Ligue 1: az OM bedobta Miliket, de elbukta a presztízscsatát

K. Zs.K. Zs.
2021.01.23. 23:06
Monacói boldogság (Fotó: AFP)
Az első gólt a Marseille szerezte, de végül a Monaco nyerte meg 3–1-re a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának szombat esti presztízsmérkőzését.

A Marseille a megelőző három tétmérkőzését (benne két bajnokit) elveszítette, így „járt” a szurkolóinak, hogy egy gyors ellencsapás végén a leshatárról kiugró Nemanja Radonjics már a 12. percben megszerezze a vezetést. 0–1

Az idény leggyorsabb idegenbeli OM-gólja került a jegyzőkönyvbe, a szünetben pedig az, hogy, bár a Monaco nyomasztó labdabirtoklási fölénybe került, gólhelyzete is adódott, 45 perc után maradt a 0–1.

Aztán alighogy megkezdődött a második játékrész, beakadt az addig is a levegőben lógó egyenlítő gól: jobb oldali szögletet követően Guillermo Maripán fejelt a hálóba. A chilei védő termése a legutóbbi négy meccsén: három gól, egy gólpassz! 1–1

Egy óra elteltével André Villas-Boas pályára küldte a napokban Nápolyból igazolt Arkadiusz Miliket, nem sokkal később meg Dimitri Payetet is.

A hajrá kezdetén a lengyel támadó „gólközelbe” is került, csakhogy a labda az ő csapatának kapujában kötött ki: a 75. percben (amúgy tévesen megítélt) bal oldali szögletet követően a fiatal Aurélien Tchouaméni éppen Milik mögött felugorva fejelt a hálóba. 2–1

S miközben a vendégek nem túl átütően gürcöltek az egyenlítését, odaát is megmutatta magát egy csereember: a hajrára beküldött Sztevan Jovetics remek szabadrúgásgóllal biztossá tette a hazai sikert. 3–1

Az OM rossz sorozata tehát folytatódott, a Monaco zsinórban a negyedik bajnoki meccsét is megnyerte.

Ami a kora esti mérkőzést illeti, hosszú idő után újra nyert a Nice, méghozzá a Lens vendégeként. A mérkőzés egyetlen gólját Juszef Atal szerezte a 49. percben – az algériai játékos balszerencsés volt, az akciónál megsérült, le kellett cserélni. Az idei első győzelmüket arató nizzaiak a megelőző öt fordulóban csupán két pontot szereztek.

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
, szombati mérkőzések
Lens–Nice 0–1
(Atal 49.)
Monaco–Marseille 3–1 (G. Maripán 48., Tchouaméni 75., Jovetics 90+1., ill. Radonjics 12.)