K. Zs. 2022.08.15 00:30 Frissítve: 2022.08.16 01:30

Hétfői sportműsor: topligák, úszó Eb, multisport Eb

Rómában folytatódik a vizes Európa-bajnokság, Münchenben újabb eseménydús nap következik a multisport Európa-bajnokságon, és a labdarúgó-topligákban sem áll meg az élet: pályára lép többek között a Liverpool, a Juventus és az Atlético Madrid. Íme, a meglehetősen gazdag hétfői sportműsor!

 

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
21.00:
Liverpool–Crystal Palace (Tv: Arena4)

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
18.30:
Verona–Napoli (Tv: Sport1)
20.45: Juventus–Sassuolo (Tv: Sport1)

ROMÁN LIGA 1
5. FORDULÓ
16.00:
Voluntari–Sepsi OSK – élőben az NSO-n!

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
17.30:
Athletic Bilbao–Mallorca (Tv: Spíler2)
19.30: Getafe–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
21.30: Real Betis–Elche (Tv: Spíler2)

FUTSAL
FÉRFI NB I, 1. FORDULÓ
18.30:
Haladás–SG Kecskemét
18.30: MVFC Berettyóújfalu–Magyar Futsal Akadémia
19.00: Nyíregyháza–Veszprém Futsal
20.15: ELTE-BEAC–Aramis
20.40: Újpest FC–Debreceni EAC

VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG, RÓMA

• 9.00: úszás, előfutamok (Tv: M4 Sport)
női 50 m gyors (Senánszky Petra)
férfi 50 m mell
női 100 m hát (Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter)
férfi 200 m pillangó (Márton Richárd, Milák Kristóf, Mészáros II Dániel, Verrasztó Dávid)
női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma)
4x100 m vegyes gyorsváltó (Magyarország)
férfi 1500 m gyors
• 9.25: műúszás (Tv: Duna World)
női páros technikai, döntő (Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka)
vegyes páros technikai, döntő
• 13.00: műugrás
csapatverseny (3 és 10 m), döntő
• 15.00: műúszás (Tv: M4 Sport)
női csapat, szabadgyakorlat, döntő
• 18.00: úszás, elődöntő, döntők (Tv: M4 Sport)
női 100 m pillangó DÖNTŐ
férfi 200 m gyors DÖNTŐ
női 200 m mell DÖNTŐ
női 100 m hát elődöntő (Molnár Dóra)
férfi 50 m mell elődöntő
női 50 m gyors elődöntő (Senánszky Petra)
férfi 200 m pillangó elődöntő (Milák Kristóf, Márton Richárd)
női 200 m vegyes elődöntő (Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma)
férfi 50 m hát DÖNTŐ
női 1500 m gyors DÖNTŐ (Mihályvári-Farkas Viktória)
4x100 m vegyes gyorsváltó DÖNTŐ (Magyarország)

 

MULTISPORT EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÜNCHEN

10.00: asztalitenisz, férfi egyes, csoportkör (Tv: Duna World)
11.00: atlétika (Tv: M4 Sport)
11.55: pályakerékpár, selejtezők (Tv: Duna World)
14.00: sportmászás, női és férfi speed, elődöntő (Tv: M4 Sport)
14.40: asztalitenisz, vegyes páros, elődöntők (Tv: Duna World)
16.00: pályakerékpár (Tv: Eurosport1)
16.05: sportmászás, női és férfi speed, döntő (Tv: M4 Sport)
16.25: asztalitenisz (Tv: M4 Sport)
17.10: strandröplabda, női csoportkör (Tv: Duna World)
17.45: pályakerékpár, döntők (Tv: Duna World)
18.50: atlétika, elődöntők, döntők (Tv: Duna World)
20.20: atlétika (Tv: M4 Sport)
20.30: pályakerékpár, elődöntők, döntők (Tv: Duna World)

