Szerb Szuperliga: A hajrában kapott gólt és vesztett két pontot a Topolya

2023.10.21. 18:55
Fontos meccset játszik a Topolya (Fotó: FK TSC/Facebook)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szerb Szuperliga) 12. fordulójának szombati játéknapján a Vozsdovac a Topolyát fogadta.

VOZSDOVAC:
Katics – Matics (Krpics, 68.), Zecsevics, Damjanovics, Djurdjevics – Djuricsics (Antonijevics, 78.), Jocsics – Neskovics (Vilca, 68.), M. Mitrovics (Vascsuk, a szünetben), Vujanovics (Flemmings, 73.) – Burmaz. Vezetőedző: Marko Szavics
TOPOLYA:
Ilics – Antonics, Sztojics, Krsztics, Cvetkovics – Petrovics, Radin, Djakovac (Kuveljics, 83.) – Jovanovics (Csirkovics, 75.), Pantovics (Vulics, 75.), Rakonjac (Sztanics, 75.).Vezetőedző:Zsarko Lazetics
Gólszerző:
Burmaz (90+2. – 11-esből), ill. Sz. Jovanovics (65.)

ÖSSZEGZÉS

Öt mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatának igyekezett véget vetni a Topolyai Sport Club a Vozsdovac vendégeként, s ennek fényében a vendégek már az első perctől kezdve támadólag léptek fel, s folyamatosan birtokolták a labdát. A jelentős mezőnyfölénynek az lett az eredménye, hogy Nemanja Petrovics a 9., Milos Pantovics a 34. percben került helyzetbe, de mindkét próbálkozás kapu mell ment. A 41. percben nem sok hiányzott, hogy a hazaiak megszerezzék a vezetést, ugyanis Milan Radin adta el a labdát a saját térfelén, s Mitrovics egy másodpercig sem tétovázva, azonnal a kapu felé indult, s mire Sztojics kilépett volna elébe, húsz méterről már lőtt is: a vendégek szerencséjére a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A második játékrész elején a fiatal Krsztics pontatlan átadása után a hazaiak azonnal ellentámadásba lendültek, amely végén Burmaz lövése fél méterrel ment el a bal kapufa mellett. A mérkőzés első gólja a 65. percben született, amikor Ifet Djakovac remek csellel indult a félpályánál, betört a vendégek tizenhatosába, a pontos passzát Marko Rakonjac okosan átlépte, az érkező Szasa Jovanovics pedig a kapu jobb oldalába lőtt, Katics kapusnak esélye sem volt a hárításra. A TSC egészen a hajráig őrizte egygólos előnyét, a 90. percben azonban Nemanja Petrovics ráugrott Burmaz hátára, s a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott, amit a sértett nagy szerencsével értékesített, ugyanis Veljko Ilics eltalálta a sarkot, belekapott a labdába, amely a bal kezéről a kapu közepébe pattant.

A TSC tíz mérkőzésén huszonegy pontot szerzett, s ezzel a harmadik helyen áll a 16 csapatos bajnokságban: az éllovas Partizannak 28, a második helyezett Crvena zvezdának 24 pontja van.

A TSC legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor az Európa-liga A csoportjában a Sallai Rolanddal felálló Freiburgot látja vendégül 18:45-től.

90+6. perc Vége a mérkőzésnek, a hazaiak örülhetnek, hiszen egy pontot szereztek a hajrában

90+6. perc Damjanovicsnak is kioszt a játékvezető egy ságát

90+4. perc Radindurván szabálytalankodik, kap is egy sárga lapot

90+2. percEGYENLÍT A VOZSDOVAC -Burmaz értékesíti a tizenegyest, Ilics belekap a labdába, de a bal kezéről a kapu közepébe pattan a labda

90. perc Tizenegyest kap a Vozsdovac, Petrovics ráugrott Burmaz hátára, aki így nem tudott fejelni

83. perc Tovább frissíti a középpályáját a TSC: Ifet Djakovac helyére Nikola Kuveljics érkezik

80. perc Krpics csúszik rá Djakovac bokájára nyújtott lábbal, azonnal villan is a sárga lap

78. perc Djuricsics megsérül, helyére Antonijevics érkezik a hazaiaknál

75. perc A vendégek is cserélnek, méghozzá hármat: Szasa Jovanovicsot Alekszandar Csirkovics, Milos Pantovicsot pedig Milos Vulics váltja, míg MarkoRakonjac helyére Petar Sztanics érkezik

73. perc Vujanovics hagyja el a pályát, helyére a jamaicaiFlemmings érkezik, akit a Toulouse adott kölcsön a belgrádiaknak

69. perc Vujanovics kerül helyzetbe, de Ilics kapus hatalmas bravúrt bemutatva megfogja a hat méterről leadott lövést

68. perc Neskovics helyére Vilca érkezik, Maticsot pedig Krpics váltja a hazaiaknál

68. perc Lazetics, a TSC edzője reklamálásért kap egy sárga lapot

65. perc GÓÓÓL - VEZET A TSC: Djakovac ment el a jobb szélen, betört a tizenhatosba, Rakonjac okosan átlépte a passzt, amit Jovanovics tizenkét méterről a kapu jobb oldalába lőtt

