D. Á. 2022.06.20 06:30 Frissítve: 2022.06.25 15:41

Heti program: folytatódik a vizes vb és a férfi kosár NB I döntője

Az előttünk álló héten folytatódik a vizes világbajnokság: műúszás, úszás és vízilabda minden mennyiségben. A férfi kosárlabda NB I döntőjében a Falco és a Körmend vív meg egymással a bajnoki címért. Lesz még tenisz és MotoGP is a műsorban.

 

JÚNIUS 20., HÉTFŐ

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
9.00: egyéni szabadprogram, selejtező
14.00: vegyes páros rövid program, döntő (Tv: M4 Sport)
16.00: csapat kombinációs kűr, döntő 

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok
(Tv: M4 Sport)
Férfi 50 m mell (Gál Olivér), női 200 m gyors (Pádár Nikolett), férfi 200 m pillangó (Kenderesi Tamás, Milák Kristóf), férfi 800 m gyors (Kalmár Ákos)
18.00: középdöntők, döntők (Tv: M4 Sport)
Férfi 200 m gyors, női 1500 m gyors, férfi 50 m mell, női 100 m hát, férfi 100 m hát, női 200 m gyors, férfi 200 m pillangó, női 100 m mell

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport
(Hajós uszoda)
19.30:
Kanada–Olaszország
21.00: Magyarország–Kolumbia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen)
18.00:
Dél-Afrika–Egyesült Államok
19.30: Hollandia–Argentína
C-csoport (Sopron)
18.00:
Új-Zéland–Brazília
19.30: Kazahsztán–Ausztrália

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ASZTALITENISZ
10.00:
WTT-sorozat, Feeder-verseny, Otocec, férfi és női egyes selejtező

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
19.00:
New York Mets–Miami Marlins (Tv: Sport2)

JÉGKORONG
NHL
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Kedd, 2.00:
Tampa Bay Lightning–Colorado Avalanche  

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+ Tuti 1093 (Tv: Sport2)

TENISZ
12.00: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne
WTA-torna, Bad Homburg

VÍVÁS
Európa-bajnokság, Antalya
  8.00:
női tőr, férfi kard, csapatverseny
17.00: döntők (Tv: Eurosport2)

 

JÚNIUS 21., KEDD

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
9.00, 12.00: páros szabadprogram, selejtező (Tv: M4 Sport)
16.00: csapat rövid program, döntő (Tv: M4 Sport)

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok
(Tv: M4 Sport)
Női 50 m hát (Komoróczy Lora), férfi 100 m gyors (Németh Nándor, Szabó Szebasztián), férfi 200 m vegyes (Kós Hubert, Török Dominik), női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka), vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltó
18.00: középdöntők, döntők (Tv: M4 Sport)
Férfi 800 m gyors, női 200 m gyors, férfi 100 m gyors, női 50 m hát, férfi 200 m pillangó, férfi 50 m mell, női 200 m pillangó, férfi 200 m vegyes, vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltó

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30:
Brazília–Grúzia
21.00: Montenegró–Magyarország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen)
18.00:
Németország–Japán
19.30: Görögország–Horvátország
C-csoport (Sopron)
18.00:
Dél-Afrika–Olaszország
19.30: Kanada–Spanyolország
D-csoport (Szeged)
18.00:
Ausztrália–Kazahsztán
19.30: Egyesült Államok–Szerbia

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
18.30:
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+ Tuti 1094 (Tv: Sport1)

SAKK
Világbajnok-jelölti torna, Madrid. 4. forduló
15.00:
Rapport Richárd–Hikaru Nakamura (amerikai)

STRANDKÉZILABDA
8.00 és 14.00:
1. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport2)

TENISZ
12.00: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne
WTA-torna, Bad Homburg

VÍVÁS
Európa-bajnokság, Antalya
  8.00:
női párbajtőr, férfi tőr csapatverseny
17.00: döntők

 

JÚNIUS 22., SZERDA

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat szabadprogram, selejtező
16.00: egyéni szabadprogram, döntő (Tv: M4 Sport)

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok (Tv: M4 Sport)
Női 100 m gyors (Gyurinovics Fanni), férfi 200 m hát (Kovács Benedek, Telegdy Ádám), női 200 m mell (Békési Eszter), férfi 200 m mell, női 4×200 m gyorsváltó (Magyarország)
18.00: középdöntők, döntők (Tv: M4 Sport)
Női 200 m pillangó, női 100 m gyors, férfi 100 m gyors, női 50 m hát, férfi 200 m mell, férfi 200 m vegyes, női 200 m mell, férfi 200 m hát, női 4×200 m gyorsváltó

