A Topolya döntetlennel kezdte az új idényt a szerb Szuperligában

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2020.07.31. 18:49
Lukics tizenegyesét még védte a kapus, a kipattanónál azonban már nem hibázott a csatár (Fotó: FK TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 2020–2021-es idényének 1. fordulójában a Topolya 2–2-es döntetlent játszott a Vojvodinával.

SZERB SZUPERLIGA
1. FORDULÓ

Topolyai SC–Vojvodina 2–2 (Lukics 26., Szilágyi 79., ill. Mrkaic 35., B. Varga 49. – öngól)

Csakúgy, mint tavaly ősszel, a Topolyai Sport Club és a Vojvodina mérkőzése ezúttal is 2–2-es döntetlennel ért véget. A Szerb Szuperliga 2020–2021-es idényének Zentán, nézők nélkül megrendezett nyitó mérkőzése remek iramot és négy gólt hozott.

A 2019–2020-as idény bronzérmese, az újvidéki Vojvodina úgy érkezett Zentára, hogy előtte egyetlenegy felkészülési mérkőzést sem játszott, s az együttes kizárólag a Vujadin Boskovról elnevezett edzőközpontban készült az idénykezdésre.

A mérkőzés elejei puhatolózáson gyorsan túlestek a csapatok, s ezt Szasa Tomanovics is megtapasztalta a 8. percben, amikor a Vojvodina csatára, a bosnyák Momcilo Mrkaic lekönyökölte. A TSC az első fél órában veszélyesebb csapat benyomását keltette, többet is támadott, és a 25. percben tizenegyeshez jutott. A játékvezető úgy ítélte meg, Nenad Bralics, a vendégek játékosa ellen Tomanovics nem követett el szabálytalanságot, a védő viszont kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A tizenegyest Lukics végezte el, lövését azonban a Fehérvárba igazoló Emil Rockov helyén álló Nikola Szimics hárította, de a TSC csatárának szerencséjére a labda pontosan elébe pattant vissza, és másodszorra már nem hibázott.

A következő percekben meghozott játékvezetői ítéletekkel egyik szakvezető sem volt kibékülve, így Szabó Zoltán (TSC), valamint Nenad Lalatovics (Vojvodina) és segédje, Dragan Sarac is sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A vendégeknek a 35. percben sikerült egyenlíteniük, amikor Drincsics bal oldali szabadrúgása után Nenad Filipovics későn vette észre a labdát, amelybe így is sikerült belekapnia, pechjére azonban az pont Mrkaic elé került, aki három méterről a kapuba lőtt (1–1).

Alig kezdődött el a második félidő, és a Vojvodina megszerezte a vezetést. Petar Bojics elviharzott a jobb szélen, és középre adásába Borisz Varga olyan szerencsétlenül nyúlt bele, hogy mentés helyett a saját kapujába pöckölte a labdát (öngól – 1–2). A kapott gól megzavarta a hazaiakat, akiknek kellett némi idő, hogy magukhoz térjenek. Ebben próbált segíteni nekik Szabó Zoltán is, aki hármas cserével szerette volna felrázni az együttesét. Ez sikerült neki, a 79. percben ugyanis a csereként beálló Djuro Zec remek szóló után pazar labdát adott Szilágyi Vladimirnek, aki senkitől sem zavartatva kilőtte a jobb felső sarkot.

Habár a TSC veszélyesebb volt a hajrában, az eredmény nem változott: a 2–2-es döntetlen igazságosnak mondható.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: VÉGE A MECCSNEK, MARADT A 2–2-ES DÖNTETLEN.
92. perc:
Szöglethez jutott a Vojvodina, de nem okozott gondot a TSC védelmének.

90. perc: Vukadinovics (Vojvodina) is besárgult.
90. perc:
Devetak (Vojvodina) és Zec (TSC) sárga lapot kapott.
79. perc: EGYENLÍT A TOPOLYA, 2–2 AZ ÁLLÁS!
Zec pazar átadása után Szilágyi védhetetlen gólt lőtt.
75. perc: PIROS LAP!
Kiállították a Vojvodina segédedzőjét, Dragan Saracot.
72. perc:
Ponjevics helyére Petrovics állt be a TSC-ben.
65. perc:
Zukics helyére Vukadinovics állt be a Vojvodinában.
64 perc:
Csovics (Vojvodina) igyekezett kifejelni a labdát, de végül ezt úgy tette meg, hogy a saját kapufájára fejelte, így újabb TSC szöglet következett.
58. perc:
Szilágyi kap sárga lapot.
57. perc:
Djurics helyére Zec, Balazs helyére Antonics, Banjac helyére pedig Duronjics érkezett a TSC-ben.
54. perc:
Zukics kemény lövést eresztett meg a kapu közepébe, Filipovics a helyén volt, és hárított.
53. perc:
Szilágyi próbálkozott a 16-os vonala környékén, de lövése méterekkel fölé ment.
49. perc: MEGFORDÍTOTTA AZ EREDMÉNYT A VOJVODINA!
Egy újvidéki ellentámadás során Bojics lőtt középre, s Varga szerencsétlenül piszkált bele a beadásba, becsapva ezzel Filipovics kapust. (1–2)
46. perc:
Elkezdődött a második félidő!

