HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.02.07 14:16 Frissítve: 2018.11.19 18:43

NEMZETEK LIGÁJA – A MAGYAROK LIGÁJÁNAK (C) ADATBANKJA

Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) harmadik vonalának (C-liga) menetrendje! A magyar válogatott a 2. csoportban szerepel Észtország, Finnország és Görögország társaságában. A csoportmérkőzéseket 2018 őszén rendezik meg, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.

HIRDETÉS

 

A legfontosabb további tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel. Ennek számításához útmutató cikkünk alján.

A C-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Izrael, Albánia, Skócia
2. csoport: Magyarország, Észtország, Finnország, Görögország
3. csoport: Ciprus, Bulgária, Norvégia, Szlovénia
4. csoport: Litvánia, Montenegró, Szerbia, Románia

A TOVÁBBI SZINTEK CSOPORTBEOSZTÁSA ÉS PROGRAMJA
A-LIGA
• • • B-LIGA • • • D-LIGA

A C-LIGA PROGRAMJA 

2. CSOPORT
Szeptember 8., szombat
Finnország–MAGYARORSZÁG 1–0
Észtország–Görögország 0–1
Szeptember 11., kedd
MAGYARORSZÁG–Görögország 2–1
Finnország–Észtország 1–0
Október 12., péntek
Görögország–MAGYARORSZÁG 1–0
Észtország–Finnország 0–1
Október 15., hétfő
Észtország–MAGYARORSZÁG 3–3
Finnország–Görögország 2–0
November 15., csütörtök
Görögország–Finnország 1–0
MAGYARORSZÁG–Észtország 2–0
November 18., vasárnap
MAGYARORSZÁG–Finnország 2–0
Görögország–Észtország 0–1

A 2. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Finnország 6 4 2 5–3 +2 12
2. MAGYARORSZÁG 6 3 1 2 9–6 +3 10
3. Görögország 6 3 3 4–5 –1   9
4. Észtország 6 1 1 4 4–8 –4   4

 

1. CSOPORT
Szeptember 7., péntek

Albánia–Izrael 1–1
Szeptember 10., hétfő
Skócia–Albánia 2–0
Október 11., csütörtök
Izrael–Skócia 2–1
Október 14., vasárnap
Izrael–Albánia 2–0
November 17., szombat
Albánia–Skócia 0–4
November 20., kedd
20.45: Skócia–Izrael 

A CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Skócia 3 2 1 7–2 +5  6
2. Izrael3214–2+2 6
3. Albánia 4 1 3 1–8 –7  3

 

3. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Szlovénia–Bulgária 1–2
Norvégia–Ciprus 2–0
Szeptember 9., vasárnap
Bulgária–Norvégia 1–0
Ciprus–Szlovénia 2–1
Október 13., szombat
Norvégia–Szlovénia 1–0
Bulgária–Ciprus 2–1
Október 16., kedd
Norvégia–Bulgária 1–0
Szlovénia–Ciprus 1–1
November 16., péntek
Ciprus–Bulgária 1–1
Szlovénia–Norvégia 1–1

November 19., hétfő
20.45: Ciprus–Norvégia
20.45: Bulgária–Szlovénia

A CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Norvégia 5 3 1 1 5–2 +3 10
2. Bulgária 5 3 1 1 6–4 +2 10
3. Ciprus 5 1 2 2 5–7 –2  5
4. Szlovénia 5 2 3 4–7 –3  2

 

4. CSOPORT
Szeptember 7., péntek
Litvánia–Szerbia 0–1
Románia–Montenegró 0
–0
Szeptember 10., hétfő
Szerbia–Románia 2–2
Montenegró–Litvánia 2–0
Október 11., csütörtök
Litvánia–Románia 1–2
Montenegró–Szerbia 0–2

Október 14., vasárnap
Románia–Szerbia 0–0
Litvánia–Montenegró 1–4
November 17., szombat
Szerbia–Montenegró 2–1
Románia–Litvánia 3–0
November 20., kedd
20.45: Szerbia–Litvánia
20.45: Montenegró–Románia

A CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Szerbia 5 3 2 7–3 +4  11
2. Románia 5 2 3 7–3 +4  9
3. Montenegró
5
2
1
2
7–5
+2
7
4. Litvánia 5 5 2–12 –10  0

 

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS