DUDUCZ TIBOR (Dunaszerdahely) 2020.12.20 13:43 Frissítve: 2020.12.20 14:25

DAC: az InStat-index alapján Kalmár a szlovák liga legjobbja

A szlovák Sport napilap és az InStat-index alapján is Kalmár Zsolt lett a Fortuna liga őszi szezonjának a legjobbja. A dunaszerdahelyi csapatkapitány az ősszel szinte minden tekintetben tarolt, a szlovák legfelső bajnokságban kimagaslóan a legjobb.

Kalmár Zsolt remekelt az ősszel a DAC-ban (Fotó: Lelkes Ernő)

A Sport napilap osztályzata alapján (1–10-es skálán) Kalmár Zsolt 7.72-es átlagot ért el. Egyszer kapott 10-est (a 7. fordulóban a Szenice ellen 4–2-re megnyert meccsen két gólt szerzett és egy gólpasszt adott), öt meccsen kapott 9-est, és további öt találkozón 8-ast. Négyen 7-est, kettőn 6-ost. A Sport alapján az ősszel csak egyszer nyújtott gyengébb teljesítményt, mégpedig az Aranyosmarót (1–3) ellen, ekkor 4-est kapott.

„A bajnokság legjobb játékosa. Minőségi futballista. Ugyan középpályás, de 11 gólt ért el, a csatár Balajjal a bajnokság legjobb góllövője, sőt több gólpasszt is kiosztott. Igazi vezéregyéniség és kapitány. Nagyon fontos a szerepe a magyar a válogatottban is” – jellemezte Kalmárt a Sport.

Schäfer András is megkapta egyszer az ősz folyamán a 10-es osztályzatot, összesítve 6.93 az átlaga, ezzel a Fortuna liga 6. legjobb osztályzatátlagú játékosa lett.

„A védekező középpályás szerepében a DAC erősségévé nőtte ki magát. Igazi futballista. Hátulról indulva nagyon veszélyesen tud támadni, jól cselez, jók az átadásai és a lövései. Nem véletlen, hogy beválogatta őt Marco Rossi szövetségi kapitány is” – írta a Sport Schäfer Andrásról.

Természetesen mindkét játékos ott van a Sport álomcsapatában.

Az InStat-index alapján is Kalmár Zsolt a Fortuna liga legjobbja, 286 indexponttal. Holman Dávid a Slovanból harmadik (278), Schäfer András a nyolcadik (269). Az első húszban nyolc DAC-játékos található.

2021.09.19 14:42:04

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), K. T. I. (percről percre)

Az első félidőben a Sepsi jelentős mezőnyfölényben játszott, ám így sem tudta legyűrni a bajnokság 6. helyén álló Aradot.

2021.09.18 17:47:26

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

Schäfer, Szendrei Ákos és Hahn is pályára lépett a dunaszerdahelyieknél, 2–1-re győztek a Ruzomberok ellen.

2021.09.16 16:09:12

Minden más foci TŐKE JÁNOS

Nem tudta megverni a topolyai csapat a Napredakot, pedig a 93. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez.