Ligue 1: ikszelt a Lille, nyert a PSG – bajnokavatás elhalasztva

2021.05.16. 23:01
Neymar (középen) góllal és gólpasszal járult hozzá a PSG utolsó forduló előtti bajnoki reményeihez (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 37., utolsó előtti fordulójában még nem avattak bajnokot, a listavezető Lille ugyanis csak ikszelt a St.-Étienne-t fogadva, míg a második PSG győzött Párizsban a Reims ellen, így az utolsó játéknapra maradt a döntés. Az viszont eldőlt, hogy a Dijon után a Nimes is kiesik azt követően, hogy kikapott hazai pályán a Lyontól.

Ahelyett, hogy már a 37. forduló után véget ért volna, élesedik a bajnoki hajrá a francia élvonalban, miután a listavezető Lille csak gól nélküli döntetlent játszott a Saint-Étienne-t fogadva. Pedig ha a vendéglátók győzni tudtak volna, pontot tehettek volna a bajnoki címért folyó küzdelem végére az eredmények kedvező alakulása esetén.

Utóbbi kitétel azt jelenti, hogy a második PSG nem gyűjti be a három pontot a Reims ellen hazai pályán – erre azonban Neymarék nem voltak hajlandók. Sőt, éppen a brazil támadó volt az, aki a 13. percben büntetőből megszerezte a vezetést csapatának, és a 24. percben Kylian Mbappé is betalált egy védelmi hiba után, lezárva a meccs érdemi részét. A PSG a második félidőben is két gólt ért el: Marquinhos Neymar szöglete után fejelt közelről a hálóba, a végeredményt pedig a 90. percben Moise Kean állította be.

Ahogy Párizsban, a Lyon meccsén is úgy tűnt, hogy lefutott a találkozó a 24. percre: a kiesés ellen harcoló Nimes az utolsó szalmaszálba kapaszkodva ugyan az 5. percben vezetést szerzett, de a vendégek előbb Lucas Paqueta találatával egyenlítettek, majd Memphis Depay vezetéshez juttatta őket, Paqueta második találatával pedig már megduplázta a BL-selejtezőt érő helyért harcoló csapatának előnyét. A szünet után sem fogytak el a gólok: a vége2–5 lett.

A Marseille Arkadiusz Milik mesterhármasával 3–2-re nyertaz Angers ellen, de úgy, hogy a győztes gólt a rendes játékidő utáni ráadás ötödik percben büntetőből szerezte a lengyel válogatott támadó.

FRANCIA LIGUE 1
37. FORDULÓ
Bordeaux–Lens 3–0
(Hvang Ui Dzso 32. – 11-esből, Sabaly 85., Zerkane 90+1.)
Dijon–Nantes 0–4 (K. Coulibaly 6., R. Kolo 32., 90+3., L. Blas 90+1.)
Lille–St.-Étienne 0–0
Lorient–Metz 2–1 (Wissa 31. – 11-esből, Hergault 74., ill. B. Traoré 72.)
Monaco–Rennes 2–1 (Ben Yedder 16., Golovin 29., ill. Bourigeaud 68.)
Montpellier–Brest 0–0
Nice–Strasbourg 0–2 (Ajorque 2., 66.)
Nimes–Lyon 2–5 (M. Koné 5., 62., ill. L. Paqueta 8., 24., Depay 20., Aouar 55., Szlimani 87.)
Olympique Marseille–Angers 3–2 (Milik 9., 48., 90+5. – a harmadikat 11-esből, ill. M. Pereira 57., R. Thomas 85.)
PSG–Reims 4–0 (Neymar 13. – 11-esből, Mbappé 24., Marquinhos 68., Kean 90.)

1. Lille 37 23 11 3 62–22 +40 80
2. Paris SG 37 25 4 8 84–28 +56 79
3. Monaco 37 24 5 8 75–42 +33 77
4. Lyon 37 22 10 5 79–40 +39 76
5. Marseille 37 16 11 10 53–46 +7 59
6. Lens 37 15 11 11 55–54 +1 56
7. Rennes 37 15 10 12 50–40 +10 55