Felkészülés: Uzuni-gól Barcelonában – ám spanyol siker Albánia ellen

K. T. I.K. T. I.
2022.03.26. 21:41
Dani Olmo pazar gólt lőtt, ám a gólpasszt jegyző Jordi Alba helyezkedése ettől még gyanús marad... (Fotó: Getty Images)
Spanyolország 2–1-re legyőzte Albániát a két csapat felkészülési mérkőzésén Barcelonában.

Az 5. percben Ferran Torres mutatott be egy szólót három védővel a nyakán a 16-os előteréből egészen az ötös csücskéig, éles szögből viszont csak a kapust találta telibe. A 20. percben Pedri tesztelte Etrit Berishát jó 20 méterről, de a rutinos albán leért a jobb alsóba tartó lövésre. Nem sokkal később ismét a kapus nyerte kettejük párharcát, a Barcelona középpályása ezúttal jóval közelebbről, a védőjéről lefordulva próbálkozott. Az első félidő csattanója Albánia vezetése lehetett volna – az ősszel a mieinket oda-vissza góllal keserítő – Armando Broja a büntetőterület jobb oldalánál vert meg két spanyol védőt, majd emelt ziccerben a középen érkező társ elé, de Keidi Bare centikkel lemaradt a labdáról.

A második félidő elején Pablo Sarabia ollózott kapu fölé. Ez a játékrész jóval kisebb tempóban indult, mint az első – és összességében a spanyol mezőnyfölény is enyhébbnek érződött. Ennek ellenére ez a félidő hozta a gólokat: a 79. percben Yeremi Pino átadásából Ferran Torres szerzett vezetést a házigazdának – a kaputól 11 méterre, enyhén jobbról perdítette a hosszú alsóba a labdát a kilépő kapus kezei mellett. Néhány perccel később megint egy Torres, a Villarreal-védője, Pau játszott főszerepet, szerencsétlen mozdulattal épp a meginduló Myrto Uzuni vállára fejelve a labdát, ahonnan aztán a hálóba gurult az (1–1)! Albánia először szerzett gólt a spanyolok vendégeként. Ennél történelmibb tettre azonban nem volt képes! A 91. percben a leshatáron helyezkedő Jordi Alba kapta a labdát majd játszotta azt tovább Dani Olmónak, aki 14 méterről pazarul tekert a bal felső sarokba (2–1). Hiába volt lesgyanús a barcelonai bekk helyzete, mivel ezen a meccsen nem volt videobíró, vissza sem nézhették…