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Kolumbia–Kanada
21.00: Olaszország–Magyarország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen).
18.00: Dél-Afrika–Egyesült Államok
19.30: Hollandia–Argentína
C-csoport (Sopron).
18.00:
Ausztrália–Új-Zéland
19.30: Brazília–Kazahsztán
D-csoport (Szeged)
18.00: Spanyolország–Görögország
19.30: Thaiföld–Franciaország

FUTBALLPROGRAM

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–Sepsi OSK (romániai), Kaprun – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
20.00:
Chicago White Sox–Toronto Blue Jays (Tv: Sport2)

JÉGKORONG
NHL
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Csütörtök, 2.00:
Tampa Bay Lightning–Colorado Avalanche 

KERÉKPÁR
Időfutam országos bajnokság, Debrecen (Bocskaikert)

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
CSOPORTKÖR
16.15:
Svédország–Tunézia (Tv: Sport1)
18.15: Dánia–Montenegró (Tv: Sport1)
20.15: Magyarország–Egyiptom (Tv: Sport1)

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+ Tuti 1095 (Tv: Sport1)

SAKK
Világbajnok-jelölti torna, Madrid. 5. forduló
15.00:
Fabiano Caruana (olasz-amerikai)–Rapport Richárd

STRANDKÉZILABDA
9.30 és 14.00:
2. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport2) 

TENISZ
12.00: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
12.00 és 16.30: WTA-torna, Bad Homburg (Tv: Digi Sport2)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne

VÍVÁS
Európa-bajnokság, Antalya
  8.00:
férfi párbajtőr, női kard csapatverseny
17.00: döntők

 

JÚNIUS 23., CSÜTÖRTÖK

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat akrobatikus kűr, selejtező (Apáthy Anna, Barta Niké, Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka, Götz Lilien, Hatala Hanna, Hungler Szabina Mercédesz, Regényi Adelin, Szórát Léna, Taksonyi Blanka, tartalék: Makai Cintia Molli, Szakáll Panna)
16.00: páros szabadprogram, döntő (Tv: M4 Sport)

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: ELŐFUTAMOK (Tv: M4 Sport)
9.00: férfi 100 m pillangó (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián)
9.19: női 200 m hát (Burián Katalin, Molnár Dóra)
9.33: férfi 50 m gyors (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim)
9.56: női 50 m pillangó (Varga Dominika)
10.13: férfi 4x200 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)
10.31: női 800 m gyors (Késely Ajna)
18.00: KÖZÉPDÖNTŐK, DÖNTŐK
(Tv: M4 Sport)
18.02: női 100 m gyors, döntő
18.10:
férfi 100 m pillangó
18.21: női 200 m hát
18.42: férfi 50 m gyors
18.52: női 200 m mell, döntő
19.01: férfi 200 m hát, döntő (Telegdy Ádám, Kovács Benedek)

19.11: női 50 m pillangó
19.28: férfi 200 m mell, döntő
19.37: férfi 4x200 m gyorsváltó, döntő

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Grúzia–Montenegró
21.00: Magyarország–Brazília (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen)
18.00: Horvátország–Németország
19.30: Japán–Görögország
C-csoport (Sopron)
18.00: Spanyolország–Dél-Afrika
19.30: Olaszország–Kanada
D-csoport (Szeged)
18.00:
Szerbia–Ausztrália
19.30: Kazahsztán–Egyesült Államok

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
18.00:
Atlanta Braves–San Francisco Giants (Tv: Sport2)

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
CSOPORTKÖR
18.15:
Szlovákia–Hollandia (Tv: Sport1)
20.15: Dél-Korea–Franciaország (Tv: Sport1)

SAKK
Világbajnok-jelölti torna, Madrid, 6. forduló
15.00:
Teymur Racabov (azeri)–Rapport Richárd

STRANDKÉZILABDA
8.00 és 14.00:
3. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport2)  

TENISZ
12.00: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
12.00 és 16.30: WTA-torna, Bad Homburg (Tv: Digi Sport2)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne

 

JÚNIUS 24., PÉNTEK

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: vegyes páros szabadprogram, selejtező
16.00: csapat szabadprogram, döntő (Tv: M4 Sport)

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: ELŐFUTAMOK (Tv: M4 Sport)
9.00: női 50 m gyors
9.23: férfi 50 m hát
9.38: női 50 m mell
9.53: 4x100 m vegyes (mix) gyorsváltó
10.11: férfi 1500 m gyors
18.00: KÖZÉPDÖNTŐK, DÖNTŐK (Tv: M4 Sport)
18.02: női 50 m pillangó, döntő
18.09: férfi 50 m gyors, döntő

