fogadta a Schalke együttesét. Utóbbiak végül meggyőző játékkal és különbséggel, két góllal verték előbbieket és várhatják a finálét, ahol a Bayern München-VfB Stuttgart összecsapás győztesével mérkőzhetnek majd meg.
Kevin Kuranyi (hátul) ugyan nem talált a hálóba, de pazar gólpasszaival döntő érdemeket szerzett a Schalke sikeréből
Imago
Imago

Hans Meyer három új szerzeménynek is helyet biztosított a kezdőcsapatban, Jacobsen, Hariszteasz és Misimovics is most mutatkozott be a közönségnek. A másik oldalon kimaradt Bordon és Halil Altintop is, Kevin Kuranyi került be a kezdőbe. Utóbbi igen jó, mondjuk ki nyugodtan, nyerő húzásnak bizonyult.

Az első negyedórában a gelsenkircheniek játszottak kisebb fölényben, de hiába birtokolták többet a labdát, ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Utána viszont a nürnbergiek átvették az irányítást, és első komoly lehetőségüket góllal fejezték be.

Egy labdavesztés után Hariszteasz indította a leshatáron kilépő Misimovicsot, a bosnyák középre adott, középen szabadon érkezett Vittek, és a bal sarokba helyezett.

A 38. percben azonban egyenlített az akkor már a játék irányítását átvevő Schalke együttese: Kuranyi megtartott egy felpasszolt labdát, majd gyönyörűen kiugratta Kobiasvilit. A grúz hamarabb ért oda, mint a kivetődő Klewer, és a bal sarokba pörgetett.

Az utolsó percek egyértelműen a Schalkéé voltak, és ez újabb gólokat is hozott. Előbb Kuranyi ezúttal Ernstet hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A rutinos középpályás mellre vette az átadást, majd a bal sarokba lőtt.

Majd ugyancsak Kuranyi villant, amikor a leshatárról induló Rakiticet ugratta ki. A szőke középpályás kicsit hosszan tolta el Klewer mellett a labdát, de még befutotta, középre gurított, és Lövenkrands közvetlen közelről a hálóba pöccintett.

A második félidőből alig telt el tíz perc, amikor Westermann háromgólosra növelte együttese előnyét. A Schalke friss szerzeménye, az új csapatában tétmeccsen először pályára lépő játékos egy baloldali szögletet csúsztatott a rövidről a kapuba. A hazai védelem egy emberként nézte a jelenetet.

A kapott gól és a padló közeli állapot felébresztette a hazaiak harci kedvét, akik nagy erőket mozgósítottak, hogy elkerüljék az akkor igencsak kinéző kiütéses vereséget.

Ennek eredményeként Vittek aznapi második góljával csökkentették ugyan a hátrányukat a vendéglátók - egy jobboldali beadást vágott a kapu jobb oldalába 14 méterről, némi labdaátvétel, tologatás, húzogatás és igazítást követően -, de hiába alakítottak ki több helyzetet is a hajrában, a kissé peches Nürnberg újabb találatot már nem tudott szerezni.

A trónjáról nagyon messze letaszított, nyáron viszont igencsak megerősödő Bayern München a sorozat másik elődöntőjében a bajnoki címvédő Stuttgart otthonában lép majd fel szerda este.

NÉMET LIGAKUPA:

ELŐDÖNTŐ:
Nürnberg - Schalke 2-4 (R. Vittek 20., 73., ill. Kobiasvili 38., Ernst 44., Lövenkrands 45., Westermann 58.)