Menesztették az indiai futballválogatott spanyol kapitányát

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2025.07.05. 10:23
null
Manolo Márquez egy évig sem volt indiai szövetségi kapitány (Fotó: AFP)
Menesztették az indiai labdarúgó-válogatott kispadjáról Manolo Márquezt.

Az 56 éves spanyol szakembert 2024. július 20-án nevezték ki szövetségi kapitánynak, irányításával az ország nemzeti csapata nyolc találkozójából mindössze egyet, a Maldív-szigetek elleni márciusi felkészülési mérkőzést nyerte meg. A fontos meccsei közül az indiai válogatott a 2027-es Ázsia-kupa selejtezőiben döntetlent játszott Banglades legjobbjaival és 1–0-ra kikapott Hongkongtól. Így távol került attól, hogy sorozatban harmadszor is részt vegyen a kontinenstornán, mivel az utolsó helyen áll selejtezős kvartettjében, amelyből az első helyezett lehet ott a megmérettetésen.

India sportági szövetségének közleménye kiemelte: Márquezzel közösen felismerték, hogy nem az egy évvel korában kitűzött célok szerint alakultak a történések, így az „indiai futball érdekében” közös döntéssel felbontották a szerződést.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
6 órája

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
Tegnap, 11:51

Korábbi vb-ezüstérmes lett Gulácsiék edzője Lipcsében

Német labdarúgás
2026.06.22. 19:00

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Edzőt váltott a Torino és a Sassuolo – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.12. 16:14

Kondás Elemér ismét leül az NB III-as DEAC kispadjára – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.03. 12:57
Ezek is érdekelhetik