18.17: női 50 m gyors
18.27: női 50 m mell
18.44: férfi 100 m pillangó, döntő
18.53: női 200 m hát, döntő
19.09: férfi 50 m hát
19.26: női 800 m gyors, döntő
19.49: 4x100 m vegyes (mix) gyorsváltó, döntő

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Olaszország–Kolumbia
21.00: Magyarország–Kanada (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen)
18.00: Egyesült Államok–Argentína
19.30: Hollandia–Dél-Afrika
C-csoport (Sopron)
18.00:
Brazília–Ausztrália
19.30: Kazahsztán–Új-Zéland
D-csoport
(Szeged)
18.00: Thaiföld–Spanyolország
19.30: Franciaország–Görögország

FUTBALLPROGRAM

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
17.00:
Dunaújváros FC (NB III)–Mol Fehérvár FC

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐSELEJTEZŐ, REYKJAVÍK
DÖNTŐ
21.30:
Inter Escaldes (andorrai)–Víkingur Reykjavík (izlandi)

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ATLÉTIKA
16.00: országos bajnokság, Lantos Mihály Sportközpont (Tv: Sport2)

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
Szombat, 1.00:
Atlanta Braves–Los Angeles Dodgers (Tv: Sport2)

DARTS
19.00:
1. nap, Dutch Darts Masters, Amszterdam (Tv: Sport2)

JÉGKORONG
NHL
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS (ha szükséges)
Szombat, 2.00:
Colorado Avalanche–Tampa Bay Lightning 

KAJAK-KENU
Válogatóverseny, Szolnok

KERÉKPÁR
Országúti országos bajnokság, Pannonhalma

KETRECHARC
Szombat, 3.00:
MMA, Bellator 282: Mousasi vs Eblen (Tv: Arena4)

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
CSOPORTKÖR
16.15:
Egyesült Államok–Magyarország (Tv: Sport1)
18.30: Ausztria–Horvátország (Tv: Sport1)
20.30: Szlovénia–Chile (Tv: Sport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
18.30:
Egis Körmend–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely

MOTOGP
HOLLAND NAGYDÍJ, ASSEN
9.00:
Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
9.45: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
10.45: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Arena4)
13.15: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)
14.00: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Arena4)
15.00: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Arena4) 

STRANDKÉZILABDA
8.30 és 15.00:
4. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport1)  

TENISZ
12.00: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
14.30 és 18.00: WTA-torna, Bad Homburg (Tv: Digi Sport1, Digi Sport2)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne

 

JÚNIUS 25., SZOMBAT

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
13.30: vegyes páros szabadprogram, döntő (Tv: M4 Sport)
15.00: akrobatikus kűr, döntő (Tv: M4 Sport)
16.30: gála
(Tv: M4 Sport)

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: ELŐFUTAMOK (Tv: M4 Sport)
9.00:
női 400 m vegyes
9.21: férfi 4x100 m vegyes váltó
9.39: női 4x100 m vegyes váltó
18.00: DÖNTŐK (Tv: M4 Sport)
18.02: férfi 50 m hát
18.09: női 50 m mell
18.17: férfi 1500 m gyors
18.47: női 50 m gyors
19.01: női 400 m vegyes
19.20: férfi 4x100 m vegyes váltó
19.38: női 4x100 m vegyes váltó

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Brazília–Montenegró
21.00: Magyarország–Grúzia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
B-csoport (Debrecen)
18.00: Japán–Horvátország
19.30: Görögország–Németország
C-csoport (Sopron)
18.00: Olaszország–Spanyolország
19.30: Kanada–Dél-Afrika
D-csoport (Szeged)
18.00: Kazahsztán–Szerbia
19.30: Egyesült Államok–Ausztrália

FUTBALLPROGRAM

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–Ludogorec Razgrad (bolgár) – élőben az NSO-n!
Vasas FC–Kisvárda-Master Good
Paksi FC–BFC Siófok (NB II)

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
ELF
17.00:
Cologne Centurions–Frankfurt Galaxy (Tv: Arena4)
USFL
21.00:
rájátszás, 1. elődöntő, Philadelphia Stars-New Jersey Generals (Tv: Arena4)

ATLÉTIKA
14.00: országos bajnokság, Budapest, Lantos Mihály Sportközpont (Tv: Sport2)

DARTS
19.00:
2. nap, Dutch Darts Masters, Amszterdam (Tv: Sport2)

KAJAK-KENU
Válogatóverseny, Szolnok

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
CSOPORTKÖR
14.15:
Magyarország–Lengyelország (Tv: Sport1)
16.30: Románia–Csehország (Tv: Sport1)
18.15: Németország–Szlovénia (Tv: Sport1)

