A Topolya három góllal legyőzte a kiesőjelöltet

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.03.15. 13:50
A Topolya három góllal legyőzte a kiesőjelölt Macsvát (Fotó: FK TSC)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 27. fordulójának hétfői játéknapján a Topolyai SC 3–0-ra legyőzte a Macsvát Zentán.

SZERB SZUPERLIGA
27. FORDULÓ
Topolyai SC–Macsva 3–0 (Milicsevics 8., 90+3., Banjac 37.)

Félgőzzel is magabiztosan gyűjtötte be a Topolyai SC a három pontot a szerb Szuperliga 27. fordulójában, miután a zentai Városi Stadionban 3–0-ra nyert a szabácsi Macsva ellen.

A topolyai együttes már a 8. percben megszerezte a vezetést, Dejan Milicsevics révén (1–0), a 37. minutumban pedig Mihajlo Banjac egy gyors ellentámadást fejezett be góllal (2–0). A bírói ráadás harmadik percében a rengeteg helyzetet kihagyó Milicsevics állította be a végeredményt. 3–0

A győzelemnek köszönhetően a TSC feljött a hetedik helyre a húszcsapatos bajnokságban, s legközelebb a szabadkai Szpartak ellen lép pályára, amely az ötödik helyen várja az észak-bácskai rangadót.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Topolya 3–0-ra nyert.

90+3. perc: GÓL! OTT A HARMADIK! Dejan Milicsevics futott el, majd gólt szerzett, ezzel beállította a végeredményt. 3–0

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Majdnem! Milicsevics senkitől sem zavartatva 15 méterről lőtt, de a labda fél méterrel elment a keresztléc felett.

83. perc: Sztefan Trimanovics le, Luka Markovics be a vendégeknél.

81. perc: Mihajlo Banjac le, Janko Tumbaszevics be.

79. perc: Damjanovics fejelt szöglet után, de könnyedén védett a kapus.

77. perc: Védés! Duronjics próbálkozott a rövid sarokot vette célba, de a vendégkapus bravúrral védett.

76. perc: Jug Sztanojev le, Ifet Djakovac be.

75. perc: Tíz másodperc alatt Filipovics két hatalmas bravúrt mutatott be.

72. perc: Ogjen Mijailovics le, Sztefan Tripkovics be.

70. perc: A bal oldali szöglet után Tomasevics elé került a labda, aki 14 méterről lőtt, de ez is elakadt a védőkben.

69. perc: Lukics pazarul ugratta ki Duronjicsot, aki előtt az utolsó védő becsúszva mentett.

66. perc: Lukics csípett el egy labdát a középpályánál, szépen ugratta ki Milicsevicset, aki azonban gyengén lőtt, így a vendégkapus lábbal hárított.

65. perc: Alekszandar Csirkovics le, Alekszandar Djokovics be.

64. perc: Lukics került helyzetbe az ötös vonalánál, de a próbálkozását blokkolták.

60. perc: Filipovicsnak akadt egy kis munkája, de csak annyi, hogy a tizenhatos vonalánál az ellenfél csatára előtt felszedte a labdát.

55. perc: Duronjics adta be a labdát, majd a hosszú saroknál érkező Sztanojev kapáslövését a védők blokkolták.

54. perc: Hatalmas helyzet! Banjac passzolt okosan Milicsevicshez, aki 13 méterről szemben a kapuval a jobb kapufa mellé lőtt.

48. perc: A most beállt Duronjics 18 méterről célozta meg a jobb alsó sarkot, de a vendégek kapusa szépen védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Kettős csere a vendégeknél: Milos Adamovics és Sztefan Dabics be, Ivan Obrovac és Vanja Panics le.

A szünetben cserélt a TSC, Djuro Zec helyére Borko Duronjics állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezet a Topolya.

45. perc: Egy szép akció végén Zec lőtt 18 méterről, de a labda a kapu fölé ment pár méterrel.

37. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! A vendégek elveszítették a labdát a felezővonalnál, Milicsevics passzolt Lukics elé, aki kihasználta hogy hat hazai játékosra csak három védő jutott, s a kifutó kapus felett Mihajlo Banjac elé emelt, ő pedig fejjel megszerezte a TSC második gólját. 2–0

32. perc: TSC-szöglet, Tomanovics csúsztatott, Milicsevics centiméterekkel maradt le a bal oldalon.

