Klub-vb: a Palmeiras jutott elsőként a döntőbe

2022.02.08. 19:32
Döntőbe jutott a Palmeiras (Fotó: AFP)
A brazil Palmeiras 2–0-ra legyőzte az egyiptomi al-Ahlit az Arab Emírségekben zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság elődöntőjében.

Az első félidőben jobban játszott riválisánál a Palmeiras, és ennek a 39. percben meg is lett az eredménye: Dudu passzából Raphael Veiga talált be (1–0). A második játékrész legelején Dudu góljával kettőre nőtt a különbség (2–0), és az egyiptomi klub hiába dominált a folytatásban (labdabirtoklásban és kapura lövési kísérletekben egyaránt), nem tudott szépíteni. A helyzetét ráadásul tovább nehezítette, hogy Ajman Asrafot a 81. percben kiállította a játékvezető azért, mert hátulról nagyon csúnyán csúszott be Ronynak (VIDEÓ ITT!). A mérkőzést tehát 2–0-ra nyerte meg a Palmeiras, amely a szerda délután 17.30 órakor esedékes másik elődöntő győztesével, a Chelsea-vel vagy az al-Hilallal találkozik a fináléban.