Olympiakosz: a Sportingtól érkezik az új vezetőedző

MTI MTIMTI MTI
2015.07.07. 22:21
A portugál Marco Silvát nevezték ki a görög bajnok és kupagyőztes Olympiakosz labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé.

A mindössze 37 éves tréner közös megegyezéssel bontott szerződést a múlt hónapban előző együttesénél, a Sporting CP-nél, amellyel Portugál Kupa-győztes lett.

Elődjét, Vitor Pereirát mindössze hat hónap után menesztették posztjáról Pireuszban, annak ellenére, hogy görög bajnokságot és kupát nyert csapatával. A helyi sajtó értesülése szerint a 46 éves szakembernek a duplázás ellenére azért kellett távoznia, mert Vangelisz Marinakisz klubtulajdonos rossz néven vette, hogy a hírek szerint májusban tárgyalt a skót Glasgow Rangers elöljáróival az esetleges szerződtetéséről.

Marco Silvát, aki 2011-ben az Estorilnál kezdte edzői pályafutását, szerdán mutatják be az Olympiakosznál.