Copa: Uruguay néggyel kezdett, óriási Cavani-gól és komikus öngól

2019.06.17. 07:12
Uruguay simán nyert Ecuador ellen (Fotó: AFP)
Az uruguayi labdarúgó-válogatott sima, 4–0-s győzelemmel kezdte Ecuador ellen a 2019-es Copa Américát.

Óscar Tabárez csapata hamar, már a hatodik percben megszerezte a vezetést Nicolás Lodeiro révén, a 21. percben ráadásul megfogyatkozott Ecuador, miután José Quinteros egy felívelésnél lekönyökölte ellenfelét, amiért a játékvezető egyből kiállította.

Uruguay az emberelőnyt gyorsan ki is használta, s a 32. percben Edinson Cavani a szöglet után visszafejelt labdát gyönyörű mozdulattal, öt méterről félollózva lőtt a jobb felső sarokba (2–0).

A nagyszünet előtt Luis Suárez is betalált, így az uruguayiak háromgólos előnnyel vonulhattak félidőre. A második játékrész is az „égszínkékekről” szólt, Ecuador egyáltalán nem tudott mit kezdeni ellenfelével emberhátrányban. A 78. percben Arturo Mina feltette a pontot az i-re, ám ennek aligha örülhetett – a védő szerencsétlen mozdulattal, tíz méterről a saját kapujába belsőzött.

Az uruguayi válogatott ezzel 4–0-ra megnyerte a találkozót, és sima sikerrel kezdte a 2019-es Copa Américát.