Felkészülés: Eriksen góllal tért vissza, de Dánia így is kikapott Hollandiában

2022.03.26. 22:41
Ez ám a visszatérés! (Fotó: Getty Images)
Hollandia hatgólos összecsapáson, 4–2-re legyőzte Dániát a két csapat felkészülési mérkőzésén Amszterdamban.

A 16. percig kellett várni a mérkőzés első góljára: Daley Blind bal oldali beadására Steven Bergwijn érkezett, és kb. tíz méterről bólintott a kapuba (1–0). VIDEÓ ITT!

Három perccel később azonban jött is a válasz vendégoldalról, a dánok egyenlítése is egy bal oldali beadást követő fejesből született, Jannik Vestergaard volt eredményes (1–1). VIDEÓ ITT!

Az első félidőben összesen hét kaput eltaláló kísérlete is volt a hollandoknak, ezekből három gól született. A 29. percben ismét láthattunk egy fejes gólt, ezúttal Nathan Aké használta ügyesen a kobakját egy szögletvariáció után (2–1). VIDEÓ ITT!

A 36. percben aztán véget ért a fejpárbaj. Steven Berghuist buktatták a tizenhatoson belül, egy perccel később pedig Memphis Depay értékesítette higgadtan a tizenegyest (3–1). VIDEÓ ITT!

Már az első játékrész is remek volt, a második viszont csak hab volt a tortán. A folytatásra beállt Christian Eriksen, aki a nyári Európa-bajnokságon történtek óta először ölthette magára a címeres mezt.

Ha mindez nem lenne elég, két perccel később egy pazar góllal külön is megünnepelhette csapattársaival a visszatérését (3–2).

Bergwijn góllal indult, és Bergwijn góllal zárult a mérkőzés. A Tottenham 24 éves játékosa remek csavarásával alakult ki a 4–2-es végeredmény. VIDEÓ ITT!