Arany-kupa: tízgólos meccsen nyert Costa Rica; kialakult a negyeddöntő párosítása

B. A.B. A.
2023.07.05. 09:06
Costa Rica tízgólos mérkőzésen nyert Martinique ellen, a negyeddöntőben Mexikóval találkozik (Fotó: Getty Images)
Az észak- és közép-amerikai zóna (CONCACAF) Arany-kupájában lezárultak két újabb csoport küzdelmei. A C-csoportban Costa Rica tízgólos mérkőzésen nyert Martinique ellen, míg Panama Salvadorral játszott 2–2-es döntetlent. A D-csoportban Kanada és Guatemala is nyert, így mindkét csapat veretlenül jutott tovább, emellett kialakultak a negyeddöntő párosításai is.

C-CSOPORT

Martinique négy gólt is lőtt Costa Ricának, azonban ez sem volt elég, mivel a közép-amerikai csapat hatszor talált be, így négy ponttal a csoport második helyén jutott tovább.

A csoportgyőztes Panama lett, amely Salvador ellen fordított, ám a hosszabbításban Mayer Gil góljával 2–2-es döntetlenre végződött a találkozó. Salvador hiába „lopott pontot” Costa Ricától és Panamától is, ez is csak a csoport utolsó helyére volt elég.

D-CSOPORT

Kanada mindkét félidőt 2–1-re nyerte Kuba ellen, így magabiztos győzelmet aratva öt ponttal a csoport második helyén továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba. A kanadaiak legjobbja az egy gólt szerző és egy gólpasszt adó Junior Hoilett volt, aki már hat gólt, illetve hat asszisztot jegyzett az Arany-kupa mérkőzésein, amire korábban csak négy másik játékos volt képes.

A csoportot első helyén a veretlen Guatemala végzett, a harmadik fordulóban Guadeloupe ellen nyert 3–2-re. Guatemala így 2011 után ismét negyeddöntős az Arany-kupán.

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

A csoportkör végeztével kialakult a negyeddöntők párosítása. Magyar idő szerint péntek hajnalban Panama Katar ellen, Mexikó Costa Rica ellen lép pályára, míg este Guatemala–Jamaica párharcot rendeznek. A forduló rangadója az Egyesült Államok–Kanada meccs lesz.

CONCACAF ARANY-KUPA
CSOPORTKÖR
3. (utolsó) FORDULÓ
C-CSOPORT

Costa Rica–Martinique 6–4 (Watson 9., Calvo 40., Vargas 53., Campbell 58. – 11-esből, Contreras 68., D. Campos 89., ill. Burner 18., 78., Labeau 74. – 11-esből, Mexique 90+2.)
Panama–Salvador 2–2 (F. Escobar 26., I. Díaz 71., ill. B. Gil 4., M. Gil 90+1.)

A C-csoport végeredménye: 1. Panama 7 pont (6–4), 2. Costa Rica 4 pont (7–6), 3. Martinique 3 pont (7–9), Salvador 2 pont (3–4)

D-CSOPORT
Guadeloupe–Guatemala 2–3
(Gravillon 27., Plumain 63. – 11-esből, ill. Rubin 39., 70., Mejía 76.)
Kiállítva: Solvet (Guatemala, 90+7.)
Kanada–Kuba 4–2
(Hoilett 21. – 11-esből, Osorio 26., Nelson 47., Millar 61., ill. Paradela 45+4. – 11-esből, M. Reyes 89.– 11-esből)

A D-csoport végeredménye: 1. Guatemala 7 pont (4–2), 2. Kanada 5 pont (6–4), 3. Guadeloupe 4 pont (8–6), 4. Kuba 0 pont (3–9)