A Fradi-rivális kapusa parádésan kezdett, de jött a portugál henger

B. L.B. L.
2020.09.05. 20:33
Nem volt egy súlycsoportban a két válogatott (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának 1. fordulójában a címvédő és Európa-bajnok portugál válogatott játszi könnyedséggel győzte le 4–1-re a világbajnoki ezüstérmes Horvátországot. Ha a vendégek kapusa, a Dinamo Zagrebet erősítő Dominik Livakovic nem véd remekül a találkozó túlnyomó részében, akkor ez lényegesen nagyobb különbség is lehetett volna.

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA
3. CSOPORT, 1. FORDULÓ
PORTUGÁLIA–HORVÁTORSZÁG 4–1 (1–0)
Porto,
Estádio Do Dragao, zárt kapuk mögött. Vezette: Massa (olasz)
PORTUGÁLIA: Lopes – Joao Cancelo, Pepe, Dias, Guerreiro – Joao Moutinho (Sérgio Oliveira, 82.), Danilo Pereira, Fernandes – Jota, Joao Félix (André Silva, 88.), Bernardo Silva (Trincao, 78.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos
HORVÁTORSZÁG: Livakovic – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barisic – Pasalic (Brozovic, 61.), Kovacic – Brekalo (Perisic, 61.), Vlasic, Rebic – Kramaric (Petkovic, 74.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Gólszerző: Joao Cancelo (41.), Jota (58.), Joao Félix (70.), André Silva (94.), ill. Petkovic (91.)

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉN
Svédország–Franciaország 0–1 (Mbappé 41.)

A lassan csordogáló mérkőzés az első negyedóra után hirtelen felpörgött, a portugál ritmusváltással pedig egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a horvátok.

A Cristiano Ronaldo nélkül felálló házigazda tíz perc alatt hét nagy lehetőséget is kialakított, de vagy a friss Fradi-rivális Dinamo Zagreb kapusa, Dominik Livakovic védett bravúrral, vagy a kapufa segítette ki a vendégeket. Livakovic nem sokkal később kis híján öngólt szerzett a kapufáról rá visszavágódó labda után, de még ezt is megúszta, nem úgy a 41. percben JoaoCancelo távoli lövését, amely már a jobb felsőben kötött ki.

A szünetbeli 1–0-s hazai vezetés igencsak hízelgő volt a horvátokra nézve a 15–2-es kapura lövési mutatót tekintve.

A második félidőben viszont már Livakovic sem tudott mit kezdeni a hazaiakkal. Hiába volt effektíve kevesebb próbálkozás, az 58. percben így is ajtó-ablak helyzet alakult ki, és Guerreiro parádés passza után Jota nem is rontott (2–0).

A harmadik gólban már a Dinamo kapusa is benne volt, a labda Joao Félix lövése után róla pattant be. Ezt követően visszavettek a hazaiak, amit a horvátok a 91. percben ki tudtak használni a csereként beálló Bruno Petkovic révén, de hogy ne legyen ilyen „szoros” a vége, arról a szintén becserélt AndréSilva gondoskodott a lefújás előtt, és a portugálok 25. lövéséből kialakította a 4–1-es végeredményt.

95. Le is fújták a meccset.
94.
Na még egy gól... André Silva a szöglet után betalál, 4–1 vége.

94. Jota
lökete után még egy Livakovic-bravúr, szöglet.

87. Brozovic
távoli lökete a jobb alsó mellett kötött ki.
82. Joao Moutinho
helyére Sérgio Oliveira állt be.
80.
Cancelo labdája után Trincao lőtt középre, de ebből most nincs ziccer.
is van most már sárgája.
71. Joao Moutinhóé mellé. Nagyon csúnya lehet ez a végeredmény.
70. MEGVAN A HARMADIK IS!
Ebben pedig már Livakovic is benne van, Joao Félix 20 méteres löketét védte be. 3–0

