nemzetisport.hu 2018.11.20 22:40 Frissítve: 2018.11.20 23:42

NL: Svédország, Szerbia, Skócia és Koszovó is osztályt lépett

Kedden befejeződtek a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportküzdelmei: győzelmével Svédország, Szerbia, Skócia és Koszovó is feljebb lépett egy osztállyal, míg az A-ligában a 3-as számú csoportot megnyerő Portugália a Lengyelország elleni 1–1-es hazai döntetlennel zárt.

Victor Lindelöf (3) másodszor volt eredményes a svéd válogatottban (Fotó: AFP)

Az A-ligában Portugália és a Robert Lewandowskit nélkülöző Lengyelország összecsapásának már nem volt valódi tétje, hiszen előbbi válogatott három nappal ezelőtt az Olaszországban elért döntetlennel biztossá tette a csoportelsőségét, míg a lengyelek már októberben kiestek. A guimaraesi mérkőzés első félidejében André Silva fejes góljával a portugálok megszerezték a vezetést, ám a vendégek a második játékrész közepén Arkadiusz Milik megismételt tizenegyesével egyenlítettek, miután Danilót gólhelyzetben kilépő támadóval szemben elkövetett szabálytalanságért kiállították (1–1).

A portugálok így veretlenül, míg a lengyelek győzelem nélkül fejezték be az első Nemzetek Ligája csoportküzdelmeit.

A MAGYAR VÁLOGATOTT A 4. KALAPBÓL VÁRHATJA AZ EB-SELEJTEZŐ SORSOLÁSÁT

A B-ligában Svédország hazai pályán 2–0-ra megverte Oroszországot, ezzel megnyerte a csoportját, mivel az egymás elleni eredményeket tekintve a legutóbbi világbajnokság házigazdája fölé kerekedett. (A háromkoronások idegenben 0–0-s döntetlent játszottak az oroszokkal.) A hazaiaknál a Manchester United középhátvédje, Victor Lindelöf, valamint Marcus Berg talált be.

A C-divízió 1-es csoportjában a mesterhármast elérő James Forrest vezette skótok csak egy góllal, 3–2-re győzték le Izraelt, amivel csoportelsők lettek, ám ez az eredmény a magyar válogatottnak nem kedvez.

Ugyanebben az osztályban Montenegró úgy kapott ki Romániától, hogy a győztes gólnál Danijel Petkovics, a hazaiak kapusa csúnyán mellényúlt a labdának, de Marko Jankovics kijavíthatta volna társa hibáját, a Partizan Beograd támadójának tizenegyesét azonban a román válogatott kapusa, Ciprian Tatarusanu kivédte. A 87. percben aztán a montenegróiak betaláltak, ám Vladimir Jovovics gólját a játékvezető les miatt nem adta meg. Ebben a csoportban Szerbia végzett az élen, amely hazai pályán simán elintézte a pont nélkül záró Litvániát (4–1).

A MONTENEGRÓ–ROMÁNIA MÉRKŐZÉS EGYETLEN GÓLJA ÉS A KIMARADT TIZENEGYES

A D-ligában Koszovónak a döntetlen is elegendő lett volna ahhoz, hogy Azerbajdzsán előtt maradjon és feljusson a C-divízióba, ám Arber Zeneliék nem bízták a véletlenre, 4–0-s győzelmet arattak. A Málta–Feröer mérkőzésen már a 4. percben kialakult a későbbi végeredmény (1–1).

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA
3. csoport
Portugália–Lengyelország 1–1 (André Silva 34., ill. Milik 66. – 11-esből)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Portugália 4 2 2 5–3 +2  8
2. Olaszország 4 1 2 1 2–2 0  5
3. Lengyelország 4 2 2 4–6 –2  2

B-LIGA
2. csoport
Svédország–Oroszország 2–0 (Lindelöf 41., Berg 72.)

1. Svédország 4 2 1 1 5–3 +2  7
2. Oroszország 4 2 1 1 4–3 +1  7
3. Törökország 4 1 3 4–7 –3  3

C-LIGA
1. csoport
Skócia–Izrael 3–2 (Forrest 34., 43., 64., ill. Kajal 9., Zahavi 75.)

1. Skócia 4 3 1 10–4 +6  9
2. Izrael 4 2 2 6–5 +1  6
3. Albánia 4 1 3 1–8 –7  3

4. csoport
Szerbia–Litvánia 4–1 (Zulpa 51. – öngól, A. Mitrovics 58., Prijovics 71., Ljajics 74., ill. Petravicius 64.)

3. csoport
Koszovó–Azerbajdzsán 4–0 (Zeneli 2., 50., 76., Rrahmani 61.)
Málta–Feröer 1–1 (Corbalan 4., ill. R. Joensen 3.)

1. Koszovó 6 4 2 15–2 +13  14
2. Azerbajdzsán 6 2 3 1 7–6 +1  9
3. Feröer 6 1 2 3 5–10 –5  5
4. Málta 6 3 3 5–14 –9  3

2021.05.14 14:11:19

Minden más foci CSILLAG PÉTER

„Azt mondtam magamban: ha a futball munkává válik, akkor ki kell lépnem ebből a világból.”

2021.05.14 15:20:58

Minden más foci TŐKE JÁNOS

A forduló előtt még a Radnik volt kedvezőbb helyzetben, de a sima TSC-siker vége helycsere lett a tabellán.

2021.05.11 23:30:12

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Egyre inkább bebizonyosodik, hogy az sem sokkal jobb, ha egy labdarúgóról már januárban kiderül, hogy nem hosszabbítja meg az évad végén lejáró szerződését.

2021.05.11 12:44:37

Minden más foci CSILLAG PÉTER, L. PAP ISTVÁN, THURY GÁBOR

Holland beteljesülés, spanyol duplázás és az Európa-bajnokságok legnagyobb stratégái.

2021.05.11 18:54:04

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

Kleinheisler László remekbe szabott gólpasszal, Gyurcsó Ádám elegáns góllal vette ki a részét a győzelemből.