Világfutball: ez gyors volt – hét meccs után menesztették Leekenst!

2018.11.26. 19:17
Nem sokáig volt Georges Leekens a patinás tunéziai labdarúgócsapat, az Étoile du Sahel vezetőedzője: az október közepén kinevezett trénert hétfőn menesztette a klub.

„Az Étoile közös megegyezéssel szerződést bont a belga edzővel” – áll a klub hétfői közleményében.

A magyar válogatottat négy mérkőzésen irányító 69 éves trénerrel az együttes hét meccset játszott le, érdekesség, hogy vereséget egyszer sem szenvedett: a nyitó meccse 2–2-vel, a záró 1–1-gyel végződött, a kettő között pedig gólt sem kapott a gárda, két 0–0 mellett három 1–0-s siker született.

Az Étoile nyolc fordulót követően négy győzelemmel és négy döntetlennel a negyedik helyen áll a tunéziai Ligue 1-ben, az arab Bajnokok Ligájában pedig a Wydad Casablancát kiejtve bejutott a negyeddöntőbe.

Leekens helyét két korábbi segítője, Patrick De Wilde és Taufik Zaabub veszi át.