NL: Mitrovics: 50! Szerbia legyőzte Norvégiát, és feljutott az A-ligába

CS. M.CS. M.
2022.09.27. 22:41
Mitrovics 50. gólját szerezte a válogatottban, Szerbia számára irány az A-liga (Fotó: AFP)
Az utolsó mérkőzések is lementek, véget ért a labdarúgó Nemzetek Ligája 2022–2023-as idényének csoportköre. A B-liga legizgalmasabb kvartettjében, a 4. csoportban Szerbia 2–0-ra legyőzte Norvégiát, így feljutott az A-ligába, míg a svédek nem bírtak Szlovéniával otthon (1–1), amivel kiestek a C-ligába.

NEMZETEK LIGÁJA
6. FORDULÓ
B-LIGA,
4. CSOPORT
Norvégia–Szerbia 0–2 (0–1)

Oslo, Ulleval Stadion. Vezette: Lahoz (spanyol)
Norvégia: Nyland – Ryerson (M. Pedersen, 57.), Hanche-Olsen (P. Berg, 79.), Östigard, Meling (Björkan, 74.) – Ödegaard, Aursnes, Berge – M. Elyounoussi (Larsen, 57.), Haaland, Sörloth. Szövetségi kapitány: Stale Solbakken
Szerbia: V. Milinkovics-Szavics – Veljkovics, S. Mitrovics, Pavlovics – Zsivkovics (Lazovics, 72.), Lukics, Ilics, Tadics, Kosztics (Radonjics, 72.) – A. Mitrovics, Vlahovics. Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics
Gólszerző:
Vlahovics (42.), A. Mitrovics (54.)

A vb-résztvevő szerb válogatott és az Erling Haalanddal felálló norvégok is azzal a tudattal léptek pályára egymás ellen Oslóban, hogy győzelmük esetén megnyerik a B-liga 4. csoportját, tehát feljutnak a legjobbak közé. Hiába játszottak idegenben, a szerbek igyekeztek irányítani, s a 42. percben a vezetést is megszerezték – a Juventus sztárja, Dusan Vlahovics volt eredményes.

A második félidő elején a Fulham kulcsembere, Alekszandar Mitrovics is beköszönt, ezzel megszerezte 50. (!) gólját a szerb válogatottban, 76. meccsén. A norvégok ezt követően szépíteni sem tudtak, így Szerbia jutott fel a legjobbak közé az A-ligába.

Szlovénia és Svédország meccse sem volt tét nélküli a csoportban, hiszen a kiesés elkerüléséért küzdöttek. A vezetést az RB Leipzig által megvásárolt (de a lipcseiekhez csak 2023 nyarán csatlakozó) szupertehetség, a 19 éves Benjámin Sesko szenzációs találatával a szlovénok szerezték meg, de épp a lipcsei Emil Forsberg egyenlített a túloldalon – még a szünet előtt. A második félidőben hiába nyomtak a svédek, nem tudtak kiegyenlíteni, így kiestek a C-ligába, Szlovénia bent maradt.

Albánia és Izland B-ligás meccse előre nem tartogatott sok izgalmat, hiszen Izrael már korábban megnyerte a csoportot, a negyedik helyen pedig Oroszország végzett, amely az orosz–ukrán háború miatt egy meccset sem játszhatott. Ennek ellenére a 11. percben emberhátrányba, a 35. percben gólhátrányba kerülő izlandiak nem adták fel, s a 97. percben egyenlítettek (1–1).

A B-liga 1. csoportjában az írek úgy léptek pályára Örményország ellen otthon, hogy döntetlen is elég lett volna a bennmaradásukhoz. Végül győzelem lett belőle, de volt itt minden: kétgólos ír vezetés, örmény egyenlítés, két örmény kiállítás, a 91. percben pedig egy ír büntető, amely döntött – 3–2. A csoport másik meccsén Ukrajna és Skócia gól nélküli döntetlent játszott egymással, így a skótok jutottak fel az A-ligába.

A C-liga 2. csoportjában a már feljutó Görögország 3–1-re legyőzte a kiesés elkerüléséért küzdő északíreket, míg Ciprust 5–1-re kiütötte Koszovó. A ciprusiak és az északírek azonos pontszámmal zártak, s mindkét egymás elleni meccsük döntetlen lett, így jobb gólkülönbsége miatt Észak-Írország maradt bent, Ciprus pedig rájátszást vívhat a kiesés elkerüléséért.

6. FORDULÓ

B-LIGA
1. CSOPORT
Ukrajna–Skócia 0–0
Írország–Örményország 3–2
(Egan 18., Obafemi 52., R. Brady 90+1. – 11-esből, ill. Dasjan 71., Szpercjan 73.)

AZ 1. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Skócia 6 4 1 1 11–5 +6 13
2. Ukrajna 6 3 2 1 10–4 +6 11
3. Írország 6 2 1 3 8–7 +1 7
4. Örményország 6 1 5 4–17 –13 3

2. CSOPORT
Albánia–Izland 1–1 (Lenjani 35., ill. M. Anderson 90+7.)

4. CSOPORT
Svédország–Szlovénia 1–1 (Forsberg 42., ill. Sesko 28.)
Norvégia–Szerbia 0–2 (Vlahovics 42., A. Mitrovics 54.)

2. CSOPORT
Görögország–Észak-Írország 3–1 (Pelkasz 14., Maszurasz 55., Mantalosz 80., ill. Lavery 18.)
Koszovó–Ciprus 5–1 (Muslija 22., Rrudhani 45+1., Rashani 47., Muriqi 52., 84., ill. Roberge 81.)

1. Görögország 6 5 1 10–2 +8 15
2. Koszovó 6 3 3 11–8 +3 9
3. Észak-Írország 6 1 2 3 7–10