Labdarúgás: történelmi pillanat, először mutatta fel játékvezető a fehér lapot

M. M.M. M.
2023.01.23. 13:04
null
Országos nézőcsúcs dőlt meg azon a mérkőzésen, amelyen először osztott ki a játékvezető fehér lapot (Fotó: Getty Images)
A labdarúgás történetében először mutatott fel játékvezető fehér lapot hivatalos mérkőzésen. A mérföldkőnek számító pillanatra a Benfica–Sporting CP női Portugál Kupa-mérkőzésen került sor.
A sárga lap és a piros lap a labdarúgás alapvető eleme. Nélkülük szinte elképzelhetetlennek tartjuk manapság már a játékot, azonban csupán 1970-ben kezdték el alkalmazni a játékvezetők a szabályok ellen vétkező játékosok büntetésére ezeket az eszközöket. Nem kérdés, hogy másként alakult volna a történelem, ha már az 1900-as évek elején a szabálykönyv részét képezték volna.


A hétvégi Benfica–Sporting CP női Portugál Kupa-meccsen először mutatott fel játékvezető fehér lapot egy mérkőzés során, a bíró ráadásul mindkét csapatnak adott.

A Daily Mail beszámolója szerint a mérkőzés során valaki rosszul lett az egyik kispadnál, ezért mindkét csapat orvosi stábja azonnal az illető segítségére sietett. Az orvosi beavatkozást követően a játékvezető mindkét kispad felé felmutatta a fehér lapot, amely a sportszerűséget jutalmazza.


A fehér lap alkalmazásának célja a sportszerűség növelése és a pozitív értékrendszer hangsúlyozása a mérkőzés keretein belül. A találkozót 15 032 néző előtt 5–0-ra nyerte meg a Benfica, a nézőszám országos csúcsnak minősül női labdarúgó-mérkőzésen Portugáliában.
Legfrissebb hírek

A két évvel ezelőtti BL-döntő bírója vezeti a brazilok első vb-meccsét

Foci vb 2026
2 órája

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
7 órája

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
8 órája

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
10 órája

A Benfica már tényként kezeli, a Real Madrid 15 millió euróért megszerzi Mourinhót

Spanyol labdarúgás
10 órája

Brazil játékvezető a vb nyitó mérkőzésén

Foci vb 2026
Tegnap, 15:29

José Mourinho megérkezett Madridba, holnap bemutatják – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 12:27

Labdarúgás: fővárosi uralom minden korosztályban

Utánpótlássport
2026.06.07. 09:00
Ezek is érdekelhetik