Nem volt kérdés: a DAC bejutott a Szlovák Kupa negyeddöntőjébe

DUDUCZ TIBOR (Zólyom)DUDUCZ TIBOR (Zólyom)
2021.04.07. 15:50
Nem volt kérdés: a DAC bejutott a Szlovák Kupa negyeddöntőjébe (Fotó: Lelkes Ernő)
A labdarúgó Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében az FC DAC 1904 3–1-re nyert az MFK Ruzomberok (Rózsahegy) ellen Zólyomban, így a dunaszerdahelyi együttes bejutott a legjobb nyolc csapat közé.

SZLOVÁK KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
MFK Ruzomberok (Rózsahegy)–FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1–3 (Regáli 87., ill. Taiwo 34., Divkovic 40., D. Kruzliak 66.)

Semleges helyszínen, Zólyomban fogadta szerdán a Ruzomberok (Rózsahegy) a DAC-ot a Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében.Bernd Storckvezetőedző együttesében Schäfer András és Kalmár Zsolt sérülés miatt nem játszott, míg a térdsérüléséből felépülő Vida Máté babonából, saját kérésre maradt ki a keretből, mert tavaly éppen a rózsahegyiek elleni meccsen dőlt ki a sorból hónapokra.

A festői környezetben, egy erdő alatt elterülő stadionban rendezett összecsapáson a Dunaszerdahely akarata érvényesült. Az első félidőben Abdulrahman Taiwo és Marko Divkovic egyaránt betalált, a 67. percben aztán Dominik Kruzliak szerzett gólt, innen pedig már nem volt visszaút a csak szépíteni tudó Ruzomberok számára.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Április 6., kedd

Banská Bystrica (Besztercebánya, II)–KFC Komárno (Komárom, II) 0–0 – 11-esekkel: 5–4
FC Kosice (Kassa, II)–SKF Sered (Szered) 0–0 – 11-esekkel: 4–2
FK Pohronie–FC Petrzalka (II) 1–2
FC Spartak Trnava (Nagyszombat)–AS Trencín (Trencsén) 0–1
Április 7., szerda
FC ViOn Zlaté Moravce (Aranyosmarót)–MFK Skalica (Szakolca, II) 3–1
SK Slovan Bratislava (Pozsony)–MFK Tatran Liptovsky Mikulás (Liptószentmiklós, II) 1–0
MSK Zilina (Zsolna)–FK Zeleziarne Podbrezová (Zólyombrézó, II) 1–1 – 11-esekkel: 6–5

A mérkőzés teljes felvétele vágatlanul

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Nincs hosszabbítás, a DAC 3–1-re nyert, és bejutott a Szlovák Kupa negyeddöntőjébe.

88. perc: Njie sárgult be.

87. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A RÓZSAHEGY! Egy jobb oldali beadása után Martin Regáli lövése elakadt egy védőben, de a kipattanót ismét előtte, és a labda másodikra már a kapu bal alsó sarkában kötött ki. 1–3

80. perc: Ötödször is cserélt Bernd Storck, Nebyla helyére Jannik Müller állt be.

74. perc: Kettős csere a dunaszerdahelyieknél, Moumou és Divkovic le, Andzouana és Blackman be.

71. perc:Kochan kapott sárga lapot.

66. perc: GÓL! OTT A HARMADIK! Moumou bal oldali szöglete után a rózsahegyiek nem tudtak felszabadítani, így a leggyorsabban eszmélő Dominik Kruzliak gondolkodás nélkül, egy pattanás után hat méterről, jobbal a bal felső sarokba bombázta a labdát. 3–0

65. perc: Cserélt a DAC, Taiwo és Balic le, Nicolaescu és Njie be.

62. perc: Kubik helyére Madlenák állt be a rózsahegyieknél.

61. perc: Maslo 17 méterről elvégzett szabadrúgása után Jedlicka nyomta oldalra a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

60. perc: Davis kapott sárga lapot.

55. perc: Újabb kettős csere a rózsahegyieknél, Macejko és Luka le, Gerec és Mrva be.

48. perc: Balic beívelése után Divkovic kapásból a kapu fölé lőtte a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben kettőt cseréltek a rózsahegyiek: Luterán helyére Kochan, Múdry helyére Regáli állt be.

Az első félidőben egy hózáporral is meg kellett küzdeniük a játékosoknak (Fotó: Lelkes Ernő)

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezet a Dunaszerdahely.

