K. B. 2022.02.08 19:32 Frissítve: 2022.02.09 16:03

Klub-vb: a Palmeiras jutott elsőként a döntőbe

A brazil Palmeiras 2–0-ra legyőzte az egyiptomi al-Ahlit az Arab Emírségekben zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság elődöntőjében.

Döntőbe jutott a Palmeiras (Fotó: AFP)

Az első félidőben jobban játszott riválisánál a Palmeiras, és ennek a 39. percben meg is lett az eredménye: Dudu passzából Raphael Veiga talált be (1–0). A második játékrész legelején Dudu góljával kettőre nőtt a különbség (2–0), és az egyiptomi klub hiába dominált a folytatásban (labdabirtoklásban és kapura lövési kísérletekben egyaránt), nem tudott szépíteni. A helyzetét ráadásul tovább nehezítette, hogy Ajman Asrafot a 81. percben kiállította a játékvezető azért, mert hátulról nagyon csúnyán csúszott be Ronynak (VIDEÓ ITT!). A mérkőzést tehát 2–0-ra nyerte meg a Palmeiras, amely a szerda délután 17.30 órakor esedékes másik elődöntő győztesével, a Chelsea-vel vagy az al-Hilallal találkozik a fináléban.

Minden más foci nemzetisport.hu

Fontos három pontot szerzett a Dunaszerdahely, amely tíz hónap után nyert újra bajnokit idegenben.

2022.10.01 14:23:43

Nem tudta most meglepni a zágrábi csapat az eszékieket, akik meg sem álltak négy gólig a Lokomotiva ellen.

2022.10.01 13:01:32

A Topolya ennek a győzelmének köszönhetően már a második helyet foglalja el a szerb Szuperliga tabelláján.

2022.09.30 23:36:25

Kollégánk a Marokkó–Paraguay meccsen járt: a Mmaee testvérekről és az újpesti legendáról is beszélgetett az arab ország drukkereivel.