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek!

35. perc: EGYENLÍTETT A VOJVODINA! Drincsics szabadrúgása után Filipovics csak későn vette észre a labdát, de még így is sikerült hárítania, azonban pont Mrkaic elé, aki közelről egyenlített.
34. perc:
Varga (TSC) szövegelésért kapott sárga lapot.
31. perc:
Nagy helyzetet hagyott ki a Vojvodina, pontosabban Filipovics a legjobb ütemben mentett Mrkaics lövésénél.
29. perc:
Közben Szabó Zoltán, a TSC és Nenad Lalatovics, a Vojvodina szakvezetője is sárga lapot kapott.
29. perc:
Újabb veszélyes támadást vezetett a TSC, de a középre adásra nem volt érkező játékos.
26. perc:
...ám a labda a csatár elé pattant vissza, s másodszorra már nem hibázott. 1–0 A TSC-NEK!
26. perc:
Bralics kezezése miatt Lukics állhatott a labda mögé, a lövését azonban Szimics védte...
25. perc: TIZENEGYES A TSC-NEK!
24. perc:
A TSC ellentámadása során Szilágyi és Lukics kényszerítőzött, de a Vojvodina védőinek sikerült felszabadítaniuk.
23. perc:
Veszélyesen kanyarodott a labda a kapu elé, Filipovics éppen annyira tudott belepiszkálni, hogy szögletre mentsen.
23. perc:
Letáborozott a Vojvodina a TSC kapuja előtt, még egy újvidéki szöglet következhet.
21. perc:
Szöglethez jutott a Vojvodina, de Tomanovics magabiztosan fejelte ki a labdát.
19. perc:
Csovics (Vojvodina) megcélozta a hosszú sarkot, de a lövés nem jelentett különösebb veszélyt a TSC kapujára.
18. perc:
Egy blokkolt lövés után Szilágyi próbált meg a labdához férni, de Szimics kapus résen volt, és megelőzte a csatárt.
8. perc:
Mrakics (Vojvodina) Tomanovicsot könyökölte le, sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
7. perc:
Djurics egy csel után a Vojvodina tizenhatosában kapura lőtt, de lecsúszott a lövése, és jócskán fölé ment.
1. perc: A Vojvodina kezdte a mérkőzést.

Topolya: Filipovics – B. Varga, Babics, Balaz, Ponjevics – Tumbasevics, Tomanovics, Durics, Banjac – Lukics, Szilágyi. Vezetőedző: Szabó Zoltán
Vojvodina:
Szimics – Andrics, Bralics, Szanicsanin, Devetak – Drincsics, Sztojkovics – Zukics, Csovics, Bojics – Mrkaic. Vezetőedző: Nenad Lalatovics

A zentai városi stadion a TSC első szuperligás idényében bevehetetlennek bizonyult az ellenfelek számára: a topolyai csapat a tizenöt mérkőzésből tízet megnyert, és ötször játszott döntetlent, vagyis a megszerezhető 45 pontból 35-öt gyűjtött be saját közönsége előtt.

Az előző idény leghasznosabb játékosának kijáró díja Nenad Lukicsé, a TSC csatáráé lett. A játékos 16 gólig jutott az előző idényben, s a Vojvodina elleni meccs előtt azt nyilatkozta, bízik abban, hogy az idén még sikeresebb lesz.

A két csapat a 2019–2020-as idényben kétszer mérte össze erejét: Újvidéken a Vojvodina a bírói ráadás ötödik percében egyenlített, s így 2–2-es döntetlennel ért véget a mérkőzés. Zentán, ahol a TSC volt a házigazda, a hazaiak Duronjics és Szilágyi góljával 2–0-s győzelmet arattak.