61.
Kettős csere a horvátoknál, Pasalic helyére Brozovic állt be, Brekalo helyett pedig Perisic.
61. Jedvaj
most ennyire nem maradt le, de egy sárgát így is kapott.
58. EZ MÁR GÓL!
Guerreiro parádésan emelt a bal oldalon érkező Jotához, aki Jedvaj mellett kilépve a hosszú alsóba lőtt. 2–0

57. Védés.
Elszórja a labdát a vendégcsapat, a visszakészített labdát Bruno Fernandes lőtte el 17 méterről laposan, de Livakovic védett.
54. FÖLÉ.
A 16-os bal oldala mellől Bruno Fernandes kapura csavart, a labda fölé szállt.
53.
Guerreirót vágták fel a 16-os előtt centikkel.
52.
Dias bólint szögletre.
51. Guerreiro sarkaz a 16-oson belül, Fernandes elől menteni tudnak.
47.
Vidát kellett ápolni egy belépő után, a szabadrúgás után nincs veszély.
46. Folytatódik a meccs.

A csoport másik meccsén.

45. Véget ért az első félidő.
44. Kramaric!
Most ő cselezett befelé, de ő nem találta el a bal felsőt.
41. NA EZ MÁR GÓL! Joao Cancelo
lopta befelé magát, majd 22 méterről a jobb felsőbe ágyúzott. 1–0

38. És máris korner a túloldalon is, Lovren tisztázott.
38.
A sarokrúgás után Pepe felfejelt labdája Lopes zsákmánya lett.
37.
Kramaric ment le az alapvonalig, szögletet harcolt ki.
34. EZT IS MEGÚSZTÁK!
Guerreiro távoli lövése a jobb oldali kapufáról Livakovic lábára pattant, onnan pedig a kapu előtt keresztbe el, közel volt az öngól!
32.
Bruno Fernandes beívelése volt picit hosszú a társának.
30.
Kicsit kiszabadultak a horvátok, a szöglet viszont nem veszélyes.
28.
Újabb portugál helyzet, de Jota a bal alsó helyett az oldalhálóba lőtt.
27. LIVAKOVIC!
Ez már nem emberi... Most Jota fejesét simogatta kapufára megnyúlva, mondjuk ennek ellenére kirúgás jött.
26.
Danilo fejese már fölé.
25. LIVAKOVIC!!!!
A szöglet után Pepe fejesét, majd közeli ismétlését is óriási bravúrral védte!
24.
Most Jedvaj ment szögletre. Nagyon érik a portugál gól.
23. KAPUFA, ZICCER! Joao Félix
megpattanó löketét a kapufa, a kipattanót követő közeli Guerreiro-lövést pedig Livakovic védte. A szögletet ezúttal sem követte helyzet.
20. Stadionból ki. Fernandesnek volt már jobb lövése, mint ez a 20 méteres löket.
19. VÉDÉS! Joao Cancelo
tört be a 16-os jobb oldalán, majd külsővel a hosszú felső felé tekert, de Livakovic szögletre mentett.
18. HELYZET!
Joao Félix passza után Bruno Fernandes vette át a kaputól 11 méterre a labdát, de befordulás közben már nem tudott a védők között kapura lőni.
14.
Kramaric jobb oldali beadását Cancelo bólintja ki.
9. Bruno Fernandes
lőtt kapásból 25 méterről kapura, lapos, pattogós próbálkozása nem okozott gondot Livakovicnak.
6.
Gyönyörű portugál támadás végén Moutinho készítette le a labdát lövésre Danilónak, aki szorongatott helyzetből 20 méterről fölé lőtt.
5.
Bruno Fernandes beadását könnyedén fejelték ki.
3.
A sarokrúgásból nincs veszély.
2. Vlasic szólója után szögletre pattant a labda.
1.
A horvátok kezdték el a meccset.

A két csapat eddig öt alkalommal találkozott egymással, egy döntetlen mellett négyszer nyertek a portugálok – ebből kétszer Európa-bajnoki találkozón, a 2016-os nyolcaddöntő után pedig meg sem álltak a végső sikerig.