Kifakadt a belga kapus Courtois visszatérése miatt, lemondta a válogatottságot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.03.10. 17:31
Koen Casteels többi nem ölti magára a válogatott mezét (Fotó: Getty Images)
Koen Casteels lemondta a válogatottságot, a hírek szerint a 32 esztendős labdarúgókapus azért döntött így, mert zavarja, hogy Thibaut Courtois visszatér a belga nemzeti csapatba.
Minden más foci
2025.02.24. 10:43

Hiányzik neki a válogatott, Courtois szeretne visszatérni

A Real Madrid kapusa több mint másfél éve nem lépett pályára a „vörös ördögök” soraiban.

Mint beszámoltunk róla, nemrég a Real Madrid kapusa, Thibaut Courtois jelezte, szeretne visszatérni a belga válogatottba. A „vörös ördögök” még nem hirdettek keretet az ukránok elleni két Nemzetek Ligája-mérkőzésre, de a hírek szerint tárt karokkal várják a 32 éves játékost. Egyvalakit kivéve, Koen Casteels ugyanis vasárnap lemondta a válogatottságot, és egy podcastben nemtetszését fejezte ki poszttársa visszatérésével kapcsolatban.

„Mától nem állok a válogatott rendelkezéséreidézi a szaúdi Al-Kvadszija kapusának szavait a spanyol As. – Különösnek találom, hogy Courtois csak úgy eldöntheti, vissza akar-e térni, és azt is furcsállom, hogy a szövetség simán meggondolja magát, és vörös szőnyeget gördít a lábai elé.”

A belga szövetség (RBFA) is hírt adott arról, hogy Casteels lemondta a válogatottságot – sajnálatukat fejezték ki a döntést illetően, valamint megköszönték a kapusnak mindazt, amit a válogatottért tett.


Vincent Mannaert, az RBFA sportigazgatója arról beszélt, meglepte a kapus döntése: „Azt mondta, 32 évesen már a pályafutása más szakaszában jár, szeretne teljes mértékben a klubcsapatára koncentrálni. Senki mástól sem hallottam, hogy problémája lenne Courtois visszatérésével, bár elképzelhető, hogy a kijelentése meglepett néhány játékost. Amióta a szövetségnél vagyok, számos labdarúgónkkal beszéltem, és senki sem jelezte, hogy bármiféle gondja lenne.”

Courtois 102 mérkőzésen védte a belga válogatott kapuját, az eddigi utolsó bevetése 2023 júniusában volt. Azt követően előbb térdszalagszakadása miatt hiányzott, majd miután nem sikerült rendeznie konfliktusát az akkori szövetségi kapitánnyal, Domenico Tedescóval, kimaradt életéből a tavalyi Európa-bajnokság és a Nemzetek Ligája őszi mérkőzéssorozata. Ez idő alatt többnyire Casteels őrizte a kaput, összesen 20 találkozón állt a gólvonal előtt a belga nemzeti csapatban.

Azonban már nem Tedesco a „vörös ördögök” szövetségi kapitánya, Rudi Garcia kinevezését januárban jelentették be, ami Courtois kedvét is meghozta a visszatéréshez, hiszen konfliktusa csupán Tedescóval volt.

A belga válogatott március 20-án és 23-án Ukrajnával játszik playoffot a Nemzetek Ligája legfelső vonalában maradásért, a 2026-os vb-részvételért pedig Wales, Észak-Macedónia, Kazahsztán és Liechtenstein lesz a csoportellenfele.

 

Legfrissebb hírek

Thibaut Courtois francia csapatnál vásárolt tulajdonrészt

Francia labdarúgás
2026.02.20. 17:41

Hazai pályán kezdünk Ukrajna ellen a Nemzetek Ligájában – a pontos menetrend

Magyar válogatott
2026.02.13. 10:11

Marco Rossi: Minden egyes meccsen a győzelemért kell játszanunk!

Magyar válogatott
2026.02.12. 20:53

NL-ellenfélnéző: jön Rebrov és Kvarachelia is, na meg egy ismerős arc a Liverpoolból

Magyar válogatott
2026.02.12. 20:05

Szigetországi és szomszédos ország válogatottjával is összecsap a magyar csapat az NL-ben

Magyar válogatott
2026.02.12. 18:55

A bosnyákok és a románok voltak a legnépszerűbbek – olvasóink ebbe az NL-csoportba várják a válogatottat

Magyar válogatott
2026.02.12. 16:00

Kiket kapjon ellenfélnek a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában? Szavazzon!

Magyar válogatott
2026.02.12. 09:54

Csütörtökön ellenfeleket kap a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában

Magyar válogatott
2026.02.10. 12:56
Ezek is érdekelhetik