Női Eb: Franciaország döntetlennel is csoportgyőztes, Belgium negyeddöntős

D. S. B.D. S. B.
2022.07.18. 23:16
Melvine Malard (12) góljára későn tudtak válaszolni az izlandiak (Fotó: AFP)
Harmadik mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott Izlanddal a francia női válogatott az Angliában zajló Európa-bajnokság C-csoportjának harmadik körében. A franciák így is megnyerték a kvartettet, míg a csoport második helyén az olaszokat 1–0-ra legyőző belgák végeztek.

IZLAND–FRANCIAORSZÁG

Izland két döntetlennel, azaz két ponttal várta a már biztosan csoportelső franciák elleni rotherhami találkozót, ráadásul az északiaknak saját kezükben volt a sorsuk, hiszen győzelem esetén az Olaszország–Belgium mérkőzés eredményétől függetlenül ők végeznek a csoport második helyén és jutnak nyolcaddöntőbe.

De Izland ilyen irányú vágyait hamar szertefoszlatták a franciák, hiszen Melvine Malard mindössze 43 másodperc után betalált, ezzel a női Eb-k történetének leggyorsabb gólját szerezte a csoportkörben.

Ez megadta a mérkőzés alaphangját, s a folytatásban főként Franciaország maradt támadásban. A térfélcsere után előbb a 68. percben Malard újabb találatát les miatt, majd a 88. percben a csereként beálló Grace Geyoro gólját pedig kezezés miatt érvénytelenítette a VAR.

Aztán ami a franciáknak már nem sikerült, az a hosszabbításban összejött Izlandnak, amikor a 102. percben tizenegyeshez jutott, melyetDagny Brynjarsdóttir értékesített. Ám az 1–1-es döntetlennel az északiak búcsúztak a kontinensviadaltól.

OLASZORSZÁG–BELGIUM

Az olaszok és a belgák találkozóján sem volt kisebb a tét, mint Izlandnak, hiszen a mérkőzés győztese továbbjut, ha Izland nem győzi le Franciaországot.

Ennek ellenére az első félidő kevés igazán nagy lehetőséget hozott, de ami késett, nem múlott, hiszen a második játékrészben alig öt percet kellett várni, amikor a Hoffenheim középpályása, Tine de Caigny ballal, tizenöt méterről lőtt az olasz kapu bal alsó sarkába (0–1).

Ez még inkább feltüzelte az olaszokat, akik két perccel későbbCristiana Girelli révén kapufáig jutottak, majd a 78. percben Valentina Giacinti kísérlete is csak centikkel kerülte el a belgák kapuját. Az olaszok hiába támadtak többet a hajrában, nem tudták bevenni Nicky Evrard kapuját, Belgium pedig 1–0-s győzelemmel jutott az egyenes kieséses szakaszba, ahol Svédország lesz az ellenfele.