Felkészülés: a végén jött a dráma – Horvátország nem bírt Szlovéniával

SZ. R.SZ. R.
2022.03.26. 18:52
Kramaric góljával egészen az utolsó percig vezetett Horvátország (Fotó: AFP)
Szinte a semmiből, az utolsó percben egyenlített, így 1–1-es döntetlent játszott Szlovénia Horvátországgal a két válogatott Katarban rendezett felkészülési mérkőzésén.

Az er-Rajjanban játszott mérkőzésen a horvátok az első félidőben kapura lövésig sem engedték a szlovéneket, a 39. percben ráadásul a vezetést is megszerezték Andrej Kramaric góljával.

A fordulás után kissé feléledt Szlovénia, azonban sokáig nem tudta eltalálni a kaput, de a rendes játékidő hosszabbításának második percében Jaka Bijol góljával egyenlíteni tudott, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

Finnország Spanyolországban, Murciában fogadta Izlandot felkészülési mérkőzésen. A finnek már a 12. percben előnybe kerültek Teemu Pukki góljával, ám Birkir Bjarnason révén még a szünet előtt egyenlítettek az izlandiak. A második játékrész nem hozott újabb találatot, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Horvátország–Szlovénia 1–1
(Kramaric 39., ill. Bijol 90+2.)
Finnország–Izland 1–1 (Pukki 12., ill. Bjarnason 38.)
Gibraltár–Feröer-szigetek 0–0
Írország–Belgium 2–2
(Ogbene 35., Browne 85., ill. Batshuayi 12., Vanaken 58.)
Anglia–Svájc 2–1 (Shaw 45+1., Kane 78. – 11-esből, ill. Embolo 22.)
Katar–Bulgária 2–1 (Afif 27., Houhi 75., ill. Deszpodov 60.)
KÉSŐBB
Spanyolország–Albánia 2–1 (F. Torres 79., D. Olmo 90+1., ill. Uzuni 85.)
Hollandia–Dánia 4–2 (Bergwijn 16., 71., Aké 29., Depay 38. – 11-esből, ill. Vestergaard 20., Eriksen 47.)
Németország–Izrael 2–0 (Havertz 36., Werner 45+1.)