A Topolya nem bírt hazai pályán a Raddal

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.02.12. 14:29
Az egész találkozón nagy küzdelem dúlt a pályán, de gól nem született (fotó: FK TSC)
A szerb Szuperliga 21. fordulójában a Topolya a Radot fogadta Zentán, és bár jóval többet kezdeményezett, a jól védekező vendégek egy ponttal távoztak a rettentő hidegben lejátszott meccs után.

SZERB SZUPERLIGA
21. FORDULÓ
Topolya–Rad 0–0
Zenta,Városi Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Radakovics
TSC:Filipovics – Petrovics, Antonics, Babics, Petkovics – Milicsevics (Banjac, 74.), Szantracs (Djakovac, a szünetben) – Zec, Tumbaszevics (Djokics, 85.), Sztanojev (Duronjics, 54.) – Lukics.Vezetőedző:Mladen Krsztajics
Rad:Kahriman – Radivojevics, Sztojszavljevics (Trnics, 88.), Ciger, Lazarevics – Blazsics, Mladenovics (Busznics, 76.), Sztaniszavljevics – Karaklajics (Sarics, 64.), Kaludjerovics (Jovanovics, 76.), Novakovics (Tucsevics, 88.).Vezetőedző:Milan Milanovics

Nem sikerült sorozatban negyedik győzelmét begyűjtenie a Topolyai SC-nek, miután a szerb Szuperliga 21. fordulójában a zentai Városi Stadionban gól nélküli döntetlent játszott a Raddal. A fogvacogtató hidegben sorra kerülő mérkőzésen nagyon kevés lehetőség adódott a hazaiak előtt, a vendégek szinte az egész mérkőzésen kilenc emberrel védekeztek, és a hazaiaknak nem sikerült feltörniük a védelmüket. Hiába próbálkozott a cserékkel Mladen Krsztajics, a vendégek végig hibátlanul tartották magukat hátul, s egy ponttal a tarsolyukban utazhattak vissza Belgrádba. A TSC a hétközi fordulóban a Zlatibor vendége lesz.0–0

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, megszakadt a TSC győzelmi sorozata, egy pontot elvitt a Rad. 0–0
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
89. perc:
Szabadrúgáshoz jutott a TSC, húsz méterre az ellenfél kapujától, de Duronjics eltévesztette a célt. Fölé.

88. perc: Sztaniszavljevics és Novakovics le, Trnics és Tucsevics be.
85. perc: Csere a TSC-nél, Janko Tumbaszevics helyett Milan Djokics játszik.
84. perc: Djakovac
rúgta fel az ellenfelet, sárga lapot kapott érte.
81. perc: Lukics
kapott egy jó labdát, tizenötről előtte, de fél méterrel a kapu fölé.
76. perc: Kettős csere a Radnál: Kaludjerovics és Mladenovics le, Jovanovics és Busznics be.
74. perc: Milicsevics le, Mihajlo Banjac be a TSC-nél.
72. perc: Lukics
szöglete után Zec cselezte be magát az ötösig, de a visszagurítására senki nem jött a csapattársak közül.
66. perc:
Egy védelmi hiba után Djuro Zec került százszázalékos helyzetbe, de gyenge és középre tartó lövését Kahriman magabiztosan fogta meg.
64. perc: Csere a Radnál, Karaklajics le, Sarics be.
62. perc:
Bal oldali TSC szöglet, ami után szabálytalankodtak a kapussal szemben, így a Radé a labda.
59. perc: Lukicsot
lökték fel a védők 18 méterre a Rad kapujától. A szabadrúgást a sértett végezte el, de fölélőtt.
57. perc: Djakovac
lőtt 16 méterről, fél méterrel a jobb kapufa mellé.
54. perc: Csere a TSC-ben Jug Sztanojev megy le, Borko Duronjics jön be.
53. perc:
Djakovac került helyzetbe, de végül Kahriman összeszedte a labdát.
50. perc:
TSC-szöglet után felszabadítanak a vendégvédők.
46. perc: A szünetben cserélt a TSC, Szantracs helyett Djakovac a pályán.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A vendégek (fehérben) védelme jól állt a lábán (fotó: FK TSC)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 0–0
45. perc:
A harmadik Rad-szöglet a rövid sarok felé ment, de veszélytelen volt.
43. perc: Lukics szépen tette le a labdát Petkovics elé, aki egy ütemet késett, és a kapust rúgta meg, Kahrimant ápolni kellett. Petkovics sárga lapot kapott.
37. perc: Lukics
került helyzetbe, laposan lőtt 13 méterről a bal alsó sarok felé, de Kahriman magabiztosan hárított.
32. perc:
Második Rad-szöglet, Filipovics öklöz, a labda visszakerült a tizenhatosba, de ott Kaludjerovics szabálytalankodott, így a TSC-é lett a labda.
30. perc:
Folyamatosan támad a TSC, azonban a vendégek kilenc emberrel védekeznek, így nagyon nehéz helyzetet kialakítani.
21. perc: Sztanojev
passzolt Lukicshoz, aki 15 méterről tolt egyet a labdán, de a lövését blokkolta a védő.
19. perc:
Jobb oldali szöglet a TSC-nek, Lukics beívelését a kapus kiöklözte.
12. perc:
Gyorsan eljutott a TSC a Rad kapujáig, de ott túlbonyolították az akciót, amely így lövés nélkül ért véget.
10. perc:
A szerb Szuperliga legeredményesebb játékosa, Kaludjerovics került helyzetbe, megpróbálta átemelni a TSC kapusát, de Filipovics számított erre.
10. perc:
Hiába csak mínusz három fokot mutat a hőmérő, a valós hőérzet mínusz nyolc. Nem éppen ideális labdarúgóidő...
9. perc: Sztanojev tört be a vendégek tizenhatosába, de végül hosszan szöktette magát.
7. perc: Antonics
jó becsúszása után szögletet rúghatott a Rad, az előrehúzódó Sztoiszavljevics fejelt mellé pár méterről.
2. perc:
Gyors TSC-akció végén Milicsevics lőtt 14 méterről, de a próbálkozása elakadt a védőkben.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a TSC tiszta sötétkékben, a Rad tiszta fehérben játszik.