Holland Kupa: 63 lövés, 8 gól, tizenegyesek – elképesztő meccsen ment tovább a Feyenoord

L. M.L. M.
2023.02.09. 10:52
Ötvenszer próbálkozott lövéssel a Feyenoord a Nijmegen ellen (Fotó: AFP)
Szerda este a Holland Kupában a Feyenoord a NEC-et fogadta a sorozat nyolcaddöntőjében. A hazai csapat 2–0-s hátrányban volt a 90. percig, de két gyors góllal hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadást követően 4–4 állt az eredményjelzőn, a tizenegyespárbajt pedig jobban bírta a Feyenoord és bejutott a negyeddöntőbe.

Nemcsak a drámai egyenlítés és a hosszabbítás miatt volt izgalmas a Feyenoord–NEC Holland Kupa-mérkőzés, hanem a statisztikák miatt is. A Sofascore szerint a hazai csapatnak a találkozón 50 (!) lövése volt, ezek közül 27 el is találta a kaput. Ezzel szemben a vendég nijmegeniek „csak” 13-szor próbálkoztak a 120 perc leforgása alatt és mindössze hatszor találták el a kaput – igaz, ezekből a lövésekből négy is a hálóban kötött ki. A vereség ellenére nagy meccset tudhat maga mögött Mattijs Branderhorst, a NEC kapusa, aki 23 védést mutatott be a találkozón. A statisztikákkal foglalkozó oldal adatbázisában eddig nem szerepelt olyan, hogy egy kapus 19-nél többet védett volna egy mérkőzésen.