NL: Svédország, Szerbia, Skócia és Koszovó is osztályt lépett

2018.11.20. 22:40
Victor Lindelöf (3) másodszor volt eredményes a svéd válogatottban (Fotó: AFP)
Kedden befejeződtek a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportküzdelmei: győzelmével Svédország, Szerbia, Skócia és Koszovó is feljebb lépett egy osztállyal, míg az A-ligában a 3-as számú csoportot megnyerő Portugália a Lengyelország elleni 1–1-es hazai döntetlennel zárt.

Az A-ligában Portugália és a Robert Lewandowskit nélkülöző Lengyelország összecsapásának már nem volt valódi tétje, hiszen előbbi válogatott három nappal ezelőtt az Olaszországban elért döntetlennel biztossá tette a csoportelsőségét, míg a lengyelek már októberben kiestek. A guimaraesi mérkőzés első félidejében André Silva fejes góljával a portugálok megszerezték a vezetést, ám a vendégek a második játékrész közepén Arkadiusz Milik megismételt tizenegyesével egyenlítettek, miután Danilót gólhelyzetben kilépő támadóval szemben elkövetett szabálytalanságért kiállították (1–1).

A portugálok így veretlenül, míg a lengyelek győzelem nélkül fejezték be az első Nemzetek Ligája csoportküzdelmeit.

A B-ligában Svédország hazai pályán 2–0-ra megverte Oroszországot, ezzel megnyerte a csoportját, mivel az egymás elleni eredményeket tekintve a legutóbbi világbajnokság házigazdája fölé kerekedett. (A háromkoronások idegenben 0–0-s döntetlent játszottak az oroszokkal.) A hazaiaknál a Manchester United középhátvédje, Victor Lindelöf, valamint Marcus Berg talált be.

A C-divízió 1-es csoportjában a mesterhármast elérő James Forrest vezette skótok csak egy góllal, 3–2-re győzték le Izraelt, amivel csoportelsők lettek, ám ez az eredmény a magyar válogatottnak nem kedvez.

Ugyanebben az osztályban Montenegró úgy kapott ki Romániától, hogy a győztes gólnál Danijel Petkovics, a hazaiak kapusa csúnyán mellényúlt a labdának, de Marko Jankovics kijavíthatta volna társa hibáját, a Partizan Beograd támadójának tizenegyesét azonban a román válogatott kapusa, Ciprian Tatarusanu kivédte. A 87. percben aztán a montenegróiak betaláltak, ám Vladimir Jovovics gólját a játékvezető les miatt nem adta meg. Ebben a csoportban Szerbia végzett az élen, amely hazai pályán simán elintézte a pont nélkül záró Litvániát (4–1).

A MONTENEGRÓ–ROMÁNIA MÉRKŐZÉS EGYETLEN GÓLJA ÉS A KIMARADT TIZENEGYES

A D-ligában Koszovónak a döntetlen is elegendő lett volna ahhoz, hogy Azerbajdzsán előtt maradjon és feljusson a C-divízióba, ám Arber Zeneliék nem bízták a véletlenre, 4–0-s győzelmet arattak. A Málta–Feröer mérkőzésen már a 4. percben kialakult a későbbi végeredmény (1–1).

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA
3. csoport
Portugália–Lengyelország 1–1 (André Silva 34., ill. Milik 66. – 11-esből)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Portugália 4 2 2 5–3 +2 8
2. Olaszország 4 1 2 1 2–2 0 5
3. Lengyelország 4 2 2 4–6 –2 2

B-LIGA
2. csoport
Svédország–Oroszország 2–0 (Lindelöf 41., Berg 72.)

1. Svédország 4 2 1 1 5–3 +2 7
2. Oroszország 4 2 1 1 4–3 +1 7
3. Törökország 4 1 3 4–7 –3 3

C-LIGA
1. csoport
Skócia–Izrael 3–2 (Forrest 34., 43., 64., ill. Kajal 9., Zahavi 75.)

1. Skócia 4 3 1 10–4 +6 9
2. Izrael 4 2 2 6–5 +1 6
3. Albánia 4 1 3 1–8 –7 3

4. csoport
Szerbia–Litvánia 4–1 (Zulpa 51. – öngól, A. Mitrovics 58., Prijovics 71., Ljajics 74., ill. Petravicius 64.)

Montenegró–Románia 0–1 (Tucudean 44.)

1. Szerbia 6 4 2 11–4 +7 14
2. Románia 6 3 3 8–3 +5 12
3. Montenegró 6 2 1 3 7–6 +1 7
4. Litvánia 6 6 3–16 –13 0