NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA – ADATBANK

2018.02.07. 14:18
A labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) második vonalának (B-liga) eredményei. A 2018. őszi csoportkörből Bosznia-Hercegovina, Dánia, Svédország és Ukrajna csoportelsőként feljutott az A-ligába.

3. Írország 4 2 2 1–5 –4 2

ÖSSZEFOGLALÓ ÍRÁSUNK AZ ELSŐ KIÍRÁSRÓL ITT!

• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel.

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.