A román Superliga rájátszásának 5. fordulójában a Sepsi OSK 3–1-re kikapott odahaza az Universitatea Craiovától.

Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–3 (1–2)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 5820 néző. Vezette: Barbu
Sepsi OSK: Niczuly Roland – Ciobotariu, Kecskés, Stefan – Oroian (Renta, 81.), Kallaku (Varga R., 74.), Alimi, Dumitrescu (Aganovic, 75.) – Stefanescu, Debeljuh, Varga K. (Safranko, 64.). Vezetőedző: Bernd Storck
Craiova: L. Popescu – Vladoiu, Maldonado, J. Badelj ( Zajkov, 87.), Bancu (Ndong, 73.) – Cretu, Mekvabisvili – Baiaram, Houri, A. Ivan (Cimpanu, 73.) – J. Markovic (Koljic, 63.; Mateiu, 87.). Vezetőedző: Constantin Galca
Gólszerző: Stefanescu (38. – 11-esből), ill. Maldonado (12.), A. Ivan (26.), Houri (68.)

Nem sikerült elmozdulnia a román Superliga felsőházának utolsó helyéről a Sepsi OSK-nak, az Universitatea Craiova, akárcsak az alapszakaszban, most is 3–1-re győzött Szentgyörgyön.

A hazai csapatot edző Bernd Storcknak sérülések (Branislav Ninaj, Bogdan Otelita, Nicolae Paun és Cosmin Matei) miatt nem sok variációs lehetősége maradt: a székelyföldiek csupán hét tartalékot neveztek, köztük három utánpótláskorú játékost. A Craiova viszont új edzővel (Constantin Galca) és a második hely visszaszerzése reményében érkezett Szentgyörgyre.

Denil Maldonado és a VAR volt a rendkívül nyílt, pörgős futball hozó első félidő két főszereplője. A hondurasi védő egy szöglet utáni kapáslövéssel gyorsan vezetést szerzett a Craiovának (miközben a videóbíró nem ítélte kezezésnek Jovan Markovic gólpasszát), majd a saját tizenhatosán belül ért kézzel a labdához, de ezt is vétlennek minősítették a bírók.

A reklamálás elvonta a Sepsi-játékosok figyelmét, a Craiova pedig Andrei Ivan góljával büntetett egy gyors kontra után – ez az akció is Maldonadótól indult, aki pár perc múlva saját kapusát is megdolgoztatta egy beadás blokkolásával. A meccs harmadik videózásából pedig már jól jött ki a Sepsi: Juraj Badelj kezezése miatt büntetőhöz jutott, amelyből Marius Stefanescu bombázott a jobb felső sarokba. A félidő utolsó percei pedig Niczuly Rolandról szóltak, aki három bravúros védéssel tartotta meccsben a szentgyörgyieket.

Az iram szünet után sem csökkent, a helyzetek száma viszont igen, mivel a hátrább húzódó Craiova minden utat lezárt a kapuja felé. A kitámadó Sepsi védelme viszont nagyon kinyílt a találkozó utolsó negyedében, és a vendégek ismét belőtték első helyzetüket: egy blokkolt lövés után Lyes Houri elé pattant a labda, az exfehérvári pedig higgadtan a léc alá lőtt. A végjáték pedig ismét Niczulyról szólt, akire kétszer is egyedül vezette Elvir Koljic a labdát, de mindkétszer védeni tudott – de ezzel csupán a nagyobb különbségű vereséget úszta meg csapata. 1–3