HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.02.07 14:18 Frissítve: 2018.11.16 23:41

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA – ADATBANK

Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) második vonalának (B-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.

HIRDETÉS

 

A legfontosabb tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel. Ennek számításához útmutató cikkünk alján.

A B-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Csehország, Ukrajna, Szlovákia
2. csoport: Törökország, Svédország, Oroszország
3. csoport: Észak-Írország, Bosznia-Hercegovina, Ausztria
4. csoport: Dánia, Írország, Wales

A TOVÁBBI SZINTEK CSOPORTBEOSZTÁSA ÉS PROGRAMJA
A-LIGA
• • •
C-LIGA • • • D-LIGA

A B-LIGA PROGRAMJA 

1. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Csehország–Ukrajna 1–2
Szeptember 9., vasárnap
Ukrajna–Szlovákia 1–0
Október 13., szombat
Szlovákia–Csehország 1–2
Október 16., kedd
Ukrajna–Csehország 1–0
November 16., péntek
Szlovákia–Ukrajna 4–1
November 19., hétfő
20.45: Csehország–Szlovákia

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ukrajna 4 3 1 5–5 0  9
2. Csehország 3 1 2 3–4 –1  3
3. Szlovákia 3 1 2 5–4 +1  3

 

2. CSOPORT
Szeptember 7., péntek
Törökország–Oroszország 1–2
Szeptember 10., hétfő
Svédország–Törökország 2–3
Október 11., csütörtök
Oroszország–Svédország 0–0
Október 14., vasárnap
Oroszország–Törökország 2–0
November 17., szombat
18.00: Törökország–Svédország
November 20., kedd
20.45: Svédország–Oroszország

A CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Oroszország 3 2 1 4–1 +3  7
2. Törökország 3 1 2 4–6 –2  3
3. Svédország 2 1 1 2–3 –1  1

 

3. CSOPORT
Szeptember 8., szombat
Észak-Írország–Bosznia-Hercegovina 1–2
Szeptember 11., kedd
Bosznia-Hercegovina–Ausztria 1–0
Október 12., péntek
Ausztria–Észak-Írország 1–0
Október 15., hétfő
Bosznia-Hercegovina–Észak-Írország 2–0
November 15., csütörtök
Ausztria–Bosznia-Hercegovina 0–0
November 18., vasárnap
18.00: Észak-Írország–Ausztria

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bosznia-Hercegovina 4 3 1 5–1 +4  10
2. Ausztria 3 1 1 1 1–1 0  4
3. Észak-Írország 3 3 1–5 –4  0

 

4. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Wales–Írország 4–1
Szeptember 9., vasárnap
Dánia–Wales 2–0
Október 13., szombat
Írország–Dánia 0–0
Október 16., kedd
Írország–Wales 0–1
November 16., péntek
Wales–Dánia 1–2
November 19., hétfő
20.45: Dánia–Írország

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia 3 2 1 4–1 +3  7
2. Wales 4 2 2 6–5 +1  6
3. Írország 3 1 2 1–5 –4  1

 

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.14 15:52:32

Minden más foci BOROS MIKLÓS (Kolozsvár)

A Gazeta Sporturilornak a magyar kormány megerősítette, közvetlenül támogatja a klubokat.

2018.11.13 22:00:01

Minden más foci VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Nagy átka ez a flancos játékvezetői reform a világ labdarúgásának. A fene nagy digitalizálással, a túlszabályozás miatt az unalom gödrébe taszajtják a játékot.

2018.11.12 01:06:12

Minden más foci BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Sportlapban talán furán hat e párhuzam, de egyszer csak úgy éreztem, Varga Zoltán lénye leginkább Antigonét tükrözi vissza.

HIRDETÉS
HIRDETÉS