Klub-vb: hat gól és kiállítás, a Flamengo lett a harmadik

K. Zs.K. Zs.
2023.02.11. 18:50
Flamengo-gólöröm Rabatban (Fotó: AFP)
A Flamengo szerezte meg a harmadik helyet a Marokkóban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon, miután a szombat kora esti rabati bronzmérkőzésen 4–2-re legyőzte az egyiptomi Al-Ahlit.

A 11. percben Gabriel Barbosa szerezte meg a vezetést a Flamengónak, higgadtan végrehajtott tizenegyesből (0–1). VIDEÓ ITT!

Az első játékrész hajrájában egyenlített az egyiptomi csapat: bal oldali szögletet követően Radvan Ahmed Abdelkader fejelt a brazilok kapujába (1–1). VIDEÓ ITT!

A második félidőben büntetőhöz jutott az Al-Ahli is, csakhogy Ali Malul lövését Santos kivédte. Az állás azonban így is fordult: a 60. percben Ahmed Abdelkader négy határozatlan brazilt mozgatott meg a 16-oson belül, mielőtt a bal alsó sarokba lőtt (2–1). VIDEÓ ITT!

A 69. percben Kaled Abdelfattah piros lapot kapott, és a brazilok éltek is az emberelőny kínálta eséllyel: a 77. percben a kairóiak védelme több hibát is elkövetett (labdaeladás, rossz ütemű kapuskifutás), és végül Pedro az üres kapuba emelt (2–2). VIDEÓ ITT!

Az utolsó tíz percben aztán Gabriel Barbosa értékesített egy kezezés miatt VAR-ral nyomatékosított tizenegyest (VIDEÓ ITT!), majd egy elképesztő labdaeladást kihasználva Pedro is megszerezte második gólját (VIDEÓ ITT!) – a 4–2-es győzelem révén a Flamengo bronzéremmel vigasztalta magát az elszalasztott döntőért.