Győzelemmel debütált Storck a Sepsi OSK kispadján

A román Superliga 18. fordulójában a Sepsi OSK 2–1-re legyőzte odahaza a Dinamót.

Sepsi OSK Aréna, 3180 néző. V: R. Petrescu
Sepsi OSK:
Niczuly – Ciobotariu, Kecskés Ákos, Ninaj, Otelita – Jonathan Rodríguez, Alimi – Varga R. (Damascan, 63.), Matei (Paun, 90+2.), Stefanescu (Kallaku, 80.) – Safranko (M. Rondón, 80.). Vezetőedző: Bernd Storck
Dinamo:
Golubovic – Lucas Alves, Patriche, R. Grigore (Costin, 73.) – Gabriel Moura, Iglesias, Ch. Ilic, Bani (Politic, a szünetben), Amzar – Ghezali, Abdallah (Gregório, a szünetben). Vezetőedző: Zeljko Kopic
Gólszerző:
Stefanescu (11., 30. ), ill. Ghezali (51.)

Déja vu érzése lehetett hétfőn Bernd Storcknak, aki 2015-ben egy magyar–román Eb-selejtezőn mutatkozott be magyar szövetségi kapitányként, most pedig a Sepsi–Dinamo román bajnokin hallgathatta a két ország válogatott mérkőzéseire jellemző rigmusokat, és a mintegy 400 fős bukaresti tábor magyarellenes rigmusait. Viszont az akkori gól nélküli döntetlen helyett most győzelemmel kezdett Székelyföldön.

A 11 mérkőzés óta nyeretlen Dinamo mezőnyben ugyan felvette a versenyt a Sepsivel, de a kapu előtt jóval élesebbek voltak a hazaiak, elsősorban Marius Stefanescu. A szentgyörgyi szélsőnek három helyzete is volt az első fél órában, és ebből kettőt gólra is váltott: előbb 14 méterről látványosan átemelte a vendégek kapusát, és a labda a bal kapufáról pattant a hálóba, majd Varga Roland védőn megpattanó beadása után hét méterről lőtt a hálóba. Ezzel szemben a Dinamo támadói rendre fennakadtak Branislav Ninaj erőtől duzzadó közbelépésein, egyedül Costin Amzar lövése ment kapura, de azt Niczuly Roland hárította.

A Storck székfoglalójában beígért támadófutball helyett a második félidőben kiengedte kezéből a kezdeményezést a Sepsi. A Dinamo gyorsan szépített is Lamine Ghezali kapu torkából bepöckölt lövésével, de utána hiába lődözgetett, többször nem talált kaput. Akárcsak a túloldalon Pavol Safranko, aki öt méterről lőtt mellé, így az utolsó pillanatig szenvednie kellett a szentgyörgyi védelemnek új edzője első sikeréért. 2˜–1

Fotó: Duducz Tibor

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Matei helyett Nicolae Paun.

Három perc a ráadás.

85. perc Ninaj fejeli szögletre a kapu torkában várakozó Grégoriónak szánt beadást.

80. perc Stefanescu és Safranko helyett Sherif Kallaku és Mario Rondón.

76. perc Grégorio 23 méterről ellőtt szabadrúgása után a labda mintegy két méterrel kerüli el a bal sarkot.

73. perc Grégorio kap labdát a balösszekötő helyén, de lövés helyett összerogy Otelita szorításában.

73. perc Ricardo Grigore helyett Cristian Costin.

71. perc
Stefanescu középre tartó átlövését fogja meg Golubovic.

69. perc
Rodríguez és Matei passza is remek, de Safranko jobbal hatról a bal sarok mellé lő!

68. perc Denis Ciobotariu kap sárga lapot Moura megrúgásáért. Nyújtott lábbal bokára.

67. perc Damascan egyre jobb, a ballábas beadás most eljut középre, de Alvesé.

65. perc Damascan Stefanescu elé passzol a balon, aki elesik beadása közben... Golubovicé.

Varga: 23 meccs az idényben, 4 góllal és 4 gólpasszal.

Egy gólapsszt adott ma (Fotó: Tókos Csaba)

63. perc Vitalie Damascan be, Varga le. Szélsőcsere.

63. perc Megállt a játék picit, nem idéznénk itt a Dinamo ultráit...

60. perc Safranko jobb oldali beadása nem jó Vargának, közbelép az ötösön Grigore.

55. perc
Politic jobbal 22-ről jobbal kapura lő, de középre és félmagasan. Niczulyé.

51. PERC SZÉPÍT LAMINE GHEZZALI, Amzar bal oldali beadása után Gregório az ötös jobb sarkáról ballal nagy erővel középre ad, Ghezzali jobbal egy fél méterről a bal alsóba lő. 2–1!

48. perc Pánik a Dinamo ötösén Stefanescu bal oldali, ballábas beadása után, de ment fejjel a bal sarok előtt nagy nehezen Lucas, a 31 éves brazil bekk. A Flamengo és a Corinthians egykori szépreményű fiatalja.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Kettős csere ott: Abdallah helyett Gonzalo Grégorio, Bani helyett Denis Politic.

Mint mindig, Mikulás előtt a szurkolók plüssállatokat dobálnak a pályára, és holnap a mmotorosok viszik a gyermekeknek – írja a helyszínről Duducz Tibor.

E párharc legjobb góllövői:
Marius Stefanescu 5
Goran Karanovic 2
Ibrahima Tandia 2
Dan Nistor 2
Pavol Safranko 2

Micsoda gól! Micsoda kép! (Fotó: Tókos Csaba)

45+4. PERC VÉGET ÉRT ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Ninaj megrúgja megszokásból Lucast. Előrement a kolléga Ninaj felségterületére, aki ennek nem örült.

