Szaúd-Arábia: jön a rijádi Ronaldo–Messi csata! A PSG-t fogadja a ligaválogatott

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2023.01.18. 18:22
Több mint két évvel legutóbbi találkozásuk után a világ labdarúgásának két legnagyobb sztárja ismét egymás ellen játszik: csütörtökön magyar idő szerint 18 órától a Cristiano Ronaldo vezette szaúdi ligaválogatott fogadja Lionel Messi PSG-jét Rijádban.
Finoman szólva is nagy felhajtás mellett rendezik meg a Rijád Season-kupát, amelyen a szaúdi ligaválogatott – egészen pontosan Rijád Stars XI néven az ország két legnagyobb egyesületéből, az al-Naszrból és az al-Hilalból verbuvált alakulat – a Paris Saint-Germaint fogadja. A hajcihő elsősorban annak köszönhető, hogy a hazaiak színeiben ezen a találkozón mutatkozik be szaúdi földön Cristiano Ronaldo, utóbbi együttest pedig a friss világbajnok, no meg a portugál korszakos riválisa, Lionel Messi vezeti.

A rijádi összecsapást, amelyet a majd 69 000 férőhelyes Fahd-király Stadionban rendeznek, több mint kétmillió jegyigénylés futott be, a másodpiacon több ezer euróba kerülnek a belépők (akadt milliós tételért is jegy!), és szervezők információja szerint 170 országból érkeznek szurkolók a várva várt összecsapásra.

Messi és Ronaldo újra egymás ellen léphet pályára – még ha csak egy meccs/félidő erejéig is (Fotó: Getty Images)
Messi és Ronaldo újra egymás ellen léphet pályára – még ha csak egy meccs/félidő erejéig is (Fotó: Getty Images)

 

Azt már kevesebben tudják, hogy az al-Naszrt edző Rudi Garcia a színfalak mögött megegyezett a szervezőkkel, hogy a világbajnokság negyeddöntője óta nem játszó Cristiano Ronaldo csak 45 percet kapjon a gálamérkőzésen, és az ESPN értesülése szerint a másik oldalon Messi is csak egy félidőt tölt a pályán – remélhetőleg és várhatóan azért ugyanabban a játékrészben futballoznak… Ronaldo egyébként minden bizonnyal 22-én lép először pályára tétmérkőzésen, az al-Ittifaq elleni bajnokin.

A két klasszis – akik összesen egy tucat Aranylabdát nyertek – legutóbb 2020. december 8-án találkozott egymással, a Bajnokok Ligája csoportkörében a Juventus 3–0-ra nyert az FC Barcelona ellen a Camp Nouban. Mindketten kezdőként léptek pályára, Cristiano Ronaldo két gólt szerzett tizenegyesből. Érdekesség, hogy az ezt megelőző összecsapásukon, másfél hónappal korábban a Barca győzött 2–0-ra Torinóban úgy, hogy Messi szerezte az egyik gólt büntetőből. Azon a meccsen Ronaldo még csak a kispadon sem ült…

A két aranylabdáson és persze a PSG sztárjain kívül lesz még egy figyelemre méltó szereplője a találkozónak, a szaúdi gárdát ugyanis Marcelo Gallardo vezeti, aki kilenc dicsőséges év után köszönt el az argentin River Plate-től. A francia csapat csillagai között természetesen ott lesz a világbajnok és a legutóbbi vb-n ezüstérmes Kylian Mbappé, valamint a brazil Neymar és az arab világ egyik legnagyobb sztárja, a marokkói Asraf Hakimi.

A vendégeknek sportszakmailag természetesen nem jelent nagy kihívást egy ilyen mérkőzés, és bár a katari tulajdonban lévő egyesületnek anyagi gondjai sincsenek, nem véletlen, hogy a legjobb összeállításában érkezik a szaúdi fővárosba, elvégre 10 millió eurós fellépti díjat kap a szervezőktől. A PSG-nek ezzel együtt nem ártana összekapnia magát, Christophe Galtier vezetőedző együttese az idén három bajnoki mérkőzésből kettőn vereséget szenvedett – legutóbb vasárnap a Rennes otthonában kapott ki 1–0-ra, és első számú üldözője, a Lens már lőtávon belül, három pontra áll tőle a második helyen.

Csaknem egymilliárd forint a világ legdrágább jegye

Gazdára talált minden idők legdrágább belépője: a Szaúd-Arábiában várva várt Cristiano Ronaldo–Lionel Messi csatára – amelyre több mint kétmillió jegyigénylés futott be – egy helyi üzletember 2.66 millió dollárért (10 millió riál, átszámítva 971 millió forint) vett jegyet! Muszaraf bin Ahmed al-Gamdi ingatlanfejlesztő az árverésen lett befutó, amelyet a Szaúd-Arábiai Szórakoztató Hatóság hirdetett meg, és amelynek a bevételét a szaúdi állami jótékonysági szervezet, az Ehszan javára fordítják. A licit egyébként 250 ezer dollárról indult. „Gratulálunk, megérdemled, és isten fizessen meg minden jóval!” – méltatta egyedi módon a Szórakoztató Hatóságot vezető Turki al-Sejk a győztest, aki az irdatlan összegért cserébe természetesen nemcsak a mérkőzést tekintheti meg, hanem bemehet a két csapat öltözőjébe, és a két klasszissal, Cristiano Ronaldóval és Lionel Messivel megismerkedhet személyesen.

 

Legfrissebb hírek

Látni és hallani kell az argentin kommentátort Messi első gólja után...

Foci vb 2026
25 perce

Lionel Messit lehetetlen kiejteni csoportkörben?

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
2 órája

„Egyáltalán nem rossz” – Miroslav Klose, miután Messi megdöntötte a rekordját

Foci vb 2026
11 órája

Statisztikák: Messi vb-gólrekorder lett – és ez csak az egyik csúcsdöntése a sok közül

Foci vb 2026
11 órája

Lionel Messi nem igazán gondolt a vb-rekordra a meccs előtt

Foci vb 2026
12 órája

Messinek százéves szurkolója is akadt a lelátón

Foci vb 2026
12 órája
Ezek is érdekelhetik