MOTOGP
HOLLAND NAGYDÍJ, ASSEN
9.00:
Moto3, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
9.45: MotoGP, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
10.45: Moto2, 3. szabadedzés (Tv: Arena4)
12.30: Moto3, időmérő (Tv: Arena4)
13.15: MotoGP, 4. szabadedzés (Tv: Arena4)
14.00: MotoGP, időmérő (Tv: Arena4)
15.00: Moto2, időmérő (Tv: Arena4)  

ÖTTUSA
Világkupadöntő, Ankara, férfi és női döntő

RALI
Mecsek rali, az országos bajnokság 4. futama, Pécs

SAKK
Világbajnok-jelölti torna, Madrid, 7. forduló
15.00:
Rapport Richárd–Jan Nyepomnyascsij (orosz)

STRANDKÉZILABDA
8.30:
5. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport1)

TENISZ
13.30: WTA-torna, Eastbourne (Tv: Digi Sport1)
13.30: WTA-torna, Bad Homburg (Tv: Digi Sport2)
ATP-torna, Mallorca
ATP-torna, Eastbourne

TRIATLON
Világbajnoki sorozat és sprint távú világbajnokság, Montreal

UFC
FIGHT NIGHT, LAS VEGAS
Vasárnap, 0.00:
Arman Carukjan–Mateusz Gamrot (Tv: Sport2)

 

JÚNIUS 26., VASÁRNAP

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
9.00: férfi 3 m szinkron, selejtező (Tv: M4 Sport)
12.00: női 10 m, selejtező (Tv: M4 Sport)
16.00: férfi 3 m szinkron, döntő
18.30: női 10 m, elődöntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
13.00: csapatverseny, 6 km (Magyarország) (Tv: M4 Sport)

VÍZILABDA, NŐK
PLAYOFF A NEGYEDDÖNTŐÉRT (Hajós uszoda)
14.00:
Kanada–Hollandia (Tv: M4 Sport)
15.30: Új-Zéland–Franciaország (Tv: M4 Sport)
17.00: Kazahsztán–Spanyolország (Tv: M4 Sport)
18.30: Magyarország–Argentína (Tv: M4 Sport)

A 13–16. HELYÉRT (Szeged)
17.00:
Kolumbia–Dél-Afrika
18.30: Brazília–Thaiföld

FUTBALLPROGRAM

MLS
ALAPSZAKASZ
21.00:
Los Angeles CF–New York Red Bulls (Tv: Arena4)

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ATLÉTIKA
15.00: országos bajnokság, Lantos Mihály Sportközpont (Tv: Sport2)

AUTÓSPORT
NASCAR
23.00:
Ally 400, Nashville Superspeedway (Tv: Arena4)

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
20.00:
Minnesota Twins–Colorado Rockies (Tv: Sport2)

KAJAK-KENU
Válogatóverseny, Szolnok

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
18.15 és 20.15:
középdöntő (Tv: Sport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
18.30:
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend (Tv: M4 Sport+)

MOTOGP
HOLLAND NAGYDÍJ, ASSEN
11.00:
Moto3 (Tv: Arena4)
12.20: Moto2 (Tv: Arena4)
14.00: MotoGP (Tv: Arena4)

ÖTTUSA
Világkupadöntő, Ankara – vegyes váltó

RALI
Szafari rali, a világbajnokság 6. futama, Nairobi

SAKK
Világbajnok-jelölti torna, Madrid, 8. forduló
15.00:
Rapport Richárd–Krzysztof Duda (lengyel)

STRANDKÉZILABDA
8.30 és 15.00:
5. nap, világbajnokság, Kréta (Tv: Sport1, Sport2)    

STRANDRÖPLABDA
10.00: országos bajnokság, 2. mesterverseny, Tata

TRIATLON
Világbajnoki sorozat és vegyesváltó-világbajnokság, Montreal
2022.07.03 12:21:19

Minden más foci nemzetisport.hu

2022.07.01 23:57:43

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A jó centert ma is elsősorban az ösztönösség, mozgás, pontos befejezés hármassága jellemzi, amelyek egy bizonyos szint felett taníthatatlanok – ha egyáltalán nem alapból belülről kellene fakadniuk. Az egyre inkább technikai központú futballvilágban az akadémiai rendszerbe sem illeszthető be az ő képzésük, így aztán a mai kilencesek sokkal inkább a természetes tehetségüknek vagy a véletlennek köszönhetően kerülnek elő.

2022.06.30 15:38:06

Minden más foci THURY GÁBOR

A Taps, szénsav, Ferencváros jóval több gegparádénál: a geg a szóda, az alapot a fradizmus adja.

2022.06.25 09:14:28

Minden más foci SOMOGYI ZSOLT

Fülöpné Benjamin Gabriella: Hogyan lehetne az életünk ugyanolyan? Túlélni hogyan kell?