Csodálatos Kuranyi-show köszöntötte a Schalke új trénereit

2008.04.15. 22:21
Mirko Slomka elküldését némi értetlenséggel fogadta a gelsenkircheni publikum – végtére is a vezetőedző teljesítette a kitűzött célok többségét, ehhez képest a Bremen elleni 1–5 után útilaput kötöttek a talpára –, de a csapat nagyon igyekezett, hogy Youri Muldert és Mike Büskenst, az új „főnököket” megfelelően fogadja.
Egy, kettő, három, négy: Kevin Kuranyi alaposan rászámolt a Cottbusra
Fotó: Reuters/Ina Fassbender

Az Energie Cottbus mindehhez tökéletes partnernek bizonyult: a narancsszínű mezben játszó vendégek ugyanis Da Silva öngóljával juttatták vezetéshez a Schalkét.

Csak ennyi plusz kellett a gelsenkirchenieknek, innentől már a saját kezükbe vették az irányítást: a megzavarodott vendégeket Kevin Kuranyi előbb egy picike, majd egy hatalmas góllal sokkolta, és a válogatott csatár showműsora a második félidőben is folytatódott.

A center előbb az 59. percben szomorította tovább Tremmelt, a Cottbus kapusát, majd a 80. percben szerzett góljával végképp feltette a koronát fantasztikus keddi teljesítményére: mesternégyest ért el!

Rostockba a 2. helyezett Werder látogatott, és rémisztően unalmas első félidőt produkált. Az ébresztőt az 57. percben Frings fújta meg, aki óriási gólt zúdított harmincról a hazai kapuba, de a Hansa negyedórával a lefújás előtt egyenlített.

Ez sem volt elég a pontszerzéshez: a 82. percben Naldo ugyan még elhibázta a vendégeknek megítélt büntetőt, de Klasnic belőtte a kipattanót, így a brémaiak hét pontra megközelítették a listavezető Bayernt.

A másik két mérkőzésen egy árva gólt láthattak a nézők, ennek a bochumi drukkerek örülhettek: Sestak a 88. percben talált be a wolfsburgiak hálójába.

A Hertha-HSV mérkőzés pocsék játékot és 0–0-s döntetlent hozott: a találkozó képéhez hűen Ivica Olic a 75. percben még egy büntetőt is elrontott. Dárdai Pál a 70. percben állt be a berlini csapatba, Lustenberger helyére.