Harmadik bajnoki címét szerezte meg a Stuttgart együttese

2007.05.19. 17:28
1984 és 1992 után újra a Stuttgart együttese lett a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) győztese. Armin Veh együttese az előző két bajnoki címe alkalmával csak gólkülönbséggel került az élre, most azonban két ponttal megelőzte a második helyen végzett Schalkét. Két volt válogatott játékos góllal búcsúzott az aktív játéktól: Mehmet Scholl a Bayern Münchent, Dariusz Wosz pedig a Bochumot segítette győzelemhez.
Így örültek a stuttgarti szurkolók a bajnoki címnek
Reuters
Reuters

A Bundesligában az utolsó fordulóig kellett várni, hogy eldőljön a bajnoki cím sorsa. A Stuttgart volt jobb helyzetben, hiszen két pont előnye volt a Schalkéval szemben.

Armin Veh legénysége a Cottbust fogadta, míg Mirko Slomka gárdája szintén hazai pályán játszott, az ő ellenfelük a Bielefeld volt.

A Schalke parádésan kezdte a meccset: a 11. percben Lincoln a Rafinhától kapott labdát a hálóba vágta, öt perccel később pedig a balösszekötő helyén álló Halil Altintop is eredményes volt.

Hogy a gelsenkircheni szurkolók öröme még nagyobb legyen, Stuttgartban vezetést szerzett a Szélesi Zoltánnal a soraiban felálló Cottbus: Munteanu ugyan csúnyán eltörte a labdát, de Radu olyan jól szúrt bele a lövésbe, hogy az a bal alsó sarokban kötött ki.

Ez a gól ébresztőt fújt a Stuttgartnak, és a Cottbus ugyan egy nagy tűzijátékot átvészelt a kapuja előtt, az egyenlítő gólt már nem tudta elkerülni: a 27. percben Pardo szögletből nem a tizenhatoson belülre ívelt, hanem vissza, az üresen álló Hitzlsperger pedig 20 méterről gyönyörű kapáslövéssel továbbította a labdát a hálóba.

A 63. percben megfordította a meccset a Stuttgart, miután egy bal oldali beadást a visszamozgó Khedira a jobb sarokba bólintott. A VfB 15 év után lett újra bajnok a Bundesligában, az 1984-es és az 1992-es sikernél is csak a jobb gólkülönbség döntött a javukra, ezúttal két ponttal voltak jobbak a Schalkénál.

Az első félidő végén bemutatott jó játékának köszönhetően biztosan verte a Bayern München a Szabics Imre nélkül felálló Mainzot. Góllal búcsúzott az aktív játéktól a rutinos Mehmet Scholl, aki a második találatot helyezte el a vendégek hálójában. Dariusz Wosz is megkapta a lehetőséget a szép búcsúra és a lengyel származású középpályás élt is vele: ő rúgta a második gólt a Mönchengladbach ellen. Wosz volt az utolsó játékos a Bundesligában, aki az egykori NDK válogatottjában is megfordult.

A Hannover és a Hertha is magyar játékosa nélkül állt fel, Huszti eltiltása, Dárdait sérülése miatt nem játszhatott.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, BUNDESLIGA

34. FORDULÓ
Wolfsburg-Werder Bremen 0-2 (Rosenberg 54., 87.)
Frankfurt-Hertha 1-2 (Streit 61. ill. K. Boateng 48., Pantelics 87.)
Leverkusen-Dortmund 2-1 (Kießling 45+1., Rolfes 54. ill. Smolarek 79.)
Hannover-Nürnberg 0-3 (Mintal 54., Engelhardt 62., Banovic 90+1.)
Bayern München-Mainz 5-2 (Santa Cruz 30., Scholl 33., Van Bommel 38., Karimi 63., Pizarro 74. ill. Amri 55., Feulner 76.)
Schalke-Bielefeld 2-1 (Lincoln 11., Halil Altintop 16. ill. Kucera 90.)
Mönchengladbach-Bochum 0-2 (Dabrowski 24., Wosz 82.)
Hamburg-Aachen 4-0 (Olic 15., 27., Sorin 54., 87.)
Stuttgart-Cottbus 2-1 (Hitzlsperger 27., Khedira 63. ill. Radu 19.)