Közben a hózápor tovább állt, és kisütött a nap…

40. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Sommer jobb oldali beadása után a rózsahegyiek nem tudtak felszabadítani, így Marko Divkovic elé pattant a labda, ő pedig nyolc méterről jobbal, kapásból a kapuba lőtte azt. 0–2

38. perc: Balic sarokrúgása veszélytelen volt.

38. perc: Védés! Moumou nagyjából 26 méterről, jobbal lőtt, Krajcírik azonban szögletre tudta nyomni a labdát.

34. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A DAC! Egy kontra végén Divkovic jobbról tette közérpe a labdát, amelyet a hosszún üresen érkező Abdulrahman Taiwo ballal, egy lépésről a kapuba küldött. 0–1

28. perc: Sommer sárgult be.

26. perc: Óriási helyzet! Divkovic jobb oldali lapos beadása után a második hullámban érkező Moumou futtából, jobbal, 11 méterről a bal alsó sarok mellé lőtte a labdát.

23. perc: Egy remek támadás végén Friede adta be a labdát jobbról, Krajcírik azonban a kapuból kivetődve mentett.

21. perc: Davis indítása után Balic vette át a labdát a tizenhatoson belül, lövésében azonban nem volt erő, a rózsahegyiek kapusa könnyedén védett.

18. perc: Villant a sárga lap, Luka rúgta fel Taiwót a kezdőkörhöz közel.

17. perc: Helyzet! Egy védelmi hiba után Múdry előtt adódott lehetőség, 13 méterről, kissé jobbról jobbal lőtt, de a labda elment a jobb oldali kapufa mellett.

Zólyomban elkezdett havazni – nem is kicsit, nagy pelyhekben esik…

10. perc: Múdry beadása pontatlan volt, Jedlickának nem kellett játékba avatkoznia.

7. perc: Moumou szabálytalankodott a felezővonal közelében.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a dunaszerdahelyiek indították útjára a labdát.

Zólyomban öt fok van, kissé szeles az időjárás.

A DAC kezdőcsapata: Jedlicka – N. Sommer, D. Kruzliak, Beszkorovajnij, Davis – Nebyla, Balic – Divkovic, Friede, Moumou – Taiwo. Vezetőedző: Bernd Storck. A kispadon: Száraz (k), J. Müller, Blackman, Njie, Andzouana, Ramírez, Nicolaescu.

A DAC-ból Kalmár Zsolt és Schäfer András egyaránt sérülés miatt hiányzik, míg Vida Máté annak ellenére hogy már felépült, még nem került be a meccskeretbe.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Ha a rendes játékidőben nem születik döntés, akkor azonnal tizenegyespárbaj következik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az MFK Ruzomberok (Rózsahegy)–FC DAC 1904 Dunaszerdahely mérkőzés a Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Szerdán Szlovák Kupa-nyolcaddöntőt játszik Zólyomban a Ruzomberok (Rózsahegy) ellen a DAC, s bárVida Mátévélhetően nem lép pályára, jó hírről számolhatunk be vele kapcsolatban.

„Az elmúlt két hétben már a csapattal edzettem. Minden rendben van, már egymás elleni meccsen is játszottam, gólpasszt adtam”– mondta a Nemzeti Sportnak a 25 esztendős, hatszoros magyar válogatott középpályás.

Tavaly júniusban térdszalagszakadást szenvedett a rózsahegyiek elleni kupameccsen, s az eredeti terv szerint a bajnokság februári folytatásakor már a DAC rendelkezésére állt volna. Csakhogy...

„Egy ilyen jellegű sérülés gyógyulási ideje hat-kilenc hónap, s az illetékesekkel konzultálva fél év után elkezdtem teljes intenzitással edzeni. Sajnos azonban előjöttek a fájdalmak, talán túl korán vágtam bele a munkába. A térdem rendben volt, de a gyulladást meg kellett szüntetni, ami az összes bölcsességfogam kihúzásával sikerült is. Örülök, hogy már látom a fényt az alagút végén. Jelenleg jól érzem magam, mentálisan megerősödtem, vezetőedzőnk, Bernd Storck döntésén múlik, mikor jelöl a csapatba.”

S hogy a szerdai kupameccsen elképzelhető-e a visszatérése?

„Ha rajtam múlik, ezen a találkozón nem játszanék. Babonából, hiszen éppen a Rózsahegy ellen sérültem meg súlyosan.”