HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.02.07 14:18 Frissítve: 2018.09.11 23:26

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA – ADATBANK

Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) második vonalának (B-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.

HIRDETÉS

 

A legfontosabb tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel. Ennek számításához útmutató cikkünk alján.

A B-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Csehország, Ukrajna, Szlovákia
2. csoport: Törökország, Svédország, Oroszország
3. csoport: Észak-Írország, Bosznia-Hercegovina, Ausztria
4. csoport: Dánia, Írország, Wales

A TOVÁBBI SZINTEK CSOPORTBEOSZTÁSA ÉS PROGRAMJA
A-LIGA
• • •
C-LIGA • • • D-LIGA

A B-LIGA PROGRAMJA 

1. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Csehország–Ukrajna 1–2
Szeptember 9., vasárnap
Ukrajna–Szlovákia 1–0
Október 13., szombat
15.00: Szlovákia–Csehország
Október 16., kedd
20.45: Ukrajna–Csehország
November 16., péntek
20.45: Szlovákia–Ukrajna
November 19., hétfő
20.45: Csehország–Szlovákia

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ukrajna 2 2 3–1 +2 6
2. Csehország 1 1 1–2 –1 0
3. Szlovákia 1 1 0–1 –1 0

 

2. CSOPORT
Szeptember 7., péntek
Törökország–Oroszország 1–2
Szeptember 10., hétfő
Svédország–Törökország 2–3
Október 11., csütörtök
20.45: Oroszország–Svédország
Október 14., vasárnap
18.00: Oroszország–Törökország
November 17., szombat
18.00: Törökország–Svédország
November 20., kedd
20.45: Svédország–Oroszország

A 2. CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Oroszország 1 1 2–1 +1 3
2. Törökország 2 1 1 4–4 0 3
3. Svédország 1 1 2–3 –1 0

 

3. CSOPORT
Szeptember 8., szombat
Észak-Írország–Bosznia-Hercegovina 1–2
Szeptember 11., kedd
Bosznia-Hercegovina–Ausztria 1–0
Október 12., péntek
20.45: Ausztria–Észak-Írország
Október 15., hétfő
20.45: Bosznia-Hercegovina–Észak-Írország
November 15., csütörtök
20.45: Ausztria–Bosznia-Hercegovina
November 18., vasárnap
18.00: Észak-Írország–Ausztria

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bosznia-Hercegovina 2 2 3–1 +2  6
2. Észak-Írország 1 1 1–2 –1  0
3. Ausztria 1 1 0–1 –1  0

 

4. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Wales–Írország 4–1
Szeptember 9., vasárnap
Dánia–Wales 2–0
Október 13., szombat
20.45: Írország–Dánia
Október 16., kedd
20.45: Írország–Wales
November 16., péntek
20.45: Wales–Dánia
November 19., hétfő
20.45: Dánia–Írország

A 4. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia 1 1 2–0 +2 3
2. Wales 2 1 1 4–3 +1 3
3. Írország 1 1 1–4 –3 0

 

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.17 21:39:47

Minden más foci nemzetisport.hu

Folytatódik a cselgáncs-vb, a motorosok az Aragóniai Nagydíjra edzenek.

2018.09.17 23:25:11

Minden más foci CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Az ellenfél tizenegyesénél kapusukat félreállították, hogy a vetélytárs rúgója akadálytalanul vethesse ki rájuk megérdemelt büntetésüket, a kapott gólt.

2018.09.14 08:44:37

Minden más foci BORBOLA BENCE

„Erwin imádta a munkáját, éjt nappallá téve csak a magyar válogatottról beszélt.”

2018.09.13 23:25:14

Minden más foci nemzetisport.hu

HIRDETÉS
HIRDETÉS