Copa América: Argentína legyőzte Uruguayt

2021.06.19. 07:50
Guido Rodríguez góljával nyert Argentína (Fotó: AFP)
A Chilével szemben elért döntetlent követően Uruguay ellen javítottak az argentinok a Brazíliában zajló labdarúgó Copa América A-csoportjának 2. fordulójában: 1–0-ra győztek.

Noha az első félidőben valamivel többet birtokolták a labdát az uruguayiak, sokkal veszélyesebben játszottak az esélyesebbnek tartott argentinok: ötször lőttek kapura, s mindahányszor el is találták azt, ráadásul egyszer, a 13. percben gólt érően: bal oldali kis szöglet után Lionel Messi kiváló beadására Guido Rodríguez érkezett határozottan, és három méterről fejelt a kapuba, a labda a jobb oldali lécről vágódott a gólvonal mögé.

Uruguay a második félidőben sem jutott túl az argentinok védelmén, mindössze egy kísérlete volt, az is elkerülte a kaput. A 84. percben Fede Valverde helyére beállt a Ferencvárost 2017 és 2019 között erősítő, és azóta a mexikói Santos Lagunában játszó Fernando Gorriarán, de mindhiába, 1–0 maradt a vége.

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
A-CSOPORT
2. FORDULÓ

Argentína–Uruguay 1–0 (G. Rodríguez 13.)
A csoport állása: 1. Argentína 4 pont (2 mérkőzés), 2. Chile 4 (2), 3. Paraguay 3 (1), 4. Uruguay 0 (1), 5. Bolívia (2)