A MAGYAROK HÉTFŐI PROGRAMJA (az MTI alapján)
• ASZTALITENISZ
Férfi egyes selejtező
12. csoport:
Majoros Bence–Zelinka (szlovák) 10.05
17. csoport: András Csaba–Kulczycki (lengyel), 10.05
19. csoport: Szudi Ádám–Naumi (finn), 10.40
24. csoport: Lakatos Tamás–Levajac (szerb), 11.50
Női egyes selejtező
7. csoport: Hartbrich Leonie–Barbosa (luxemburgi), 12.25
21. csoport: Bálint Bernadett–Ciobanu (román), 17
Vegyes páros
Elődöntő, 14.40, döntő, 19.20
• ATLÉTIKA
női rúdugrás, selejtező (Klekner Hanga) 10.25
női maraton (Szabó Nóra, Erdélyi Zsófia) 10.30 (városközpont)
női 100 m, előfutam (Takács Boglárka) 11.21
férfi maraton (Csere Gáspár) 11.30 (városközpont)
férfi hármasugrás, selejtező (Galambos Tibor) 20.05
férfi 1500 m, előfutam (Szögi István) 20.26
• KERÉKPÁR
Pálya, előcsatározások
12.00:
férfi omnium selejtező (Drijver Bertold), scratch; férfi egyéni időfutam 1 km selejtező (Csengői Bálint, Szalontay Sándor), női omnium scratch (Borissza Johanna)

 

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

KERÉKPÁR
10.00:
az országúti férfi ifjúsági világkupa sajtótájékoztatója, Nyíregyháza

LÓVERSENY
17.45:
Kincsem+ Tuti 1123 (Tv: Sport2)

TENISZ
17.00:
ATP-torna, Cincinnati (Tv: Eurosport2)
21.00: ATP-torna, Cincinnati (Tv: Eurosport1)

 

A SPORTRÁDIÓ MŰSORA

Reggeli műsor Lantos Gáborral és Risztov Évával
6.00: Sportösszefoglaló
7.00: Haland Angliában adott első élő interjúját ki kellett sípolni. Mennyire nehéz egyből a verseny vagy a mérkőzés után szalonképesen nyilatkozni?
8.00: Törökországban jártunk és meglepődtünk, hogy mennyire imádják Szalai Attilát. Milyen Törökországban légióskodni? Kabát Péter elmondja
9.00: Napi sportesemények
10.00: Műsorvezető: Szani Roland
14.00: Műsorvezető: Gazdag Krisztina
Hazafutás, műsorvezető: Németh Kornél
16.00: Kézilabda magazin
17.00: Szabó László és Gaál Zsóka a sakkolimpia után
18.00: Bartha Csaba, a MOB sportigazgatója az olimpián bevezetésre kerülő új sportágakról
19.00: A Ferencváros-Mol Fehérvár NB I-es labdarúgó-rangadó után Sallói István és Edvi László
20.00: Egy éve hunyt el Gerd Müller – Edvi Lászlóval emlékezünk
21.00: Rédei Katával az olimpián bevezetésre kerülő új sportágakról

2022.09.24 20:09:47

Minden más foci nemzetisport.hu

Hat szögletből két gólt szereztek a vendégek, a csoportelsőségről a portugál–spanyol rangadó dönt majd.

2022.09.23 23:35:59

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A több klubot magában foglaló modell sikeres lehet, de mint minden máshoz ebben az üzletágban, ehhez is türelem, alázat és a kormánykeréknél igazán okos emberek csoportja kell.

2022.09.23 17:14:54

Minden más foci nemzetisport.hu

A hétfői Magyarország–Olaszország meccsen a tét a csoportelsőség lesz.

2022.09.22 16:03:21

Minden más foci nemzetisport.hu

Törőcsik András: „Bíztam abban, ott lehetek a vb-n, de azt is tudtam, nem én leszek a sztárja."

2022.09.22 20:21:42

Minden más foci nemzetisport.hu

Magabiztos győzelmükkel a franciák megelőzték az osztrákokat a csoportban.