Felkészülés: Argentína tarolt, és keserű magyar emléket idézett

K. Zs.K. Zs.
2019.09.11. 07:59
Lautaro Martínez először szerzett három gólt a válogatottban (Fotó: AFP)
Lautaro Martínez három góljára építve Argentína 4–0-ra kiütötte Mexikót a két labdarúgó-válogatott szerdára virradóra megrendezett egyesült államokbeli felkészülési mérkőzésén. A szintén pályára lépő Uruguay és Kolumbia egyaránt döntetlent játszott, Ecuador győzött, míg Chile meglepetésre kikapott Hondurasban.

A válogatottbeli első tripláját elkönyvelő Lautaro Martínez mindhárom gólját az első félidőben szerezte, amihez fogható bravúrra legutóbb 42 éve volt példa az argentin válogatottban: 1977. február 27-én Daniel Bertoni köszönt be háromszor a szünetig – az ellenfél a magyar válogatott volt...

Az argentinok 5–1-re nyerték meg a mieink elleni hajdani Buenos Aires-i felkészülési mérkőzést, amely elsősorban Diego Maradona első válogatott fellépéséről nevezetes.

A szerda hajnali argentin–mexikói meccs egyébként a tét nélküliség ellenére igen heves csatát hozott, a játékvezető nyolcszor fegyelmezett sárga lappal. A négy gólt hozó első félidő után Argentína visszavett a tempóból, de Mexikó így sem volt képes kaput eltaláló lövésre.

ARGENTÍNA–MEXIKÓ 4–0 – ÖSSZEFOGLALÓ

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Argentína–Mexikó 4–0 (Lautaro Martínez 17., 22., 39., L. Paredes 33. – 11-esből)