Szerb Szuperliga: újabb győzelem, vezeti a bajnokságot a TSC

2023.09.01. 21:04
Fotó: TSC/archív
A Topolyai SC 1–0-ra nyert a Radnik vendégeként a szerb Szuperliga 6. fordulójában.

SZERB SZUPERLIGA
6. FORDULÓ
RADNIK–TOPOLYAI SC 0–1 (0–1)
Surdulica,
Stadion FK Radnik. Vezette: Tomics
RADNIK:
Randjelovics – Gasics (Baics 77.), Abubakar, Vranjanin (Tomasevics 58.), Orescsanin, F. Jovics (Sztojanovics 87.) – Duronjics, Hajdarevics, Mitosevics, Bogdanovics (Kocsics 59.) – Csumics (Kunics 58.). Vezetőedző: Zoran Ljubinkovics
TSC: Ilics – Djordjevics, Sztojics, Csalusics – Cvetkovics, Radin (Antonics 90+7.), Sztanics (Kuveljics 74.), Petrovics – Jovanovics, Mircsevszki (Milovanovics 60.), Pantovics (Djakovac 60.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Sztojics (45+1.)

Alig néhány órával azután, hogy az Európa-liga csoportkörében ellenfeleket kapott a Topolyai SC, a szerb élvonal 6. fordulójának első mérkőzésén az FK Radnik otthonában lépett pályára a csapat. A feladat nem tűnt könnyűnek, hiszen a TSC-hez hasonlóan a szurdulicai együttes is veretlen maradt a 2023–2024-es idény első öt fordulójában, és a mérkőzés ennek megfelelően kiegyenlített játékot hozott. Helyzeteket ugyanakkor inkább a vendégek dolgoztak ki, amíg a Radnik távoli lövésekkel próbálkozott, addig a topolyaiak beadásokkal veszélyeztettek, és az első félidő hosszabbításában meg is szerezték a vezetést: Szasa Jovanovics indult meg a labdával a jobb szélen, középre ívelését követőenNemanja Sztojics fejelt a kapuba hét méterről.

A térfélcserét követően gyorsan egyenlíthetett volna a Radnik, ám Borko Duronjics lövését követően hiába ütötte Veljko Ilics, a TSC kapusa Luka Csumics elé a labdát, a hazaiak csatára három méterről az üres kapu fölé emelt. Mivel a topolyaiak a folytatásban megtartották előnyüket, sorozatban ötödik győzelmüket aratták a bajnokságban, és négypontos előnnyel vezetik a tabellát a Novi Pazart szombaton fogadó Crvena zvezda előtt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: Véget ért a találkozó, ismét nyert a Topolya!

78. perc: Hajdarevics veszélyeztetett távolról, Ilics magabiztosan húzta le a labdát.

46. perc: A csapatok újra a pályán, jön a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Ezzel véget is ért az első játékrész!

45+1. perc: GÓÓÓL! Vezet a Topolya! Jovanovics száguldott el a jobb szélen, majd középre ívelt, ahol az érkező Nemanja Sztojics szép mozdulattal bólintott a kapuba! 0–1

14. perc: Bogdanovics lőtt 20 méterről kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

Köszöntjük kedves Olvasóinkat, rövidesen kezdődik a mérkőzés!