63. perc Vujanovics hagyja faképnél a vendégjátékosokat, s 22 méterről erős lövéssel próbálkozik, de egy méterrel fölé lő

60. perc Djuricsics száll bele a félpályánál Jovanovicsba, a játékvezető azonnal nyúl a sárga lapért

53. perc Krsztics rossz passza után Antonics próbál javítani, de csak belepiszkálni tud a labdába, így a hazaiak azonnal ellentámadásba lendülnek, amely végénBurmaz kap egy jó kiugratást, de fél méterrel a bal kapufa mellé gurít

49. perc Djurdjevics veszíti el a labdát a saját térfelén, Djakovac azonnal lő 25 méterről, de nem találja el a kaput

46. perc Mitrovics helyére Vascsuk áll be szünetben a hazaiaknál

46. perc Elkezdődött a második félidő

Sokkal többet birtokolta a labdát a TSC, veszélyesebb is volt, de gólt nem sikerült lőnie az első játékrészben.

45+2. perc Vége az első félidőnek

45. perc Letelt az első félidő, két perc lesz a ráadás

42. perc Djakovac húzza vissza Maticsot a mezénél fogva, neki is jár a sárga lap

41. perc Radin veszíti el könnyelműen a labdát a saját térfelén, Mitrovics azonnal indul a kapu felé, húsz méterről lő, de a vendégek szerencséjére a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret

34. perc Sztojics ad remek passzt Pantovicsnak, aki kilenc méterről külsővel rosszul találja el a labdát, dühöng is egy sort utána a kimaradt lehetőség miatt

33. perc Radin lő 28 méterről, Katics résen van, magabiztosan fogja a jobb alsóba tartó lövést

31. perc Neskovics viharzik el a bal szélen, betör a tizenhatosba, de Antonics blokkolja a bal alsóba tartó lövést

29. perc Petrovics kapja a mérkőzés első sárga lapját, aki a kapu felé induló Neskovicsot rántotta le

Folyamatosan támad a TSC, a hazaiak csak másodpercekre birtokolják a labdát

16. perc Pantovicsnak félfordulásból nem sikerül belefejelnie a labdába, így az Katics kapus kezében köt ki

15. perc Burmaz lép ki a védők közül, kapura is lő, Ilics lábbal hárít, de utána jelzi a partjelző, hogy a hazaiak csatára lesen volt

9. perc Cvetkovics vette észre a jobb oldalon, hogy a pálya bal felén senki nem figyel Petrovicsra, azonnal a fejére is rajzolta a labdát, azonban a fejes méterekkel ment el a kapufa mellett. Sokkal több volt ebben az akcióban

7. perc Neskovics lő lyukat, így lesz jó a középre gurítás az érkező Djuricsicsnak, aki ballal 18 méterről csúnyán fölé lő

6. perc Pantovics, aki a Vozsdovacban is megfordult, adott középre bal oldalról, de a hazai védőknek sikerült felszabadítaniuk

Öt mérkőzés óta nem nyert a Topolya (1-3 a West Ham, 2-2 az Olympiakosz, 1-1 a lucsáni Mladoszt és 0-2 a szabadkai Szpartak, valamint 1-1 a Szerb Kupában a Szmederevo ellen), ennek a sorozatnak szeretne ma véget vetni a TSC

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát

ELŐZMÉNYEK

Ahogy mondani szokás, hatpontos mérkőzés vár a Topolyai SC-re, ugyanis a táblázat harmadik helyén álló együttes az ötödik helyezett Vozsdovac vendége lesz a szerb élvonal 12. fordulójában. A topolyaiak kilenc mérkőzésen húsz pontot gyűjtöttek, míg belgrádi ellenfelük tíz találkozón tizenhat pontot szedett össze, így Zsarko Lazetics együttese győzelmével hétpontosra növelné az előnyét, ami az európai kupaporondra jutásért vívott küzdelemben igencsak fontos lenne.

A TSC idegenben köszörülheti ki a szerdai csorbát, amikor a másodosztályú Szmederevo vendégeként a tizenegyespárbajban alulmaradt, és nem jutott a tizenhat közé a Szerb Kupában. Hogy a topolyaiaknak nem lesz könnyű dolguk, azzal ők is tisztában vannak, még akkor is, ha Marko Szavics, a Vozsdovac edzője a mérkőzés előtt nem győzte dicsérni a TSC-t.

„Nagyon jó focit játszanak, az országban talán a legintenzívebbet. Talán még jobbak, mint az elmúlt idényben, emellett az Európa-liga csoportkörében is kiválóan képviselik Szerbiát” – mondta Szavics, aki bízik abban, hogy sok néző lesz a rangadón, amely után a TSC-nek nem sok ideje lesz a pihenésre, ugyanis csütörtökön a Sallai Rolanddal felálló Freiburgot fogadja Topolyán.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A VOZSDOVAC–TOPOLYA MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!