31. perc: Helyzet! Gyors ellentámadást vezetett a Macsva, amely végén Braniszlav Knezsevics lőtt, Filipovicsnak kellett védenie.

Annak ellenére, hogy hátrányban vannak, a vendégek továbbra is a védekezéssel törődnek.

25. perc: Kinyíltak a vendégek, rögtön jött a TSC-ellentámadás, Lukics szögletet harcolt ki.

20. perc: Hatalmas helyzet maradt ki! Lukics és Sztanojev egy védő ellen mehetett kapura, előbbi túlkombinálta, s végül a vendégek kapusa üggyel-bajjal, de összeszedte a labdát.

16. perc: A szöglet után Milicsevics lőtt kapásból, de elakadt a lövése.

16. perc: Újabb hazai akció, a vendégvédők pánikolva szabadítottak fel úgy, hogy kirúgták a labdát az alapvonalon túlra.

14. perc: Tomasevics kapott jó labdát a jobb szélen, de a beadására jól mozdult ki a vendégek kapusa.

11. perc: Zec harcolt ki szögletet. Banjacnak azonban kicsit magas volt a labda.

9. perc: Újabb gyors TSC-akció, Sztanojev ment el a jobb szélen, laposan középre adott labdáját a kapus megfogta.

8. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A TOPOLYA!Dejan Milicsevics maradt üresen az öt és felesen belül, és Zec bal oldali beadása után be is fejelte a labdát a kapuba. 1–0

5. perc: A sértett és Lukics állt a labda mögé. Végül Lukics lőtt, de a kapus számított rá, magabiztosan fogta a kapu jobb oldalába tartó pontos, de nem túl erős lövést.

5. perc: Tomanovicsot rúgták fel 28 méterre, pont szemben a kapuval.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Kékben a hazaiak, fehérben a vendégek.

A TSC vezetőedzője, Mladen Krsztajics lázas, ezért Dusan Bajics helyettesíti a kispadon.

A Topolya kezdőcsapata: Filipovics – Petrovics, Damjanovics, Antonics, Tomasevics – Tomanovics – Zec, Banjac, Milicsevics, Sztanojev – Lukics.

A Macsva kezdőcsapata: Gordics – Kremenovics, Trimanovics, Pesics, O. Mijailovics – Szubotics, M. Mijailovics – Csirkovics, Knezsevics, Obrovac – Trimanovics. Vezetőedző: Alfred Jermanis.

A mérkőzést a zentai Városi Stadionban rendezik meg zárt kapuk mögött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Topolyai SC–Macsva mérkőzés a szerb Szuperliga 27. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Két bajnoki vereség és a kupából való kiesés után a Topolyai Sport Club számára csakis a három pont megszerzése az elfogadható eredmény a hétfőn 14 órakor kezdődő mérkőzésen: a szerb Szuperliga 27. fordulójában az észak-bácskai együttes a húszcsapatos bajnokság 19. helyezettjét, a Macsvát fogadja a zentai Városi Stadionban. A szabácsi együttes az előző fordulóban az újvidéki Proletert győzte le, előtte pedig Szabadkán 3–2-re veszített a Szpartak ellen.

„A Macsva formája feljavult, és ez az eredményeiken is látszik.Rajtunk áll, hogy véget vessünk a negatív sorozatunknak, és hogy visszatérjünk arra az útra, amelyiken a tavaszi rajt során elindultunk”– mondtaNenad Filipovics,a TSC kapusa, aki hozzátette, az együttes valamennyi játékosa igencsak elkeseredett volt a Szerb Kupa negyeddöntőjében bekövetkezett búcsúnak, amikora TSC a tizenegyespárbajban veszített a szurdulicai Radnik ellen.

Hasonló véleményt fogalmazott megNenad Lukicsis, aki szerint a pályán látottak alapján a TSC-nek kellett volna a négy közé jutnia, de ahogy a góllövőlista harmadik helyén álló csatár mondta, „ilyen a foci, nem mindig a jobbik csapat győz”.

„A Macsva elleni találkozó azért fontos, hogy bebizonyítsuk, a játékunkkal továbbra sincs gond, és csak az eredmények terén kerültünk hullámvölgybe. A három pont megszerzése után visszakerülhetünk a közvetlen élcsoportba, ahol a helyünk is van”– nyilatkozta Lukics.

Huszonhat forduló után a TSC 38 ponttal a táblázat nyolcadik helyén áll, míg az utolsó előtti Macsva 20 pontot gyűjtött.