Afrika-kupa: nem volt kérdés, Marokkó remekül rajtolt

K. Zs.K. Zs.
2024.01.17. 20:07
Romain Szaissz (jobbra) lőtte a marokkóiak első gólját a tornán (Fotó: AFP)
Magabiztos győzelemmel mutatkozott be Marokkó a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáján: a favoritok közé számító, vb-negyedik észak-afrikai válogatott 3–0-ra nyert a végig alárendelt szerepet játszó Tanzánia ellen a szerdai játéknapon.

Az első fél óra végén érett góllá a marokkói fölény: Hakim Zijes szabadrúgása után Aishi Manula kapus középre ütötte ki a labdát, és a berobbanó Romain Szaissz a hálóba lőtt(1–0, VIDEÓ ITT!).

A 70. percben a tanzániai Novatus Miroshi megkapta a második sárga lapját (VIDEÓ ITT!), és az emberhátránynak ára volt. Előbb a marseille-i Azzedin Unahi lőtt a kapuba szép kényszerítőzés után (2–0, VIDEÓ ITT!), majd a sevillai Jusszef en-Nesziri fejezett be védhetetlen közeli lövéssel egy gyors akciót (3–0, VIDEÓ ITT!).

Marokkó legutóbb 16 éve nyert ilyen nagy különbséggel az Afrika-kupán: a 2008-as tornán Namíbiát még jobban megverte (5–1).

Egy kis stat: Jusszef en-Nesziri az első marokkói labdarúgó, aki négy különböző Afrika-kupán is szerzett gólt. (Stats Foot)

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA (ELEFÁNTCSONTPART)