Klub-vb: meglepetés, nem a Flamengo, az Al-Hilal jutott döntőbe – videó

2023.02.07. 22:08
A katari vb-n is látott Szalem al-Davszari duplázott és gólpasszt jegyzett a Flamengo ellen (Fotó: Getty Images)
Váratlan eredmény született a marokkói klubvilágbajnokság első elődöntőjében: az Al-Hilal 3–2-re legyőzte a Flamengót a kedd esti mérkőzésen.

Eseménydús és hosszúra nyúló első félidőt hozott a találkozó, amelyen már a 4. percben megszületett az első gól: a szaúdi Al-Hilal büntetőhöz jutott, amelyet Szalem al-Davszari – aki a katari világbajnokságon nagyszerű gólt szerzett a végső győztes Argentína ellen – magabiztosan értékesített is (VIDEÓ ITT). A Flamengo viszonylag gyorsan egyenlített, méghozzá a brazil válogatott támadó, Pedro Guilherme remek mozdulatának köszönhetően (VIDEÓ ITT). A szünethez közeledve a brazilok emberhátrányba kerültek, ugyanis Gerson a második sárga lapját is begyűjtötte, ám ennél is jobban fájhatott Vitor Pereira együttesének, hogy az Al-Hilal újabb tizenegyest kapott. Másodszor is Al-Davszari állt a labda mögé, a szünetet megelőzően ismét vezetéshez juttatva a szaúdiakat (VIDEÓ ITT).

A Flamengo a fordulás után jóval visszafogottabb teljesítményt nyújtott, a kiállítás láthatóan kihatott a játékára. Az Al-Hilal a 70. percben ki is használta emberelőnyét, az Atlético Madrid korábbi játékosa, Luciano Vietto bombázott a léc alá – Al-Davszari ezúttal az előkészítésben jeleskedett. A brazilok a hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak, aminek a 91. percben szépítés lett a vége Pedro révén (VIDEÓ ITT), az egyenlítés azonban nem jött össze nekik. 2–3

A tanger-i elődöntőt a nagykárolyi Kovács István vezette.

Az Al-Hilal ellenfele az Al-Ahli–Real Madrid összecsapás győztese lesz a szombati fináléban.