Ghezali 24 éves, volt U18-as francia válogatott. A St.-Étienne neveltje, játszott a Lyonban is. A harmadosztályban, mert ez az SC Lyon.

45. perc Marius Stefanescu odalép a balon teljesen fölöslegesen Ghezalinak, sárga lap. Jogos.

43. perc Nem ért 11-est az eset. Akkor ez Ninaj nagy meccse. Érdekes, ápolás ide vagy oda, azért nem reklamáltak hevesen a vendégek...

41. perc Hűha. Bani remek passza után Ghezzalit szereli testtel Ninaj a 16-oson belül, volt kis lökés... de volt-e könnyökös? Nem. Volt-e lökés? Megmondja a VAR.

40. perc Iglesias kicselezi Ciobotariut, és jobbal 12-ről, picit balról lő, laposan... Ninaj nem ér oda... de Niczuly vetődve eléri a labdát a bal alsó sarok előtt.

Stefanescu: 5 gól és 4 gólpassza az idényben,

34. perc Vendégfölény, de Bani sokadik kornere sem jó. A hazai tábor is belehúz.

30. PERC MARIUS STEFANESCU ISMÉT BETALÁL! Varga bal oldali, ballábas beadása megpattan Alvesen, de éppen így jó Stefanescunak, aki ballal Grigore elől hat méterről, középről a bal alsóba lő. 2–0!

24. perc Stefanescu Safranko elé passzol, aki kissé jobbról, 13-ról nem passzol középre, hanem ballal a jobb alsó mellé emel.

23. perc Bani újabb kornere is Ninajé, akihez bölcsen nem mert közel menni most senki.

Jó 350 vendégdrukker van a stadionban.

21. perc Ninaj fejjel ment az ötösön Patriche elől, akit ápolni kell aztán, Iglesias jobbal a jobb alsó mellé vágja 20-ról a kipattanót.

Érdekes: mindkét keret átlagéletkora 26 év. A hazai kezdő átlagéletkora azonban 29, a vendégeké 28.

15. perc Bani forintos passzt adhatna valakinek a 16-osról, de inkább lő, egyszerre ketten vetik magukat elé.

14. perc Safranko passzol jobbról jobbal laposan az ötösre, Vargát szereli közös erővel Grigore és Moura.

Röpke 2 perces VAR-vizsgálat után is egy nulla.

11. PERC MARIUS STEFANESCU LÁTVÁNYOS GÓLT SZEREZ! Kissé balról, 14 méterről ballal a bal felsőbe emel lágyan, szépen, pontosan. EZ IGEN! 1–0! Rodríguez a felezőről emelt elé csodaszépen.

10. perc Az ötös bal sarka előtt szereli becsúszva Moura a helyzetben lévő Safrankót.

10. perc Safranko a bal alsóba lőne egy blokkolt sarkazás után kissé jobbról, 2 méterről, de a kivetődő kapust, Golubovicot találja el.

Abdallah a Stoke és a Brest neveltje, sokszoros francia U-válogatott. Játszott a Nantes-ban is.

8. perc Iglesias jobb oldali beadását nem éri el az ötös előtt Abdallah, a magadaszkári légiós, de kellett ehhez Ninaj szoros emberfogása is.

6. perc Ninaj ellöki a 16-os jobb sarkán Mourát, szabadrúgás kifelé. Testtel szerelt akkor.

4. perc Varga megindul a bal szélen Alimi indításával, de okosan elélép Moura. Kirúgás. Gabriel Rodrigues de Moura brazil, 35 éles, és legalább 5 módon írják a nevét a román lapok. Anno 35-szor játszott a Sepsiben.

Profizmus a köbön: már meg is van a hivatalos nézőszám! 3180.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben s piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A Sepsi összeállításának bemondása alatt a Dinamo-drukkerek petárdáztak, azt kiabálták: Románia, Románia! Majd ezt: Ki a magyarokkal az országból! – jelenti Duducz Tibor a helyszínről. A legnagyobb éljenzést Storck kapta.

Storck megnézte a két csapat júliusi, bukaresti mérkőzését, amelyet 3-0-ra nyert meg a Sepsi, de azt szeretné, hogy most ne ellentámadásokkal, hanem domináns labdabirtoklással szerezné meg a három pontot a szentgyörgyi együttes.

Storck éppen ezért nem is igazán tudja, mire számítson az ellenféltől, de elsősorban amúgy is saját csapata játéka érdekli. „Nagyon motivált csapatot találtam itt. Intenzív edzéseink voltak, sok technikai és taktikai újdonsággal a játékosok számára, megmutattam nekik az új utat, a filozófiámat és nagyon elégedett vagyok a hozzállásukkal. Speciális meccs lesz, hazai pályán, hétfő este, de azt szeretném, hogy a szurkolóink boldogan menjenek majd haza a stadionból” – nyilatkozta a Sepsi közösségi oldalain közzétett interjúban a német edző.

A román élvonalban hétfő este bemutatkozó külföldi edzők összecsapása lesz a Sepsi OSK és a Dinamo mérkőzése, miután a múlt héten mindkét klub lecserélte eddigi szakvezetőjét. A székelyföldi csapathoz a korábbi magyar szövetségi kapitány, Bernd Storck érkezett Liviu Ciobotariu helyére, az utolsó előtti helyen álló bukaresti együttesnél pedig a horvát Zeljko Kopic váltotta Ovidiu Burcát.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI–DINAMO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!