NL: nem bírt egymással Izland és Izrael; szlovák vereség

V. Á.V. Á.
2022.06.13. 22:42
Nagy csatát hozott a izlandiak és az izraeliek összecsapása (Fotó: AFP)
A kazah labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-re legyőzte Szlovákiát a Nemzetek Ligája 4. fordulójában, a C-liga 3. csoportjában. Azerbajdzsán 2–0-ra nyert Fehéroroszország ellen a csoport másik mérkőzésén. A B-ligában Izland és Izrael nem bírt egymással.

B-LIGA

Harmadik mérkőzésén a harmadik döntetlenjét játszotta Izland a B-liga 2. csoportjában. Izrael a pontszerzéssel továbbra is vezeti a csoportot. 2–2

C-LIGA

A szlovák válogatott június 6-án kikapott hazai pályán Kazahsztántól, másnap pedig menesztette a helyi szövetség Stefan Tarkovic szövetségi kapitányt. Azóta ideiglenesen az eddigi pályaedzők, Samuel Slovák és Marek Mintál irányítják a szlovák együttest.

A szlovákok már az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek a mai mérkőzésen idegenben. A második félidő 6. percében Matús Bero szépített, de újabb gólt már nem tudott szerezni Szlovákia – a 87. percben ráadásul piros lapot kapott Ondrej Duda. 2–1

A csoport másik mérkőzésén az azeriek a Dinamo Zagreb támadójának, Mahir Emrelinek a góljával szereztek vezetést a fehéroroszok ellen a 76. percben, majd a 93. percben Ramil Sheydayev állította be a 2–0-s végeredményt.

Ha a következő fordulóban a kazahok nyernek Fehéroroszország ellen, akkor feljutnak a B-ligába.