HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.02.07 14:25 Frissítve: 2018.11.19 20:04

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalának (D-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.

HIRDETÉS

 

A legfontosabb tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel. Ennek számításához útmutató cikkünk alján.

A D-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Andorra, Kazahsztán, Lettország, Grúzia
2. csoport: San Marino, Moldova, Luxemburg, Fehéroroszország
3. csoport: Koszovó, Málta, Feröer, Azerbajdzsán
4. csoport: Gibraltár, Liechtenstein, Örményország, Macedónia

A TOVÁBBI SZINTEK CSOPORTBEOSZTÁSA ÉS PROGRAMJA
A-LIGA
• • • B-LIGA • •
C-LIGA

A D-LIGA PROGRAMJA 

1. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Kazahsztán–Grúzia 0–2
Lettország–Andorra 0–0
Szeptember 9., vasárnap
Grúzia–Lettország 1–0
2018. szeptember 10., hétfő
Andorra–Kazahsztán 1–1
Október 13., szombat
Grúzia–Andorra 3–0
Lettország–Kazahsztán 1–1

Október 16., kedd
Kazahsztán–Andorra 4–0
Lettország–Grúzia 0–3

November 15., csütörtök
Kazahsztán–Lettország 1–1
Andorra–Grúzia 1–1
November 19., hétfő
Andorra–Lettország 0–0
Grúzia –Kazahsztán 2–1

 AZ 1. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Grúzia 6 5 1 12–2 +10  16
2. Kazahsztán 6 1 3 2 8–7 +1  6
3. Lettország 6 4 2 2–6 –4  4
4. Andorra 6 4 2 2–9 –7  4

 

2. CSOPORT

Szeptember 8., szombat
Fehéroroszország–San Marino 5–0
Luxemburg–Moldova 4–0

Szeptember 11., kedd
San Marino–Luxemburg 0–3
Moldova–Fehéroroszország 0–0
Október 12., péntek
Fehéroroszország–Luxemburg 1–0
Moldova–San Marino 2–0

Október 15., hétfő
Fehéroroszország–Moldova 0–0
Luxemburg–San Marino 3–0

November 15., csütörtök
San Marino–Moldova 0–1
Luxemburg–Fehéroroszország 0–2

November 18., vasárnap
San Marino–Fehéroroszország 0–2
Moldova–Luxemburg 1–1

A 2. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Fehéroroszország 6 4 2 10–  0 +10 14
2. Luxemburg 6 3 1 2 11–  4   +7 10
3. Moldova 6 2 3 1   4–  5   –1   9
4. San Marino 6 6   0–16 –16   0


3. CSOPORT

Szeptember 7., péntek
Azerbajdzsán–Koszovó 0–0
Feröer–Málta 3–1
Szeptember 10., hétfő
Koszovó–Feröer 2–0
Málta–Azerbajdzsán 1–1

Október 11., csütörtök
Feröer–Azerbajdzsán 0–3
Koszovó–Málta 3–1

Október 14., vasárnap
Azerbajdzsán–Málta 1–1
Feröer–Koszovó 1–1

November 17., szombat
Azerbajdzsán–Feröer 2–0
Málta–Koszovó 0–5

November 20., kedd
20.45: Koszovó–Azerbajdzsán
20.45: Málta–Feröer

A 3. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Koszovó 5 3 2 11–2 +9  11
2. Azerbajdzsán 5 2 3 7–2 +5  9
3. Feröer 5 1 1 3 4–9 –5  4
4. Málta 5 2 3 4–13 –9  2

4. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Örményország–Liechtenstein 2–1
Gibraltár–Macedónia 0–2
Szeptember 9., vasárnap
Macedónia–Örményország 2–0
Liechtenstein–Gibraltár 2–0
Október 13., szombat
Örményország–Gibraltár 0–1
Macedónia–Liechtenstein 4–1
Október 16., kedd
Örményország–Macedónia 4–0
Gibraltár–Liechtenstein 2–1
November 16., péntek
Liechtenstein–Macedónia 0–2
Gibraltár–Örményország 2–6

November 19., hétfő
20.45: Liechtenstein–Örményország
20.45: Macedónia–Gibraltár

A 4. CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Macedónia 5 4 1 10–5 +5  12
2. Örményország 5 3 2 12–6 +6  9
3. Gibraltár 5 2 3 5–11 –6  6
4. Liechtenstein 5 1 4 5–10 –5  3


AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS