HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.02.07 14:25 Frissítve: 2018.09.11 23:28

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalának (D-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.

HIRDETÉS

 

A legfontosabb tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit a csoportkör után kialakított összesített ligarangsor alapján töltik fel. Ennek számításához útmutató cikkünk alján.

A D-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Andorra, Kazahsztán, Lettország, Grúzia
2. csoport: San Marino, Moldova, Luxemburg, Fehéroroszország
3. csoport: Koszovó, Málta, Feröer, Azerbajdzsán
4. csoport: Gibraltár, Liechtenstein, Örményország, Macedónia

A TOVÁBBI SZINTEK CSOPORTBEOSZTÁSA ÉS PROGRAMJA
A-LIGA
• • • B-LIGA • •
C-LIGA

A D-LIGA PROGRAMJA 

1. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Kazahsztán–Grúzia 0–2
Lettország–Andorra 0–0
Szeptember 9., vasárnap
Grúzia–Lettország 1–0
2018. szeptember 10., hétfő
Andorra–Kazahsztán 1–1
Október 13., szombat
18.00: Grúzia–Andorra
18.00: Lettország–Kazahsztán
Október 16., kedd
16.00: Kazahsztán–Andorra
20.45: Lettország–Grúzia
November 15., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Lettország
November 16., péntek
20.45: Andorra–Grúzia
November 19., hétfő
18.00: Andorra–Lettország
18.00: Grúzia –Kazahsztán

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Grúzia 2 2 3–0 +3 6
2. Andorra 2 2 1–1   0 2
3. Lettország 2 1 1 0–1 –1 1
4. Kazahsztán 2 1 1 1–3
–2
1

2. CSOPORT
Szeptember 8., szombat
Fehéroroszország–San Marino 5–0
Luxemburg–Moldova 4–0

Szeptember 11., kedd
San Marino–Luxemburg 0–3
Moldova–Fehéroroszország 0–0
Október 12., péntek
20.45: Fehéroroszország–Luxemburg
20.45: Moldova–San Marino
Október 15., hétfő
20.45: Fehéroroszország–Moldova
20.45: Luxemburg–San Marino
November 15., csütörtök
20.45: San Marino–Moldova
20.45: Luxemburg–Fehéroroszország
November 18., vasárnap
18.00: San Marino–Fehéroroszország
18.00: Moldova–Luxemburg

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Luxemburg 2 2 7–0 +7  6
2. Fehéroroszország 2 1 1 5–0 +5  4
3. Moldova 2 1 1 0–4 –4  1
4. San Marino 2 2 0–8 –8  0

 

3. CSOPORT
Szeptember 7., péntek
Azerbajdzsán–Koszovó 0–0
Feröer–Málta 3–1
Szeptember 10., hétfő
Koszovó–Feröer 2–0
Málta–Azerbajdzsán 1–1

Október 11., csütörtök
20.45: Feröer–Azerbajdzsán
20.45: Koszovó–Málta
Október 14., vasárnap
18.00: Azerbajdzsán–Málta
18.00: Feröer–Koszovó
November 17., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Feröer
18.00: Málta–Koszovó
November 20., kedd
20.45: Koszovó–Azerbajdzsán
20.45: Málta–Feröer

A 3. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Koszovó 2 1 1 2–0 +2 4
2. Feröer 2 1 1 3–3   0 3
3. Azerbajdzsán 2 2 1–1   0 2
4. Málta 2 1 1 2–4 –2 1

4. CSOPORT
Szeptember 6., csütörtök
Örményország–Liechtenstein 2–1
Gibraltár–Macedónia 0–2
Szeptember 9., vasárnap
Macedónia–Örményország 2–0
Liechtenstein–Gibraltár 2–0
Október 13., szombat
18.00: Örményország–Gibraltár
20.45: Macedónia–Liechtenstein
Október 16., kedd
18.00: Örményország–Macedónia
20.45: Gibraltár–Liechtenstein
November 16., péntek
20.45: Liechtenstein–Macedónia
20.45: Gibraltár–Örményország
November 19., hétfő
20.45: Liechtenstein–Örményország
20.45: Macedónia–Gibraltár

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Macedónia 2 2 4–0 +4  6
2. Örményország 2 1 1 2–3 –1  3
3. Liechtenstein 2 1 1 3–2 +1  3
4. Gibraltár 2 2 0–4 –4  0

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.17 23:25:11

Minden más foci CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Az ellenfél tizenegyesénél kapusukat félreállították, hogy a vetélytárs rúgója akadálytalanul vethesse ki rájuk megérdemelt büntetésüket, a kapott gólt.

2018.09.14 08:44:37

Minden más foci BORBOLA BENCE

„Erwin imádta a munkáját, éjt nappallá téve csak a magyar válogatottról beszélt.”

HIRDETÉS
HIRDETÉS