Ismét megviccelte az Eszéket a Hajduk Split!

2023.03.12. 17:30
Imét a Hajduk Split örülhetett (NSO-archív)<br />
A horvát labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 25. fordulójában az NK Osijek 2–0-ra kikapott odahaza a Hajduk Splittől.

HORVÁT 1. HNL
25. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Hajduk Split 0–2 (Livaja 28. – 11-esből, Melnjak 35.)

Ebben az idényben a kupában és a bajnokságban is kikapott az Eszék a Lovrencsics Gergőt ezúttal nélkülöző Hajduk Splittől, így volt miért visszavágniuk a kék-fehéreknek.

Pontosabban: csak lett volna miért visszavágni.

Az első félidőben tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés: a Jevhen Cseberko által összehozott büntetőt pimasz módon értékesítette a világbajnokságon is szereplő Marko Livaja, majd pár kihagyott helyzet után egy szögletet követő kavarodást a balhátvéd Dario Melnjak használt ki góllal.

Hármat cserélt a szünetben Borimir Perkovic, az eszékiek új mestere, beállt Ivan Fiolic, Sime Grzan és Kristijan Lovric is, s ugyan utóbbi kétszer is helyzetbe került, az eszékiek legjobbja így is a volt diósgyőri kapus, Marko Malenica volt a második félidőben...

Nem volt kétséges a hajrára, hogy összejön a Split „mesterhármasa” az erőtlen Osijek ellen.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Pukstas le, Ivan Cubelic be még a végére. Karmestercsere.

89. perc Anello és Capan lövése is Malenicáé, meleg helyzetek a hazai kapu(s) előtt.

86. perc Jugovicot a hazaiaknál Ognjen Bakic váltja. Csere posztra.

84. perc Benrahu le, Marko Capan be.

78. perc Fiolic a kapushoz lő ballal középtávolról, Miérez legurított labdájával.

76. perc Jasszin Benrahu kap sárga lapot lökésért.

75. perc Mlakar le, Augustín Anello be, szélsőcsere a vendégeknél.

72. perc Helyzet! Jurcevic ad be jobbal, a Vukcevic hátán megpattanó labdát kapura fejeli Miérez, de véd a jobbra eldőlő vendégkapus.

69. perc Livaja passzol a jobbján felfutó védő, Mikanovic elé, aki eltoporzékolja a lövőhelyzetét.

66. perc Lovric szögletét a léc fölé fejeli Skoric az ötös előteréből.

63. perc Eldőlhetett volna!Mlakar passzával kapura tör Livaja, de a jobblábas, közeli lövést lábbal védi Malenica, a volt diósgyőri kapus.

51. perc Miérez passzol Lovric elé, de a szélső nem találja el középtávolról a kaput.

50. perc Két percig áll a játék, ismét tűzijátékozott a hazai B-közép.

48. perc Fiolic passza után Lovric lő 18-ról kapura nagy erővel, de fogja a labdát Lucic kapus.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Nem meglepő, hármas hazai csere. Cseberko, Caktas és Zivkovic le, Ivan Fiolic, Sime Grzan és Kristijan Lovric be.

59 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 3-szor lőttek kapura, 0-szor a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány a gólokkal együtt 7/5.

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A gólok után a Hajduk irányít, nincsenek már hazai helyzetek.

35. PERC ÚJABB GÓL, a balhátvéd DARIO MELNJAK jobbal a jobb alsóba lő hat méterről, kissé balról egy szöglet utáni kavarodást követően. Ferro lefejelte Benrahu balról jövő, ballábas beadását, Zaper nem találta a helyét és a labdát sem: 0–2!

21. perc
Jugovic hat méterről, éles szögből jobbal a léc fölé lő.

29. PERC BENT IS VAN, MARKO LIVAJA jobbal a kapu közepébe emeli a labdát, kis megállással. Malenica balra el: 0–1!

28. perc Az ukrán védő kap egy sárga lapot is.

27. perc BÜNTETŐ! Jevhen Cseberko felrúgja az ötös bal sarka előtt az őt kicselező Benrahut!

20. perc Jugovic elesik a 16-oson belül, de tovább!

20. perc Erős hazai mezőnyfölény, helyzetek nélkül.

11. perc Mlakar kissé balról ballal kapura lő, kitolja a labdát azonban a léc alól szép robinzonáddal a labdát Malenica! Krovinovic indította nagyon szépen a jobbról keresztbefutó 24 éves, hatszoros szlovén válogatott szélsőt.

7. perc Megindul a fiatal Pukstas, de lövése nem veszélyes a hazai kapura.

3. perc A vendégeké az első próbálkozás, Vuskovic kissé balról, 19-ről ballal a jobb felső fölé lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

(Sofascore)
(Sofascore)

Egy kis örökmérleg: 134 mérkőzés, 33 eszéki és 68 spliti sikerrel, 135, ill. 222 rúgott góllal.